Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Bakır plakete çıktı alacaksınız ama printer çıktılarınız hep zayıf oluyor. Bu sorunun çözümü için kendi izlediğim yolu anlatacağım.

Öncelikle yazıcı ile birlikte gelen cd den yazıcı driver'ını kurmanız gerek. Bu driver programı sadece yazıcıyı bilgisayara tanıtmakla kalmıyor, yazıcı üzerinde kağıt seçimi, renk seçimi vs, gibi bir sürü işleme olanak sağlıyor ve dahası kendinize yazdırma profilleri oluşturabiliyorsunuz.
Ben aşağıda anlatacağım adımları çeşitli yazıcılarda da gördüm. Sistem hepsinde yada çoğunda aynı. O yüzden hangi yazıcıyı kullandığınızın önemi yok.
Ama tonerli yazıcı olması şart.

Şimdi baskı devrenizi photoshop da açtınız.
CTRL-P yapıp aşağıdaki ekranı açın.
1-Buradan Printer Manage Colors seçin.
2-Printer Settings'e tıklayın

1.PNG

Açılan Pencereden Direk "Grafikler" Sekmesine Geçin
2.PNG

Resimde Göründüğü Gibi Tüm Ayarları Yapıp Gelişmiş Butonuna Tıklayın.
3.PNG

Burada ayarları Ekrandaki Gibi Yapın ve Tamam butonuna tıklayın.
4.PNG

Sonra Burada Kırmızı ile İşaretlediğim Kaydet Butonuna Basın
5.PNG

1-Oluşturduğunuz Profile İsim Verin.
2-Profiliniz İçin Bir Simge Seçin (Benim seçtiğim olmak zorunda değil)
3-Tamam butonuna tıklayarak Profilinizi Kayıt Edin.

6.PNG

Profiliniz Bu şekilde Kaydedildi.
Tamam Butonuna Bastıktan sonra Photoshop dan yazdırmaya devam edin.
Aldığınız çıktı sizi şaşırtacak :)

7.PNG

Son olarak hatırlatma. İşiniz bittikten sonra PhotoShop da Color Handling kısmını Photoshop Manage Colors yapın yada Printer ayarlarını Normal Profile alın.
Yoksa her baskıda koyu yazar 3 günde toneri bitirirsiniz :)

Dün yine bir baskı çıkartayım dedim. 24v sürücü vardı. Neyse yine felaket tabi.. Elimin ayarı yok yemin ediyorum. Sen bir ara değişik bir kağıt önermiştin. Hangisiydi o?
Al abi kafan rahat etsin.

Al abi kafan rahat etsin.

En son kuşe kağıtta karar kılmıştım, Baskı iyi de kağıdı ıslatması soyması zaman alıyordu. Bu kağıdı suda bekletiyor muyuz soymadan önce ?

En son kuşe kağıtta karar kılmıştım, Baskı iyi de kağıdı ıslatması soyması zaman alıyordu. Bu kağıdı suda bekletiyor muyuz soymadan önce ?
Yok ütüyü yapıp soğumaya bırakıyorsun. Soğuyunca kendini bırakıyor.

Yok ütüyü yapıp soğumaya bırakıyorsun. Soğuyunca kendini bırakıyor.
Hiç bu kağıttan kullanmadım ama bir sorum var. Gördüğüm kadarıyla internette temiz bir şekilde kağıt atıyor kendini bir daha kullanılabilme ihtimalimiz nedir? Alırsam biraz suyunu çıkarıyım.

Hiç bu kağıttan kullanmadım ama bir sorum var. Gördüğüm kadarıyla internette temiz bir şekilde kağıt atıyor kendini bir daha kullanılabilme ihtimalimiz nedir? Alırsam biraz suyunu çıkarıyım.
Hiç ikinci kez kullanmayı denemedim. Daha doğrusu ihtiyacım olmadı. 20 tane A4 alıyorum enaz bir yıl gidiyor bana.

Yaklaşık 10x10cm den tam 6 parçaya bölüyorum, bana 6 adet pcb yapma imkanı çıkıyor. Elimde öyle alıştı ki hiç hata yapmadan basıp geçiyorum.

Üşenmediğim bir gün sırf deney yapmak adına deneyeceğim ama. Daha önce başkası da sormuştu çünkü. Benim düşünceme göre olmaz. Çünkü kağıdın yüzeyinde özel bir tabaka var. Bu tabaka printerin fuser'ından geçtikten sonra bozuluyordur.

Hiç ikinci kez kullanmayı denemedim. Daha doğrusu ihtiyacım olmadı. 20 tane A4 alıyorum enaz bir yıl gidiyor bana.

Yaklaşık 10x10cm den tam 6 parçaya bölüyorum, bana 6 adet pcb yapma imkanı çıkıyor. Elimde öyle alıştı ki hiç hata yapmadan basıp geçiyorum.

Üşenmediğim bir gün sırf deney yapmak adına deneyeceğim ama. Daha önce başkası da sormuştu çünkü. Benim düşünceme göre olmaz. Çünkü kağıdın yüzeyinde özel bir tabaka var. Bu tabaka printerin fuser'ından geçtikten sonra bozuluyordur.
Sonuçları merakla bekliyorum.

Yarın bir baskı yapacağım resmini atarım buraya.

Bu kargo olayı hepsiburada.comda çok iyi. Ücretsiz kargo limiti hem çok yüksek değil hemde farklı satıcılarda olsa tüm sepet için geçerli. n11de her ürün için ayrı kargo ücreti ödüyorsun.

Bu kargo olayı hepsiburada.comda çok iyi. Ücretsiz kargo limiti hem çok yüksek değil hemde farklı satıcılarda olsa tüm sepet için geçerli. n11de her ürün için ayrı kargo ücreti ödüyorsun.
Haklısınız kesinlikle, ama mesela gittigidiyorda alıcı yorumları bile yok :D

mesela gittigidiyorda alıcı yorumları bile yok :D
Evet. Türkiyedeki alışveriş siteleri çok kötü. Bir iki tane düzgün site var. Şimdi aklıma geldi inventus bilgisayar mesela çok iyi. Onun gibi başka yer var mı bilmiyorum. Zamanında bilgisayar toplatmıştım oradan. Kasa geldi alt köşesinde kırık var. Aradım kargo firmaları ile böyle sıkıntılar yaşıyoruz, geri gönderin hemen değiştirelim dediler. Bende bilgisayarda bir sıkıntı yaratmıyor diye adamların iyi niyetine karşılık gerek yok dedim. Sonrasında öndeki usb 3 panelinde sorun çıkınca aradım panelin yenisini gönderdiler ve en ince ayrıntısına kadar montajını telefonda tarif ettiler. Birde topladıktan sonra bilgisayarı 12 saat çeşitli testlerden geçirip kontrol ediyorlarmış. İşte işini düzgün yapan firma bedavadan reklamını yaptırıyor :) .

Satıcıdan cevap geldi. N11 satışlarını kapatmışlar.

Bu site için değil ama 3. seviye siteler ile kart bilgisi paylaşınca çok başım ağrıdığından buradan alamayacağım.
Ben bir kaç sefer alışveriş yaptım o firmadan. Hiç sorun yaşamadım. İstersen sanal kart oluşturup al abi. Sanal karta ürün fiyatı kadar para yükleyebiliyorsun.

Forum istatistikleri

Konular
5,657
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back