Windows 3.11den beri Xp ve 7 hariç doğru dürüst işletim sistemi görmedim. En kötüleri ise Vista ve win8 idi.
Tarayıcı yada genel deneyim olarak Microsoft programlarında hep bi alık yada kullanışsız bir tarafı var.
Bu iletiyi yazdığım Android telefonun SwiftKey klavyesi de bile topa tutulacak kırk tane sıkıntısı var.
İnternet explorer yada edge bana hiçbir zaman güven vermedi. Bu Chrome çok güvenli izlemiyor, takip etmiyor, yiyip içtiğimiz kadar bilmiyor demek değil ama en azından tutarlı ve birçok işi aynı anda yapabiliyor.
Hepsi aslında kullanıcıları köşe bucak takip etmek. Başka bişey değil.
Bir ben mi sorun yaşamıyorum microsoft ürünleri ile.

Benim telefonumda'da swiftkey kurulu benim hiçbir şikayetim yok.
Arkadaşımın telefonunda swiftkey overflow hatası veriyor çok hızlı yazarsa :katil2:

Ben edge'ye ilk geçtiğim günden beri hiçibir siyah ekran kilitlenme yanıt vermiyor sorunu yaşamadım.
Millet format sonrası cherome kurmak için girdiğinde bile binbir hata yaşamış.

Microsoft beni seviyor herhalde yada ben yıldan yıla güncelleme yaptığım için ben güncelleme yapana kadar çözülmüş oluyor.
Bilgisayarı aldığımda içinde w10 19.03 gelmişti geçen ay kendisi zorla güncelledi yıllardır 19.03'deydim hiçbir sorun yoktu.
Şimdi 21h2 güncellemesinde bazı driverlerim çalışmıyor bozmuşlar

Chrome bellek tasarrufu diye bir sistem yapmış. Umarım yararı olur.

chrome bellek tasarrufu.png

Mozilla kullanıyorum chrome a nazaran daha hızlı ve az ram tüketiyor. Ama opera en son sürümü en hızlı tarayıcıymış fakat denemedim.

Edit : Aman aman, Edge'den vazgectim. Vay ki vay, neler ceviriyormus arkada. Ben sadece RAM kontrolu yapiyordum hafiza kullanimi icin. Meger bizim Edge Efendi takas dosyasinin icinden geciyormus. Notebookta 8 gig RAM var, otomaqtikte 16 GB de takas aciyor Findoz. Ben Edge ile rahat rahat takiliyorum, sonra bir tane PDF'i Doc a cevirmem gerekti. MAkine kaynak yetersizligi verdi, saatlerce bekledigim cevrim patladi. Ne oluyor derken loglara baktim, meger RAM'de 2 GB kullanan Edge takas dosyasinda 8-10 GB kullaniyormus. Chrome ise RAM'de 3-3,5 kullanirken takasta 2-2,5 GB kullaniyor. Sakin sakin. MS yine MS'lugunu yapmis bize.
Not : Takas dosyasini da elle 32 GB yaptim tabe. :cheeky4:
Edge'in yeni versiyonu epey iyi. Chrome'a gore cok daha az sistem kaynagi kullaniyor, stabil ve hizli. Yillarca Firefox kullandim ama artik cok geride kaldi. Asiri yavas kaliyor. Bazen cokme yasaniyor ve tum tablar gidiyor. Hatta Session Saver tab eklentisi bile oturumu kurtaramiyor. Fenalik getirdi bu durum, kullanmiyorum o yuzden.

Son düzenleme:
Edge'ye geri dondum. Sistemi bastan kurmam gerekti. Chrome bir turlu senkronize olamadi. Mecburen Edge kullaniyorum, cunku 10 dakika icinde senkronize oldu. Baka Chrome. Baka....Bakaaaaaa.

Maxthon'da karar kildim. Chrome eklentileri ile uyumlu. Cok ama cok az islemci ve RAM kullaniyor. Ayni eklentiler yuklu iken ve ayni tablar acikken Edge ile birlikte olan kullanim ekteki gibi. Ikisinde de ayni TV kanali acik, Youtube uzerinde oynatiliyor, cozunurluk ayni iken islemci kullanimi da oldukca dusuk. Maxthon'da ortalama 1,5 gibi, Edge'de ise %7 civarinda.

Maxthon.jpg

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back