Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Demonte güç kaynağımın şema çizimlerini besleme devresi, kademe devresi, güç kaynağı devresi, arduino devresi gibi bölümlere ayırıp her birine bir sheet açtım.
Aradaki bağlantıları input - output lar ile sağlamak istiyorum. Bu giriş - çıkışlar resimde de açıkça görünüyor.
10dk öncesine kadar bunları bir birine bağlayabiliyordum. Ama ne yaptıysam benden yada programdan kaynaklı bir hata yüzünden şuan birleştirme yapamıyorum.
Var mı bir fikri olan?

kicad_hatası.png

Ooo bir sonraki level'a geçmişsin :) Dosyayı koy istersen benim KiCad açarsa bakayım.

Ooo bir sonraki level'a geçmişsin :) Dosyayı koy istersen benim KiCad açarsa bakayım.
Level bana geçti :D
Dosyanın içi biraz karışık gibi. Kİ yazan mavi ikona tıklayıp, oradanda şemaya tıklarsan ana şema açılacaktır.

Ekler

• Yeni KiCad.zip
    27.5 MB · Görüntüleme: 71
@taydin bakabildin mi benim şemaya?
Olmazsa onları yarın sheetlerin içinden geri çıkarıcam. İleyleyemiyorum yoksa.

Ben bir hata görmüyorum. Bağlantı yapabiliyorum.

Sadece pinlerin varsayılan 1.27 mm lik grid ile örtüşmediğini gördüm. .64 mm gride inmek gerekiyor. Bunu düzeltsen iyi olur. Geçerli bir sebebi olmadıktan sonra varsayılan 1.27 mm grid ile çalışmak lazım. Sadece komponent referanslarını, değerlerini veya genel text yerleştirirken daha küçük gride geç.

Ben bir hata görmüyorum. Bağlantı yapabiliyorum.

Sadece pinlerin varsayılan 1.27 mm lik grid ile örtüşmediğini gördüm. .64 mm gride inmek gerekiyor. Bunu düzeltsen iyi olur. Geçerli bir sebebi olmadıktan sonra varsayılan 1.27 mm grid ile çalışmak lazım. Sadece komponent referanslarını, değerlerini veya genel text yerleştirirken daha küçük gride geç.
Gridler normaldi aslında. Ben yol çizemeyince kurcaladım biraz. Yarın bu konuyla ilgili bir video çekeceğim. Çünkü ben o yolları çizemiyorum.

Bu sorunu hallettim.
Sorun şu ki; ben gridler ile oynamışım. Sonradan gridleri düzeltsem bile yolların birbirini bulup doğru şekilde oturması için tüm giriş - çıkış bağlantılarını silip tekrar eklemem gerekti. "Çırpındıkça batmışım" güzel bir örnek :)

kicad_hata.png

Demonte güç kaynağımın şema çizimlerini besleme devresi, kademe devresi, güç kaynağı devresi, arduino devresi gibi bölümlere ayırıp her birine bir sheet açtım.
Aradaki bağlantıları input - output lar ile sağlamak istiyorum. Bu giriş - çıkışlar resimde de açıkça görünüyor.
10dk öncesine kadar bunları bir birine bağlayabiliyordum. Ama ne yaptıysam benden yada programdan kaynaklı bir hata yüzünden şuan birleştirme yapamıyorum.
Var mı bir fikri olan?

16161 eklentisine bak
Global bağlantıları kullandın mı ?

Forum istatistikleri

Konular
5,842
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back