KAIWEETS KM601S tamir için alınır mı?

M.Orxan777

Üye
Iyi Akşamlar değerli forum üyeleri.
KAIWEETS KM601S tamir için alınır mı? Doğru ölçüm yaparmı? Özellikle kondansatör.

KAIWEETS güvenilir marka mı?

KAIWEETS_KM601S_10000_Counts_Smart_Digital_Multimeter.jpg

Yaptığın işe hakimsen, her cihaz kendi özellikleri çerçevesinde işe yarar. Bence soruyu koşullarını daha iyi ifade edecek şekilde genişleterek sormalısın.

Bu arada, ben olsam USB ile çalışan bir multimetreyi almazdım. Çünkü pil kutusu ile çalışmıyorsan, şebeke ile bağın olacak.

İlla kapasite ölçsün istiyorsan, aşağıdaki gibi bir LCR metre alıp, ayrıca Uni-T benzeri bir markadan ekonomik bir model multimetre almak daha iyi bir yaklaşım olabilir.

KAIWEETS KM601S'ın fiyatı ne kadar bilmiyorum ama aşağıdaki sayfa fikir verebilir.

Böyle devasa renkli ekran, USB özelliği, akülü, el feneri, ve şu anda belli olmayan ıvır zıvır özellikler eklenen bir multimetre görünce ilk aklıma gelen soru, asıl yapması gerekenlerden neler eksiltilmiştir? Çünkü hem normal multimetre görevini iyi seviyede yapıyorsa, hem de bu oyuncaklar varsa, fiyatının daha pahalı olması lazım ...

Ve gerçekten de satıldığı yerlere bakınca, cihazın ölçüm specleri verilmemiş. Hmm, neden acaba?

Neticede eğer motosiklet tamircisi isen, veya elektrik işiyle hiç alakan yok, kırk yılda bir voltaj veya telde kopukluk var mı ölçmek istiyorsan, bu uygun alet olur. Multimetre'de dip nokta olan DT-830C nin bir üst gömlek cihazı.

Bana kalırsa elektronik ile uğraşan birisi için en asgari cihaz günümüzde UNIT UT89 serisi. Bunun kadar yakışıklı değil, ama bütün teknik özellikleri bellidir, limitasyonları bellidir, sana sürpriz yapmaz.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,759
Üyeler
2,761
Son üye
ekin

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back