Hyundai H100 2024 MTV ne kadar tutar?

taydin

Timur Aydın
Staff member
Aşağıdaki arabanın teknik özellikleri var.

MTV hesaplarken taşıma kapasitesine göre hesaplanıyor gibi duruyor. Bunun teknik özellikleri de hiç mantık yapmadı. Taşıyabileceği maksimum yük 1816 kg diyor, bu tamam da, minimum yük de 1765 kg diyor. Minimum yük ne demek yav?

1705830688948.png

Burada da farklı bir rakam verilmiş. Gene minimum maksimum var, 1208 - 1244 kg

1705831160886.png

ChatGPT yi seviyorum ya.

Kamyonette minimum yuk tasima kapasitesi ne anlama gelir diye sordum.

Örneğin, bir kamyonetin minimum yük taşıma kapasitesi 500 kilogram ise, bu, kamyonetin en az 500 kilogram ağırlığındaki bir yükü taşıyabileceği anlamına gelir. Ancak, genellikle kamyonetlerin maksimum taşıma kapasiteleri de vardır, ve bu kapasiteyi aşmamak önemlidir çünkü aşırı yüklenme aracın performansını olumsuz etkileyebilir.

Ilkokul ya da ortaokulda hangi dersdi hatirlamiyorum sinavda su soru soruldu.

Kirsal kesimde tezek isinma amaciyla kullanilir ve bunun sonucunda ulkemiz ..... kadar maddi zarara ugrar. Sebebini aciklayiniz.

Sebebini bilmiyorum. Benim gibi minik beyinlerin cogu mantikli bir seyler yazmak durumunda kalmis.

Neredeyse hepimizin yazdigi cevap su olmus.

Tezek yakilinca zehirli gazlar cikar insanlar hasta olur devlet de bizi tedavi etmek icin masraf yapar.

Halbuki dogru cevap;

Tezek yakilmak yerine tarlalarda gubre olarak kullanilirsa ..... kadar maddi deger elde edinilir. Gubre ithalati azalir. Devler butcesinden daha az para yurt disina cikar.

ChatGPT de atyor masallah.

Sana güneş yüzeyinde step motor soğutma yöntemleri tavsiye eden bir yaratıktan daha ne bekliyorsun :D

Bunlar boşken çok savruluyor ya, acaba savrulmaması için minimum taşınması gerek yükten mi bahsediyor?
Benim amcam savrulmasın diye arka tekerlere denk gelen yere ağırlık koyuyordu.

Burada da farklı bir rakam verilmiş. Gene minimum maksimum var, 1208 - 1244 kg

Hani minimum yük, şöförü de hesaba katarak yapılıyorsa, o da uymuyor. Şöför 36 kg dan daha ağırdır büyük ihtimalle. Zaten şöförü hesaba katmaya gerek de yok. Sen toplam taşıyabileceği ağırlığı ver, artık insan mı kullanır yoksa ET mi kullanır karışma :)

Neyseki minimum ve maksimum 0 - 1500 kg aralığında ve o aralık için de MTV belli. Fiyat da 3600 TL fena değil.

Ben biraz da ikinci el H100 veya diğer markalara bakayım, az bir farkla benim 2002 Honda ile değiştirebileceğim gibi duruyor.

@semih_s istersen benim Honda ile senin Starex'i değişebiliriz. Fiyat farkı varsa da pazarlık yaparız :)

Motoru bitik bile almak bu devirde mantıklı. En azından arabaya uygun konjonktürde sahip oluyorsun. Ondan sonra da tamiri zamana yayabiliyorsun.

Forum istatistikleri

Konular
5,926
Üyeler
2,504
Son üye
yaxe22

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back