Eagle Ubuntu 22.04'da Sorunlu Çalışıyor

volta

Kıdemli Üye
Bugün biraz uğraştıktan sonra Eagle pcb tasarım programını kurmayı başardım. Tam oldu program da açıldı diye sevinirken bu seferde bir-iki dakikada bir aşağıdaki uyarı geliyor ve hem bu uyarı gelmeden önce programda bir donma oluyor hem de bu uyarıya "wait" demekten herhangi bir işlem yapamıyorsun. Nette biraz baktım karşılaşanlar olmuş ama işe yarayan bir çözüme rastlayamadım.Bu sorunla karşılaşan oldu mu hiç acaba? Bir önerisi olan var mı?

Screenshot from 2023-04-26 21-17-58.png

Sanırım Eagle'a hiç bulaşmadan Kicad ile yola devam edeceğim. Zaten Kicad'den memnunum ve hiç şikayetim yok. Sadece bazen eagle şematikleri denk geliyor ve Kicad'de düzgün açılmayabiliyor. Sırf üzerinde bazı düzenlemeler yapmak için şemayı yeniden çizmek istemediğimden Eagle'ı kurayım dedim ama kurması ayrı dert çalıştırması ayrı dert. Anlaşılan linux versiyonunu pek önemsemiyorlar. Zaten şimdi Fusion 360 ile birleştirmişler ve onun da linux versiyonu yok. En iyisi Kicad ile devam etmek.

Fusion 360'ın web versiyonu varmış birde onu deneyeyim bakalım. Web ortamında çok kasar gibime geliyor ama denemekten zarar gelmez.

Sanırım Eagle'a hiç bulaşmadan Kicad ile yola devam edeceğim.
Yalvarırım bunu yapın elektronik mühendisliğinde kariyer beklentiniz varsa Altium öğrenin. Ben ne yazık ki Eagle ile başladım genel mantık eyvallah ama ne işime ne hobime yarıyor hobici birçok kişi bir iki arkadaş + buradaki insanlar haklı ve mantıklı olarak Kicad kullanıyor, iş yerinde ise altium. Sıkıcı oluyor benim için Altiuma vakit harcayınca da kicade bakmaya üşeniyorum o da benim ayıbım. Bir de şunu da gördüm Kicad kesinlikle tool olarak eagle dan çok daha kapsamlı altiuma doğru alt kulvarlardan oynuyor.

Yalvarırım bunu yapın elektronik mühendisliğinde kariyer beklentiniz varsa Altium öğrenin. Ben ne yazık ki Eagle ile başladım genel mantık eyvallah ama ne işime ne hobime yarıyor hobici birçok kişi bir iki arkadaş + buradaki insanlar haklı ve mantıklı olarak Kicad kullanıyor, iş yerinde ise altium. Sıkıcı oluyor benim için Altiuma vakit harcayınca da kicade bakmaya üşeniyorum o da benim ayıbım. Bir de şunu da gördüm Kicad kesinlikle tool olarak eagle dan çok daha kapsamlı altiuma doğru alt kulvarlardan oynuyor.
Henüz yeni öğreniyorum ama anladığım kadarıyla bir hobicinin Kicad ile yapmak isteyeceği ama yapamayacağı birşey yok. Yani benim yapmak isteyeceğim en ileri düzey tasarım için bile Kicad yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Aslında Eagle ile ilgilenmemin tek sebebi Arduino'nun şemalarını eagle olarak vermiş olması. Eagle ile açar üzerinde birkaç düzenleme yapabilirim diye düşündüm. Ama vazgeçtim gibi artık.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back