beyaz eşyalarıma ozon jeneratörü implante etme düşüncem (hatta saplantım)

yesilu

Aktif Üye
7-8 yıl önce internetten iyi fiyata 2 tane "ayakkabılık ve buzdolabı için koku giderici, mikrop önleyici, tazelik coşturucu vsvs." mini ozon jeneratörü aldım. 4 tane d boy pille çalışıyor, 2-3 ayda bitiriyor pilleri. kullanışlı gelmedi, bir ara buzdolabına implante etmeyi düşündüm, nereden elektrik alırım vs düşünürken buzdolabı elimde kalır diyerek vazgeçtim. aslında fikir güzel, bir firma "aktif oksijen teknolojisi" diye reklamını yapıyor. alet 6v da 40ma çekiyor, kullandığımda dolap kapısı açıldığında bariz ozon kokusu alıyordum, uzun tazelik konusunda fikrim yok, dolapta ag iyon kaplama olduğundan o konuda zaten çok başarılı. dolap projesini rafa kaldırdım, şimdi yeni aldığım kondenserli kurutma makinesini gözüme kestirdim. bunun koku giderici bir programı var, ısıtma yapmadan 20 dakika hava üfleyerek kokuları giderdiği, tazelediği iddiasında ama sonuç sıfır. işte buna ozon jeneratörü eklersem o zaman koku da giderir, dezenfekte de eder. ozonu yüksek gerilim, korona deşarjıyla üretiyor, 2 elektrodu var sabit uzaklıkta. ama sıcak hava, nemli hava, tekstil tozlarına maruz kalacak bir süre sonra en iyi ihtimalle sessiz sedasız ölür, orta ihtimal gümleyerek ölür, en kötü senaryo yangın bile çıkarabilir. bu konuda ne dersiniz, yapiim mi bi geliştirme...

aha da fikrim geldi: makinenin hava kanalına bir pencere açıp elektrotları ordan kanalın içine gönderip devreyi dışarıda tutmayı düşünüyordum ama ilk etapta invaziv girişime gerek yok. ben bunun pillerini takayım, çevresine sünger sarıp sağlama alayım, giysilerle beraber direk kazana atayım, nasıl olsa soğuk hava, hallaç pamuğu gibi savrulur ama bişeycikler olmaz. randıman verirse (kokuları giderirse) ameliyatı planlarım...

Öncelikle gerçekden mikrobu giderdiği nasıl test edilebilir? Bunu test etme yolunu önce bir geliştirmek lazım bence. Eğer başarılı ise dediğin gibi kurutucunun hava girişine konursa aşırı nem de olmaz gayet güzel çalışır :)

Öncelikle gerçekden mikrobu giderdiği nasıl test edilebilir? Bunu test etme yolunu önce bir geliştirmek lazım bence. Eğer başarılı ise dediğin gibi kurutucunun hava girişine konursa aşırı nem de olmaz gayet güzel çalışır :)

Ozonun bir bölgeye verilmesi ortamdaki oksijen oranını arttırmasının dan dolayı mikroorganizmalar üzerinde Yakıcı parçalayıcı etkisi vardır Bu nedenle Aslında ozon dezenfektan olarak kullanılır su içmek için kullanılan sebillerde sebilin musluk ağızlarının dezenfeksiyonu için ozon kullanılır

Şimdi yakıcı deyince şu aklıma geldi:

Ankara OSTIM'deki bir atölyede işçi, kompresör çalışmayınca basınçlı oksijen kullanmış bir motor bloğunu temizlemek için. Koca dükkan yandı ve işçilerden de ölenler oldu. Ben de basınçlı oksijeni bir kumaşa tuttuğum zaman kumaşın belli bir süre sonra kendiliğinden alev aldığını hatırlıyorum. Bu durumda bu ozon tedavisi acaba çamaşırlara zarar verir mi?

ben mikroptan çok koku (sigara kokusu) için düşünüyorum. kendinden ozon özelliği olan çamaşır makinesi ve kurutma makinesi var piyasada, hatta susuz deterjansız yıkayan makine icat edildi diye gazetelere konu olmuştu. bendeki cihazın ürettiği miktar yetersiz olacaktır muhtemelen. asıl merak ettiğim nemli hava ve uçuşan tekstil lifleri bu elektrotlardan geçen akımı arttırdığında veya kısadevre ettiğinde ne olacak. kurutma makinesi ne sonradan takmak için de üretmişler bundan, ozon çıkışı hortumla veriliyor, sanırım kendisi fanla üflüyor ürettiği ozonu. bu daha güvenli olur.

Eğer ozon kullanılacaksa ozon jeneratörünün ne kadar dozlayacagi da hesap edilmeli Fazlası zarar

arkadaşlar, makinenin delikli arka duvarına iple bağlayıp sabitleyerek denedim, etki muazzam. sigara ve koltukaltı kokusu büyük ölçüde yokoldu. 0.25w lık aletin 20 dakikada ürettiği ozon la bu kadarını beklemiyordum. bu işin ticari potansiyeli de var, ciddiyim. bunun arkası mıknatıslısını üreticen makinenin arka duvarına yapıştırıp havalandırma modunda çalıştırıcan, temeli bu. tabi biraz daha güçlü olsa daha iyi, bir de normal kurutma çevriminde kullanacak embesillere karşı önlem de almak lazım. bu makineler için plastik toplar üretmişler, çamaşırları daha homojen ve kısa sürede kurutur mottosuyla satıyorlar. bu ondan çok daha iyi bir fikir. bunun sloganı da makinenize dezenfeksiyon ve deodorizasyon özelliği katan hede olabilir. bence en büyük engel bu aleti sıcak havalı kurutma programında kullanıp "ama eridi bu ya" diyecek salaklar...

ben mıknatıs yapıştırıp kullanıcam bunu, makineye implante etmekten vazgeçtim.

İnternette yatak odalarında uyumadan 20 dakika önce çalıştırdım kapattım muazzam etkisi oldu diye yorumlar var.
Bu cihazın fiyatı nedir satın almak için link varmı?

bendeki weewell wpa-900 modeli. şuan piyasada yok gibi ama ozon cihazı yazıp aratırsanız n11 de benimkine çok benzeyen var 150 liraya

yalnız şunu belirteyim, ozon oksidan bir madde, antioksidan diyip duruyorlar ya bu sağlıklı yaşam meraklıları, işte bu onun tersi. lazer yazıcılardan çıkan ozonun ofis çalışanlarına etkileri üzerine tezler makaleler bile yazılmış. ben doğal dengeye bu tip müdahaleleri doğru bulmuyorum, kendini iyi hissettirse de ozon solumak akıl işi değil...

aletin ilginç bir özelliği var, üfürmesini sağlayacak fan vs olmamasına rağmen elektrottan hafif bir esinti yapıyor, bana çok ilginç geldi. elektronlar veya oluşan plazma elektrik alanı tarafından hızlandırılıp beraberindeki havayı da ileri püskürtüyor sanırım. alet ozon üretmenin yanında 1mg itme kuvvetli iyon motoru aynı zamanda...

Merhaba,
Konuları dolaştıkça bayağı araştırmalar yapılmış. Bakın, ben yıllar önce şöyle bir şemaya rast gelmiştim. Bu konu ile ilgili (ozon ve oksijen)daha detaylı bilgi vereceğim.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,864
Üyeler
2,485
Son üye
viesva

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back