Bitmez tukenmez 0 850'li "internet taahhut sureniz bittiginde...." tacizi

Altair

Kıdemli Üye
Artik bunlardan kurtulmanin imkansiz olduguna kanaat getirdim. Yilmadan surekli yeni telefon numarasi alarak insani taciz ediyorlar. Engellemek cozum degil. Her gun en az bes farkli numara engelliyorum. Tam bir isin ortasinda arayip tum konsantrasyonu mahvediyorlar. Sikayet edebilecegin hic bir yer yok. Isin kotusu herhangi bir insana da ulasamiyorun bu aramalarda. Gorusme sonuna kadar bekleyip istenilen tusada bassan operatore ulasilmiyor seni arama listesinden cikarmasini istemek icin.

Aslında "Ticari İleti Şikayet Sistemi" diye birşey var ama çok işlevi olan birşey değil. 6 SMS ve 2 arama şikayeti girdim. SMS'ler için sonuç aşağıdaki gibi eksik bilgi diyorlar. Ama aramaların ikisi için cezai işlem uygulanmış. Buradan anladığım SMS ciddiye alınmıyor fakat arama şikayetleri ciddiye alınıyor. Tabii bu cezai işlemler onları durduyor mu bilmiyorum.

Ticari İleti Şikayet Sistemi

Screenshot from 2023-06-26 16-58-15.png

Screenshot from 2023-06-26 17-05-26.png

Son düzenleme:
Engelleme listesine joker ekleyebilirsiniz

0850 ile başlayanlar hepsi engellenir.
İlk defa arıyor olsa da engellenir.

Örn. Huawei Mate

Ekler

• Screenshot_20230626_193237.jpg
    Screenshot_20230626_193237.jpg
    166.4 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_20230626_193344.jpg
    Screenshot_20230626_193344.jpg
    135 KB · Görüntüleme: 59

Örn. Huawei Mate
ben böyle yapmıştım bir kere enpara 65 kere aramış beni en son mail attılarda uyandım.

birisi hindistan konumlu benim enpara karttan 2$ harcamış vizyonsuz bana haber vermeye çalışmışlar.
sonra tavsiye verdiler artık sadece alışveriş yapacağım zaman ugyualamdan kartı alışverişe açıyorum sonra kapatıyorum.

Örn. Huawei Mate
Bizim burada kargocularda cok kullaniyor 850'li numaralari. Blok halinde yaparsam engellemeyi banka ya da kargo gibi gerekli servisleride ise yaramaz hale getiriyoruz. :bilmem1:

Son düzenleme:
ben böyle yapmıştım bir kere enpara 65 kere aramış beni en son mail attılarda uyandım.

birisi hindistan konumlu benim enpara karttan 2$ harcamış vizyonsuz bana haber vermeye çalışmışlar.
sonra tavsiye verdiler artık sadece alışveriş yapacağım zaman ugyualamdan kartı alışverişe açıyorum sonra kapatıyorum.
O ayari nereden yapiyoruz? Alisverisleri genele on odemeli kartla yapiyorum limiti dusuk diye. Ama on odemeli kartta sanal kart tanimlayamiyoruz. Sanal kart tanimlamak zor geliyor kredi karti icin. Ogrenirsem ben de oyle ac - kapa yapayim.

İşe yarayan 850li numara hiç görmedim.
Evet enpara veya başka bankaların böyle numarası vardır. Aradık ulaşamadık diye bildiriyor. Ciddi olanları beyaz listeye alabilirsiniz. Diğerlerini engeller

Vaktiyle ben de bu numaralardan almıştım. Yurtdışından sepete ekleyerek alıyorduk. Sonra cebe yönlendiriliyor.

İtibar değil itibarsızlık olduğunu gördüm kullanmaktan vaz geçtim.

O ayari nereden yapiyoruz? Alisverisleri genele on odemeli kartla yapiyorum limiti dusuk diye. Ama on odemeli kartta sanal kart tanimlayamiyoruz. Sanal kart tanimlamak zor geliyor kredi karti icin. Ogrenirsem ben de oyle ac - kapa yapayim.
kart ayarlarında internet/telefon/posta alışverişi kutusu var açık kapalı yapılıyor oradan.
ben ucuz yırttığım için 2$ hintli bir kürekır'a hibe ettim.
daha büyükte vurabilirdi sağ olsun

kart ayarlarında internet/telefon/posta alışverişi kutusu var açık kapalı yapılıyor oradan.
ben ucuz yırttığım için 2$ hintli bir kürekır'a hibe ettim.
daha büyükte vurabilirdi sağ olsun
Ozellikle oyle kucuk miktar carpiyorlar ki kimse dava acmaya tenezzul etmesin. Ama gunde yuzlerce kisiden aldigini dusunurseniz ayda on binlerce dolar yapiyor.

Simdi ayarlari kurcalarken farkettim, galiba vadesiz hesaba da sanal kart secenegi gelmis. Gunluk, aylik ve tek kulalnimlik diye tanimlanabiliyor. Bir sonraki alisveriste deneyecegim.

