Bir video dosyasini acmak ve her bir kareyi bmp haline getirmek.

Mikro Step

Kıdemli Üye
Programi sifirdan kendim yazmak istiyorum.

Cep telefonu ile 1 sn lik video cekecegim. Ardindan video dosyasini programima verecegim ve bana tum kareleri ayri ayri bmp halinde resim dosyalarini uretecek.
Zor bir sey olmamali. Fakat ne video dosyalari ne de jpeg formati hakkinda bilgim yok.

Cep telefonlarinda cekilen videonun ham bmp formatinda karelerden olmasi gibi bir secenek varmi?

Seri çekim özelliği varsa onu kullanabilirsiniz.

Benim telefonumda kamera açıkken ses artırma tuşuna basınca seri çekim yapıyor.

Ama bunu program yapsın diyorsanız o kısmını bilmiyorum.

Seri cekim tahminimce yavas olacaktir. Bir olayi videoya cekip sonrasinda kareler uzerinde inceleme yapacagim.

ffmpeg tam bu işin programı. İstersen komut satırından yapabilirsin veya ffmpeg'in kütüphanelerini kullanarak bu işi yapan bir C programı yazabilirsin. Ama tam prosedürünü dokümanlardan bakmak lazım.

Ben ffmpeg kütüphanelerini kullanarak bir network media player sistemine DLNA desteği eklemiştim. her türlü formatı ve bunların alt formatlarını destekliyor.

Isletim sisteminden bagimsiz olarak soyle yapilabilir ;
Bunu bir ara plaka tanimak icin program gelistirmeye calisirken kullanmistim. Cok net kareler alabiliyorsunuz.

Ya da bu hazir programlar yapiyor ;

Bir header vardir. Orda diyodur ki kareler x*y pixel. Su kadar renk. Ilk kare su adresden basliyor. Her bir kare arasinda 1 ms beklemek lazim.

Dosyayi bin olarak dosya olarak aciyim karelere tek tek eriseyim.

Bir header vardir. Orda diyodur ki kareler x*y pixel. Su kadar renk. Ilk kare su adresden basliyor. Her bir kare arasinda 1 ms beklemek lazim.

Dosyayi bin olarak dosya olarak aciyim karelere tek tek eriseyim.
Videolarda kullanılan sıkıştırma algoritmaları nedeniyle öyle her frame bir resim olarak saklanmıyor. Daha çok ziplenmiş dosya gibiler. Encoder ile oluşturuluyor frame'ler.

Bir ara raw formatda video dosyasi alinabildigini okumustum. Her kamera yazilimi veriyor mu bilmiyorum.

Bazi islerde kayipsiz gercek goruntulerle calismak gerekebilir.

Bir ara raw formatda video dosyasi alinabildigini okumustum. Her kamera yazilimi veriyor mu bilmiyorum.

Bazi islerde kayipsiz gercek goruntulerle calismak gerekebilir.
Acik kaynak kodlu Motion Cam isimli bir Android uygulamasi var. Github'da mevcut, Google Play'den ucretsiz indirilebiliyor. O bu kaydi yapabiliyor tabii donanima da bagli. Arduino ve RAspberry icin de Arducam var.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,878
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back