Kablosuz Kamera Sistemi(100 mt menzilli)

Omega

Kıdemli Üye
Yan apartmandaki akrabamın dairesinin zilini çalmadan önce kayıta girecek telefonuma fotografını gönderecek .Diğer kamera ise apartmanın önündeki kendisine ait park alanı dolduğunda (aracı geldiğinde yada aracı o alandan çıktığında ) haber verecek bir kamera sistemi nasıl olabilir?
Aracı takip eden 2.kameraya ihtiyaç olmayabilir bir laser sistemide olabilir orada araç var /araç yok şeklinde uyarıda yeterli.(Apratmanın dış cephesine 3-4 metrelik ultasonik mesafe sensörü takılması için uygun.
Wifi için internetimi oraya kadar uzatabilirim(Onun evinde internet bağlantısı yok )
Bunu ekonomik ve sağlam şekilde nasıl halledebilirim?

Son düzenleme:
Daire kapısına yaklaşınca sensörlü aydınlatma lambasından sinyal alıp kamerayı kapının hemen yanına koyup çalıştırabilirim.
Aslında 2-3 yıl önce daire dış kapısının gözetleme yuvasına takılan küçük kameralar vardı.Bunlar geldi aklıma şimdi.
Süresini ayarladığında o kadar süre orada bir kişi duruyorsa evsahibinine fotoğraf gönderiyor, polisi arayabiliyor veya sende kapıdaki kişi ile konuşabiliyordun
Buna tekrar bir bakayım
@Alt 255 bu modülde var bende bunuda deneyeyim önce

Son düzenleme:
Kamera programları zaten harekete duyarlı ayarlanabiliyor..sensörden sinyal almaya gerek duyulmaz bu durumda.
kayıt cihazlarında kameranın belirli bölgesi harekete duyarlı hale getirilebiliyor.IP kamera mobil programlarında bu özellik var mı onu bilmiyorum.

Kusura bakmasınlarda A.Ş. olmakla ya da büyük bunu demekle olmuyor adam gibi paylaşmayı öğrensinler :katil1:
tepki çekerim ama bu yazılarında turkey yazanlardan nefret ediyorum özellikle bu kişiler Türkse
“Robotistan is the biggest Maker Company in Turkey which” hem biggest hem turkey in blacklist dude!

Birleşmiş Milletler, Ankara'nın talebinin ardından yabancı dillerdeki "Turkey"i "Türkiye" olarak değiştirdi.3 Ağu 2022

haberleri olsun belki okurlar :kuskun1:
Ohhooo, konuyu nereden nereye cektin. Ticari firma, bana ne ne yaptiklarindan. Varsa sikayetin mail at, adam ucretsiz proj paylasimis, konu nereye gitti. o_O :dusun2:

• Haha
Reactions: nt
Kusura bakmasınlarda A.Ş. olmakla ya da büyük bunu demekle olmuyor adam gibi paylaşmayı öğrensinler :katil1:
tepki çekerim ama bu yazılarında turkey yazanlardan nefret ediyorum özellikle bu kişiler Türkse
“Robotistan is the biggest Maker Company in Turkey which” hem biggest hem turkey in blacklist dude!

Birleşmiş Milletler, Ankara'nın talebinin ardından yabancı dillerdeki "Turkey"i "Türkiye" olarak değiştirdi.3 Ağu 2022

haberleri olsun belki okurlar :kuskun1:
Proje 2020 de paylaşılmış paylaşanın aklına gelmemiştir geri dönüp düzeltmek veya bu konu özelinde 2022 tarihinden sonra bir hassasiyet geliştirme gereği duymamiştir kimsenin nasil düşüneceğine karişamayız sonuçta

Ayrıca yabancilar turkey i görünce “hahahaha hindi hahahahha” demiyor bizim Hindistanı duyunca “hahahaha hindi diyarı hahahahha” demediğimiz gibi

Her görüşe saygım var

ama ben TÜRKİYE vatandaşıyım turkey değil.
İngiliz’in dayatması ile sınırları kanla çizilen bu vatanın adınını değiştirmem biz ne,
Hindistan gibi ülkelerin kaderini paylaştık nede alay konusu oluruz bunlar zaten çok iyi biliyorlar bunu

Ne yaparlarsa yapsınlar kendi github hesapları, isterlerse her satırı ayrı bir proje olarak yüklesinler :)

Amma da takinti yaptin. Devlet 100 yil ilgilenmemis, 2022'de akillarina gelmis, sen hesabi ozel sektorden sormaya calsiyorsun. Ustelik turkey kelimesinin kokenini de bir zahmet arastirip ogreniver. Neden hindi icin bu kelime kullaniliyor diye sor Google'a. :D Bu kadar asagilik kompleksine gerek yok.

