Gümrük kıyameti öncesi acil alışveriş listesi

taydin

Timur Aydın
Staff member
Malum 15 gün sonra artık 30 Avrodan yüksek ürünlerin getirlimesi imkansız olacak. O yüzden şimdiden aliexpress, banggood, veya amazon'da bir hobicinin işine yarayacak ekipmanlar görürseniz burada link paylaşın.

Mesela benim aklıma gelen, elektronik yük almak isteyip de şimdiye kadar alamayan, hemen aliexpress'ten ET54 serisini almayı değerlendirsin.

1723055792770.png

Abi bir sey dicem ve mide bulandiracak , kusura bakmasin kimse, ya girmesse 15 gunde.? Bunlar gumruge girs tarihine bakiyor, satin alinma tarihine bakmiyor, ben aldim evet 2 parca ama risk iste.

O zaman birkaç günümüz var işte :) O riski alacağız artık. Genelde 15 günde geliyor aliexpress siparişleri.

Bugun son gun Ahaliiii , son :gulus2:
1723067388749.png

taydin abi sayfanin en tepesine damali bayrak koyacak :katil1:

Bunlar 10 gun sonra dukkani kapatip, cay icmeye baslamasin :katil1:

AliExpress indirim kuponu çıkarsa, bu indirim kuponları satın alınıp da hesaplarımıza tanımlansa, bu sayede bizim vatandaşlar da alacakları ürün için 30 Euro altı fiyatlarla almış gibi görünse ürünleri :) . Yer mi gümrük

Son siparislerde boyle diyor
1723069604960.png

sanki anlasmislar :katil1:

AliExpress indirim kuponu çıkarsa, bu indirim kuponları satın alınıp da hesaplarımıza tanımlansa, bu sayede bizim vatandaşlar da alacakları ürün için 30 Euro altı fiyatlarla almış gibi görünse ürünleri :) . Yer mi gümrük
Siz gerçekten indirim veya kupon ile alsanız bile, memur bunun fiyatı gerçeşmiş bir internete bakayım derse, muhtemelen ürünün normal fiyatını görüp ona göre işlem yapacaktır.

Saçma bir durum ama normal mecrasında indirimli ürün almak bile riskli :dusun1:

1995 senesinde ülkemizin gümrük birliğine girişini davul zurnalarla karşılamıştık. Madem gümrük birliği anlaşmasına tarafız hadi Çin tarafı neyse AB tarafı için neden gümrük kısıtlamaları uygulanıyor.

Türkiye için sonuçlar kısmı mutlaka okunmalı. Birde 56. madde şahane. Akli dengesi yerinde olan birisi sırf bu madde yüzünden bu anlaşmayı kabül etmemeli.

Bence hepsinin akli dengesi yerinde

3 tane pcb siparisi verecegim. ayri ayri verdigimde sorun olacak mi?

Bir de asil parayi kargo tutuyor. Karga parasi 30 E konusunda dahil edilecek mi edilmeyecek mi?

3 tane pcb siparisi verecegim. ayri ayri verdigimde sorun olacak mi?

Bir de asil parayi kargo tutuyor. Karga parasi 30 E konusunda dahil edilecek mi edilmeyecek mi?
Hocam ben dahil olduğunu düşüyorum 157 dolarlık tutardaki pcblerim takıldı vermediler ki 157 doların 95 doları dhl hızlı kargo ücreti .Mail falan attım alamdım, gümrük müşaviri istediler öyle hediye ettik gümrüğe.

"Yer mi gümrük" soru mu, retorik mi? :gulus1:

ben gümrük düzenlemesinden 2-3 gün önce ali den 2bin tl alışveriş ettim, yetişir mi şüpheliyim. bence bu saatten sonra sipariş vermenin riski büyük...

ben gümrük düzenlemesinden 2-3 gün önce ali den 2bin tl alışveriş ettim, yetişir mi şüpheliyim. bence bu saatten sonra sipariş vermenin riski büyük...
Uygulamaya başlamasına 2 hafta civarı var. O yüzden hızlı gelirse sorun olmaz.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,527
Üyeler
2,682
Son üye
Oğuzhan06

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back