Eskiden bet'ciler surekli SMS atardi. Sonra kelime engellemeyle onune gecildi. Ama bu sesli arama tacizcileriyle basedilmiyor.

Ozellikle oyle kucuk miktar carpiyorlar ki kimse dava acmaya tenezzul etmesin. Ama gunde yuzlerce kisiden aldigini dusunurseniz ayda on binlerce dolar yapiyor.

Simdi ayarlari kurcalarken farkettim, galiba vadesiz hesaba da sanal kart secenegi gelmis. Gunluk, aylik ve tek kulalnimlik diye tanimlanabiliyor. Bir sonraki alisveriste deneyecegim.

Eskiden bet'ciler surekli SMS atardi. Sonra kelime engellemeyle onune gecildi. Ama bu sesli arama tacizcileriyle basedilmiyor.
Anlamadığım ben birşey alırken kartın herhangi bir bilgisini tek dijit bile yanlış yazsam aldırmıyor.
bazen elim kayıyor "Ahmet" yerine "Ahnet" yazıyorum asla 3d mesajı gelmiyor reddediyor banka hemen.

3d ile gelen kodu 1 dijit yanlış yazsam yine reddediyor bu hintli ne 3d ne bişey çekmiş 2$ nasıl oluyor anlamıyorum banka ile anlaştıklarını düşünüyorum.

Anlamadığım ben birşey alırken kartın herhangi bir bilgisini tek dijit bile yanlış yazsam aldırmıyor.
bazen elim kayıyor "Ahmet" yerine "Ahnet" yazıyorum asla 3d mesajı gelmiyor reddediyor banka hemen.

3d ile gelen kodu 1 dijit yanlış yazsam yine reddediyor bu hintli ne 3d ne bişey çekmiş 2$ nasıl oluyor anlamıyorum banka ile anlaştıklarını düşünüyorum.
Kart yurtdisi aliverise aciksa cogu Avrupa ulkesinde ve US'de bu tur gelismis koruma sistemleri yok kart icin. Yani karti bir Amerikan sitesinde ya da Ingiliz sitesinde alisveris yaparken kullanirsaniz SMS onayi gelmez. Bu da o ulkelerden birinde alisveris sitesi kurmustur, orada harciyordur bu kartlari. Biriktirdigi kartlarin tumunu tek bir gunde bu sitede harcarsa sonra sikayet eden olsa bile site kapanmis, transferler tamamlanmis olacagi icin parayi geri almak imkansiz olur. Hicbir Amerikan mahkemesi de Turk vatandasi Ahmet'in kredi kartindaki 2$ ile ilgilenmez. Amerikan vatandasi zarar gormedigi surece umursamazlar. O yuzden Amerikan ya da Ingiliz vatandaslarini da genelde tokatlamazlar baslarina is almamak icin.

Kart yurtdisi aliverise aciksa cogu Avrupa ulkesinde ve US'de bu tur gelismis koruma sistemleri yok kart icin. Yani karti bir Amerikan sitesinde ya da Ingiliz sitesinde alisveris yaparken kullanirsaniz SMS onayi gelmez. Bu da o ulkelerden birinde alisveris sitesi kurmustur, orada harciyordur bu kartlari. Biriktirdigi kartlarin tumunu tek bir gunde bu sitede harcarsa sonra sikayet eden olsa bile site kapanmis, transferler tamamlanmis olacagi icin parayi geri almak imkansiz olur. Hicbir Amerikan mahkemesi de Turk vatandasi Ahmet'in kredi kartindaki 2$ ile ilgilenmez. Amerikan vatandasi zarar gormedigi surece umursamazlar. O yuzden Amerikan ya da Ingiliz vatandaslarini da genelde tokatlamazlar baslarina is almamak icin.
Benim kartı nerden buldu onuda bilmiyorum genelde nakit avans çekip ödeyip limit arttırmak için kullanıyordum 1-2 bilindik yer dışında yazmamıştım heps. n1vs.

ben masterpass'in patlamasını bekliyorum o patlayınca dünyanın 4de1'inin kartı uçmuş gitmiş olacak.
kartınız kayıtlıysa masterpass'e çıkarın hatta son hane değişikliği isteyin uzun süredir ses soluk gelmedi mutalaka vururlar masterpass'i

.. bir ara hergün aranıyordum.
Ya hiç açmıyor veya açıp kapatıyordum. Ve her seferinde engelliyordum.
Epey zamandır arayan yok..
ilk, son veya içinde belirli rakamların geçtiği numarayı engelleme ayarı varmış..
ilk aramada onu devreye alacağım bakalım..