Sizlerki bir yanda @nt ki gördüğüm kadarıyla ingilizce yi ve phyton halletmiş IQ seviyesi oldukça yüksek bir kişi ,diğer yanda @Alt 255 ki bu forumda hemen her soruya cevap verebilen, günlük ortalama 4,68 mesaj sayısı ile böyle giderse forum sahibi @taydın ıda geçebilecek performansta olan kişilersiniz.Acaba diyorum bu konular sohbet başlığındamı paylaşılsa?

• Sevgi
Reactions: nt
Sizlerki bir yanda @nt ki gördüğüm kadarıyla ingilizce yi ve phyton halletmiş IQ seviyesi oldukça yüksek bir kişi ,diğer yanda @Alt 255 ki bu forumda hemen her soruya cevap verebilen, günlük ortalama 4,68 mesaj sayısı ile böyle giderse forum sahibi @taydın ıda geçebilecek performansta olan kişilersiniz.Acaba diyorum bu konular sohbet başlığındamı paylaşılsa?
Bana hic soylemeyin. Ben gece ikide zaten bu konusmanin yersiz oldugunu soyledim. :D

Takarim tabi adamlar can verdi hala da veriyorlar.

sen bir komşuyla uğraşırken adamlar 7 düvele takla attırdılar.

Aşağılık kompleksi çok ağır bi laf bu ne alaka onu açıklarmısın neden kompleks yapıyorum neden bu kanıya vardın şirketimi kıskandım yani anlamadım tam bir açıklarsan ona da cevap vereceğim ama ülkemizin ismi içinmi yapıyorum yoksa şirket için mi onu anlayamadım?

Hindi icin kullanilan turkey kelimesi dogrudan Turklerden geliyor. Avrupadaki kuslarin cogu Osmanli topraklarindan buraya besi hayvani olarak gonderildigi icin kuslarin buyuk kismina turkey diyorlar zaten ortacagda. Amerika'ya ulastiklarinda gordukleri kusa da turkey demeleri normal. Ingilizcedeki kelimelerin cogu Fransizca ya da Almanca kokenli zaten. Fransizca'da Turkiye, Turquie olarak yazliyor, Turki olarak okunuyor. Almancada Turkei yazilip Turki okunuyor. Biz BM'ye basvurunuca adamlar bunu degistirdiler mi saniyorsun? JAponlar da kendilerine Nihon diyorlar ama embesil avrupalilar Japan diyor. Adamlarin bunu takinti yaptigini da hic gormedim.

Biz de ayni kusa hindi diyoruz. Hintli bir tanidigim ilk ogrendiginde "amma komik lan" demisti. 15 dakika sonra aklinda bile kaldigini sanmam.

Son düzenleme:
A09C5F80-5792-403F-84BA-D30B6B84AE87.jpeg

Takarim tabi adamlar can verdi hala da veriyorlar.

sen bir komşuyla uğraşırken adamlar 7 düvele takla attırdılar.

Aşağılık kompleksi çok ağır bi laf bu ne alaka onu açıklarmısın neden kompleks yapıyorum neden bu kanıya vardın şirketimi kıskandım yani anlamadım tam bir açıklarsan ona da cevap vereceğim ama ülkemizin ismi içinmi yapıyorum yoksa şirket için mi onu anlayamadım?
Dedem anneaneme "karı" diye seslenirdi. O da dedeme "adam" diye seslenirdi. Bazen sitem ederken "E! be herif bu da yapılır mı?" gibi konuşurdu. Bunlar nefret ve aşağılama olarak kullanılmıyordu.
Şimdi düşün dışardan birinin, birbirlerine karı ve herif diye konuşamayacaklarını söylediğini.
Aşağılık kompleksi bence. Dalga geçmek için kelimeleri eğip bükmek kolay. America, 'murica oluverir... Niyeti bu olan "Türkiye" ile de benzerini yapar. Türkiye bir dilde küfür olsa ne olacak? Adamların dilini mi değiştireceğiz, ülkemizin adını mı?
@nt sende aşağılık kompleksi var demiyorum. Sadece devlet düzeyinde kafayı buna takmak saçma geliyor.

Konuyu da iyice saptırdık. Wifi kameralar buna benzer kullanılabiliyor. Xiaomi 360 kullandım, loş ışıkta bile çok net ve renkli görüntü alıyor, yazılım tarafında da alarm-uyarı gibi şeyler yaptırılabiliyordu.

Son düzenleme:
Herhangi bir IP kamera için kendi android programımızı yazabilirmiyiz acaba..cep telefonundan> modeme> oradan kameraya bağlanmak için..

Xiomi 360 ın youtube da kurulumunu izledim bir süre sonra sizden gözetim asistanını kurmak için izin istediğini bunun için de aylık ücret istediğini ,aksi takdirde istenilen gün ve saatdeki kayıda elle gidebileceğini öğrendim bunu birkaç kişi daha doğrulamış.
Bunun yerine başka bir kamerayı satın alırsam en kestirme çözüm olacak sanırım

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,520
Üyeler
2,679
Son üye
eg3wie

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back