Fourier teoremi

Benim özetle anlatmaya çalıştığım konu elektroniğin ölçümlerle ilgili cihazlar artık çok ilerledi.Ben 13 USD lik çin malı bir LCR de ölçen tester da 100 uf lık bir kapasitörü ölçerken ekranda 102 uF ESR % 10 gibi bir değer okuduğumda Fluke da bana ESR yi % 9 gösteriyorsa doğal olarak ben ucuz olanı alırım.Bunun amatör kullanım profesyonel kullanım diye bir durumu yoktur.Zaten özellikle Keysight gibi firmalar cihazlarında indirimlere gitmelerinde ve kampanyalar yapmalarında bu tür gelişmelerden dolayı.

VNA cihazını daha yeni duydum bana en önemli kriterleri nedir .Bu özelliklerdeki VNA lar yapabilmek için falanca devrelerinin şu hassasiyetde olması gerekir gibi birşeyler izah edilirse konu dahada bilgilendirici ve faydalı olur.

Son düzenleme:
@DonKişot Kare dalgaların her biri daha yüksek tepe noktasına sahip eşdeğer gerilimi sağlayan sinüs dalgalarına dönüştürülebilir. Bu işlemlerden sonra dalgaların Fourier Dönüşümü'ne alınarak istenilen değer bulunabilir.

@DonKişot Kare dalgaların her biri daha yüksek tepe noktasına sahip eşdeğer gerilimi sağlayan sinüs dalgalarına dönüştürülebilir. Bu işlemlerden sonra dalgaların Fourier Dönüşümü'ne alınarak istenilen değer bulunabilir.

Sorulan soruyu hiç anlamamışsın herhalde o yüzden anlamsız bir cevap yazmışsın.
Amaç kare dalgayı sinüse çevirmek değil, sinüse dönüşmüş olan kare dalganın fourier dönüşümünü almak da değil.

Bence soruyu gayet iyi anladı o :) Teknik bilgisinin iyi olduğu anlaşılıyor.

@ercanersoy, kendi sitenin linklerini paylaşmanda ve yaptığın çalışmaları anlatmanda hiçbir sakınca yok, ama böyle sırf web sitenin linkleri görünsün diye içi boş, hiçbir katkı sağlamayan mesajlar yazma lütfen. Bu spam'e girer, hiç hoş değil.

Bence soruyu gayet iyi anladı o :) Teknik bilgisinin iyi olduğu anlaşılıyor.

@ercanersoy, kendi sitenin linklerini paylaşmanda ve yaptığın çalışmaları anlatmanda hiçbir sakınca yok, ama böyle sırf web sitenin linkleri görünsün diye içi boş, hiçbir katkı sağlamayan mesajlar yazma lütfen. Bu spam'e girer, hiç hoş değil.

Yok yok, hiç aklıma gelmedi böyle birşey. Kare dalgaların Fourier Dönüşümü ile hesaplanması bu başlık altında tartışıldığı için bir yolunu düşünmüştüm, onu yazdım. Alıntı yapmadım diye yanlış anlaşıldı, bundan sonra alıntı yapmaya dikkat edeceğim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back