Datron h782f Monitör White Screen Sorunu Çözülmüş

ugura09

Üye
Monitörü hurdacıdan aldım kart kurcalanmış baştan savulmuş birşekilde toplanmış haldeydi ve sadece floresan yanıyordu gözlemlediğim kadarıyla anakarttan ekrana giden 30 pin soketi kırıktı elimde hurda bulunan başka marka karttan 30 pin flex soketi taktım sorunu çözdüm

Ekler

• 20190427_153512.jpg
    20190427_153512.jpg
    196.4 KB · Görüntüleme: 574
  • 20190427_155752.jpg
    20190427_155752.jpg
    162.4 KB · Görüntüleme: 582
  • 20190427_171549.jpg
    20190427_171549.jpg
    36.6 KB · Görüntüleme: 602
  • 20190427_172121.jpg
    20190427_172121.jpg
    94.7 KB · Görüntüleme: 626
Eline sağlık. O tip konnektörleri, PCB'ye zarar vermeden sökmek çok zordur, el becerisi gerektirir.

teşekkür ediyorum boardun arka kısını ısıtarak söküm işlemini gerçekleştirdim tabiki flux'in yardımıda var

Muhteşem! Hangi flux'ı kullanıyorsun?

NC-599 Hocam 100G lık

Merhaba. Buna benzer soketleri lehim takviyesi yaptiktan sonra kalem havyayi bir ucundan digerine gezdirerek yavas yavas yukariya kaldirarak sokenleri gordum.

Merhaba. Buna benzer soketleri lehim takviyesi yaptiktan sonra kalem havyayi bir ucundan digerine gezdirerek yavas yavas yukariya kaldirarak sokenleri gordum.

Bu metot, lehim adalarını (padleri) çok zorlar ve bunların kalkma ihtimali çok yüksek.

@ugura09 nın yaptığı gibi board'u arkadan iyice ısıtmak ve sonra da kuvvetli bir sıcak hava tabancası ile sökmek en iyisi. Genelde sökülen konnektör bu işlem sonunda kullanılamaz hale gelir, ama zaten değiştirileceği için bu sorun değil. Eğer sökülen konnektörün de zarar görmemesi isteniyorsa, bunu ancak tüm pinleri aynı anda ısıtan, gene güçlü bir sıcak hava ucu ile yapabiliriz.

Bu metot, lehim adalarını (padleri) çok zorlar ve bunların kalkma ihtimali çok yüksek.

@ugura09 nın yaptığı gibi board'u arkadan iyice ısıtmak ve sonra da kuvvetli bir sıcak hava tabancası ile sökmek en iyisi. Genelde sökülen konnektör bu işlem sonunda kullanılamaz hale gelir, ama zaten değiştirileceği için bu sorun değil. Eğer sökülen konnektörün de zarar görmemesi isteniyorsa, bunu ancak tüm pinleri aynı anda ısıtan, gene güçlü bir sıcak hava ucu ile yapabiliriz.
Dogrudur hocam.Ben sicak havayla bu tur soket hic sokmedim.
Ornegin tv led barlarindaki bazi ledleri kartin altindan isitilarak sokuldugunu gordum veya karta lehimli flex kablolari da dediginiz gibi kartin altindan isi verilerek sokuluyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,833
Üyeler
2,477
Son üye
krmz

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back