Bir voltaj cikisini garantilemek

hakan8470

abantu
Bir smps devresi, 31.5V 0.5 A veriyor. Gercektende 0.51 A cekmeye baslayinca hemen voltaj kaybediyor. 18V felan oluyor. Bu yani cok guzel.

Ancak benim istedigim 30.2V veya 30.3V ,

Benim aklima bazi regulatorler geldi, hazir devre LM2596 gibi.

30.2V a ayarlasam guven olur mu buna( gerci cikisida maksimum 30V yazmislar), yoksa baska bir oneriniz var mi?

Korad ile 31V verdim, cikisi da 30.24V yapabildim en fazla. Yuk bagli degilken, 37mA cekiyor ve, LM2596 nin cikisin hemen arkasinda minik parcalar 168 ℃ :kotek1:

Buna da SMPS diyorum ama baya da bir malzemesini calmislar :gulus2: Opto bile yok
1721164030879.png

Trafonun dönüşüm oranını değiştirmek lazım.
Direnç entegre transistor vb şeyler ile voltajı düşürünce ısı kaybı olur.

Trafonun dönüşüm oranını değiştirmek lazım.
Direnç entegre transistor vb şeyler ile voltajı düşürünce ısı kaybı olur.
Onu da, trafoyu ne modulasyona sokuyor sa, onunla mi yapariz abi, ornegin oradaki cok bacakli?

Son düzenleme:
Opto yok mu? :oops: O zaman açık çevrim çalışıyor o ve 31.5 V olan çıkış voltajını 30.2 V olarak değiştirmenin hiçbir anlamı yok. Şebeke voltajı değişiminde veya yük değişiminde birkaç volt oynayabilecektir çıkış.

Opto yok mu? :oops: O zaman açık çevrim çalışıyor o ve 31.5 V olan çıkış voltajını 30.2 V olarak değiştirmenin hiçbir anlamı yok. Şebeke voltajı değişiminde veya yük değişiminde birkaç volt oynayabilecektir çıkış.
Kesinlikle yok, hic guven vermediginden cikisina bir regulator baglamak istedim, ama basarili olmadi. Regulatorde deli gibi isiniyor. 30.2V olmazsa olmazimiz

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,458
Üyeler
2,662
Son üye
spatial

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back