.. bir ara hergün aranıyordum.
Ya hiç açmıyor veya açıp kapatıyordum. Ve her seferinde engelliyordum.
Epey zamandır arayan yok..
ilk, son veya içinde belirli rakamların geçtiği numarayı engelleme ayarı varmış..
ilk aramada onu devreye alacağım bakalım..
Telefonum eski. LG G5. Bu tur gelismis engelleme ozellikleri yok. LG cok asagilik bir firma. Bu modelin Avrupa'daki bootlock'unu acti ve custom ROM yuklemeyi serbest birakti fakat Turkiye'de izin vermedi. Umarim batisi sadece telefonla kalmaz tum firma batar. Servisi de rezaletti, TV servisininde oyle oldugu soyleniyor. Bu yuzden uzerindeki Android 8 ROM'u kullanmak zorundayiz maalesef. Su an degistirme durumum yok. Oldugu anda degistirip ne olursa olsun Qualcomm'lu bir Samsung alacagim. En azindan custom ROM yuklenebiliyor firma destegi kesse bile.

Telefonum eski. LG G5. Bu tur gelismis engelleme ozellikleri yok. LG cok asagilik bir firma. Bu modelin Avrupa'daki bootlock'unu acti ve custom ROM yuklemeyi serbest birakti fakat Turkiye'de izin vermedi. Umarim batisi sadece telefonla kalmaz tum firma batar. Servisi de rezaletti, TV servisininde oyle oldugu soyleniyor. Bu yuzden uzerindeki Android 8 ROM'u kullanmak zorundayiz maalesef. Su an degistirme durumum yok. Oldugu anda degistirip ne olursa olsun Qualcomm'lu bir Samsung alacagim. En azindan custom ROM yuklenebiliyor firma destegi kesse bile.
mediatek 1080li Samsung aldım a34 memnunum pili 2.5-3 gün gidiyor normal kullanımda telefondan oyun oynamam sabah akşam giderken müzik dinliyorum Bluetooth ve konum full açık molalarda da dizi izliyorum 2-3 parlaklık ve ekran süreme göre gidiyor

Mail order ile para çekilebilir kartlardan. 3d olayı zorunlu değil, bankalar mail orderi kapatmıyor ne yazıkki. Yurtiçi/yurtdışı farketmez.

Banka/kredi kartınız varsa sanal kart açabilirsiniz. Sadece hesap olması yeterli olmuyor benim bildiğim. Gerçek kartı asla internet alışverişlerinde kullanmayın.

Ya aslında adamlar baştan bu telefondan fazla birşey bekleme demişler. İsminden belli LG G5 yani LG GeBeş :) .
Cok saygideger bir insan eski telefonuma benden daha cok ihtiyac duyuyor olacak ki alip gitmis, tabii bana haber vermeyide unutmus. :mad: O an butceme gore alabilecegim F/P olarak en uygun telefon buydu. Performans karsiligi olan Samsung S7 iki kat daha pahaliydi. Mecburen aldim biraz. Ikinci elde LG en hizli deger kaybeden telefon oldugu icin bunu alabilmistim. Firmanin attigi ROM kazigi disinda olumsuz yonleri pil performansi ve klasik parmak izi okuyucunun bozulmasi. Bunlar disinda sorun yok alette. Fingerprint 100 TL, yedek batarya degistirilebiliyor. Custom ROM yukleyebilsem en az 3-4 yil daha kullanilir performans olarak. ROM disinda cok sikayetci degilim.

Cok saygideger bir insan eski telefonuma benden daha cok ihtiyac duyuyor olacak ki alip gitmis, tabii bana haber vermeyide unutmus. :mad: O an butceme gore alabilecegim F/P olarak en uygun telefon buydu. Performans karsiligi olan Samsung S7 iki kat daha pahaliydi. Mecburen aldim biraz. Ikinci elde LG en hizli deger kaybeden telefon oldugu icin bunu alabilmistim. Firmanin attigi ROM kazigi disinda olumsuz yonleri pil performansi ve klasik parmak izi okuyucunun bozulmasi. Bunlar disinda sorun yok alette. Fingerprint 100 TL, yedek batarya degistirilebiliyor. Custom ROM yukleyebilsem en az 3-4 yil daha kullanilir performans olarak. ROM disinda cok sikayetci degilim.
Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın lütfen. Sadece espri yapmak istemiştim. Yanlış anlaşılmak yada haddimi aşmak istemem. Tabii ki hepimiz bütçemize uygun davranmak zorundayız.

Benim kartı nerden buldu onuda bilmiyorum genelde nakit avans çekip ödeyip limit arttırmak için kullanıyordum 1-2 bilindik yer dışında yazmamıştım heps. n1vs.

ben masterpass'in patlamasını bekliyorum o patlayınca dünyanın 4de1'inin kartı uçmuş gitmiş olacak.
kartınız kayıtlıysa masterpass'e çıkarın hatta son hane değişikliği isteyin uzun süredir ses soluk gelmedi mutalaka vururlar masterpass'i
Bugun Ciceksepeti'nden alisveris yaptim. Hic oyle 3D Secure falan dinlemedi, dogrudan cekti parayi. Karti kaydetme dedim ama kim bilir? :dusun1::dusun2:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back