Hangi Arduino setini almalıyım?

TA3UIS

Doğan
Arduino seti almak istiyorum ama piyasada başlangıç seviyesi vs klon şeklinde bir çok ürün var.
EE malum bende acemisiyim bu işlerin :katil2:
Her ihtiyacımı görecek, sonradan keşke öbürünü alsaydım şu modül eksikmiş demeyeceğim, klon olmayan orijinal olan bir set önerisi lazım ?
İnternet üzerinden güvenilir bir satın alma linki de gerekiyor.

SAMM Market iyidir, orijinal ürünler bulmak mümkün.

En temelde bir arduino kart ve LCD display / tuş takımı shield almak gerekir. Ondan ötesi ihtiyacak göre değişir.

1724071749910.png

Çeşit çeşit arduino var, uno, 4 vs şu şu demeniz gerekiyor ki alayım :cool:
Bilsem zaten sormazdım :D

Arduino UNO 3 ile başla. En yaygın bilgi olan ürün budur. Sonradan daha karmaşık, büyük, ve yüksek performans gerektiren programlar yazacaksan yeni çıkan UNO 4 ü alırsın. Ama şimdilik UNO 3 yeterli.

Arduino UNO 3 ile başla. En yaygın bilgi olan ürün budur. Sonradan daha karmaşık, büyük, ve yüksek performans gerektiren programlar yazacaksan yeni çıkan UNO 4 ü alırsın. Ama şimdilik UNO 3 yeterli.

Arduino UNO 3 sepette. :cool:

Shield lar:

Display ler:

Tuş takımları:

Üsttekilerden hangilerini sepete ekleyim, başka ilave almam gereken ne önerirsin?

Orjnallik, emeğe saygı, çok yüksek kalite garantisi vb açılardan söyleyecek bir şeyim yok.

Ancak, fonksiyonalite açısından klon kartların öğrenme amaçlı kullanımlar için fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyorum. Bahsi geçen kartlar çok yüksek bir üretim teknolojisi ya da teknik gerektiren kartlar değil. Çok standartlaştılar. Tasarımları açık kaynak. Dolayısıyla, orjinallik kaygısı çok fazla olmasın, fiyat-performans açısından baktığınız zaman klon ürünler de sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Arada 6-7 kat fiyat farkı var. Klonunu da çekinmeden alabilirsiniz, hatta bir kaç çeşit (UNO, Nano, Mega, Pro Micro...) ve adet alabilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,533
Üyeler
2,684
Son üye
kofteci

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back