harici hard diskim RAW oldu

tekosis

Aktif Üye
Selamün aleyküm. Laptopu aldığımda içinde gelen 1TB hard diski usb ile çalışan bir harici kutu içine koydum. Bu harici hdd'nin kablosuna az önce elim değdi ve usb kablosu bilgisayar portunda hareket etti, kısa süreli temassızlık oldu. Sonuçta bilgisayar yöneticisinden bakınca hdd şu an RAW olarak görünüyor. Aynı içeriğe sahip ikinci bir hdd daha var ama kopyala yapıştır çok uzun sürecek mümkünse bunu tekrar çalışır hale getirmek istiyorum. Bu hard diski formatlaMAdan eski haline getirmenin yolu var mıdır?

Ekler

• raw.png
    raw.png
    309.2 KB · Görüntüleme: 93
  • hdd _kutusu.jpeg
    hdd _kutusu.jpeg
    69.2 KB · Görüntüleme: 91
Sanki bölümlendirme tablosu (partition table) gitmiş. Kurtarmak için hazır programlar var, ama ben hiç kullanmadım, tavsiyede bulunamayacağım.

@DrFreeman ilgin için teşekkür ederim. hdd dosya yapısını düzeltemedim program bende çözüm olmadı, sonra bir de yanlışlıkla formatladım geri dönüşü kalmadı.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back