Kilo Kontrolü

frekans50

Aktif Üye
Ameliyat gerektirmeden bir bardak suyla yutuluyor, şişiriliyor. 6 ay kadar sonra ihtiyaç kalmadığından etkisiz hale geliyor. Bu süre içinde hem kilo veriliyor hem de yeni beslenme alışkanlığı kazanılıyormuş.

İlginç bir çözüm. Mide küçültme sırasında ölenleri duyduktan sonra bu cazip gibi. Kullananlara sormak gerek

Screenshot_20240307_001949_edit_169787260772529.jpg

Last edited by a moderator:
kelepçe, balon gibi uygulamalarla ölenlerin haberlerini hatırlıyorum. "better be safe than sorry"

Sadece kallavi bir akşam yemeğine indirin öğünleri. Önce kahvaltıyı kaldırın, sonra öğle yemeğini. Tabii buna mani olacak bir sağlık sorununuz yoksa. Kardeşim bu şekilde kontrol ediyor kilosunu. Sonra yine yine kilo alıyor, sonra yine tek öğüne düşüp veriyor, egzersiz yapmıyor.

Disiplini sağlayamıyorsanız 6 ay sonra yine kaybedersiniz. Mide kelepçesinden 1.5 yıl sonra eski kilosuna yaklaştı bir tanıdık. Bence sen o balona hiç bulaşma hocam.

Bunun kısa süreli ve gıda gibi olanı yapılsa belki daha faydalı olur. Yemekte bir tane hap gibi atılacak şişerek doyuracak..

Kallavi akşam yemeği sıkıntı olur. yanlış

Balon kendi kendine mi şişiyor?

Bende de göbek sorunu var. Ne yaparsak yapalım 30 dan sonra dikkat etmezsek kilo almaya mahkumuz. Hani su içsem yarıyor derler ya öyle. Ben bir süredir öğle yemeğini bıraktım. Ama öğlenleri de çok acıktığım için bir tane bisküvi ile bastırmaya çalışıyorum, o bile yarıyor.
Bu aralar kuruyemiş almayı düşünüyorum. Acıkınca bir avuç kadar yesem tutar herhalde.

Yaş kemale ermişse, karbonhidratı azaltmak gerekiyor.
Ekmek, simit gazoz şeker...pilav patates kestane... bunlar ilaç gibi az tüketilecek. Lahmacun 3 tane değil bir tane yenecek. Yarım da olur. Meyva, baklava tane ile değil dilimle yenecek.

Bir tane baklavayı katmanlara ayırıyoruz,.. 0.5mm kalınlığında inceliğinde 10 tane baklava gibi oluyor, Onu da akşam değil, sabah yemeli. Acele etmeyin 1 adet baklava, 5 dakikada yenir.

Dikkat: Haftada 1 kilo vermek normal. Daha hızlı kilo vermek önerilmiyor. Günlük karbonhidrat alımı en fazla 100g olmalı. Ekmek, patates vb bunların en az %60ı karbonhidrat. Markette satılan Salam, sosis.. ayran içerisinde nişasta var. Uzak durunuz.

Son düzenleme:
Bende de göbek sorunu var. Ne yaparsak yapalım 30 dan sonra dikkat etmezsek kilo almaya mahkumuz. Hani su içsem yarıyor derler ya öyle. Ben bir süredir öğle yemeğini bıraktım. Ama öğlenleri de çok acıktığım için bir tane bisküvi ile bastırmaya çalışıyorum, o bile yarıyor.
Bu aralar kuruyemiş almayı düşünüyorum. Acıkınca bir avuç kadar yesem tutar herhalde.
Bir avuç fındık (fıstık, ayçekirdeği, badem için de geçerli) akşam yemeği kadar kalori içeriyor. Birşey yiyip tok durmayı hedefliyorsanız seçim "salatalık" olmalı. Çünkü "0" kalori

Bir avuç fındık (fıstık, ayçekirdeği, badem için de geçerli) akşam yemeği kadar kalori içeriyor. Birşey yiyip tok durmayı hedefliyorsanız seçim "salatalık" olmalı. Çünkü "0" kalori
O da her gün yenmez ki ya. Bayar adamı. :)

Bazı ülkelerde insanlar tenya solucanını bağırsaklarına yerleştiriyor. Güzel zayıflama sağlıyor, ama görevini bitirdikten sonra çıkarmak zor oluyor :katil2:

Bildiğim kadarıyla mide balonu çok sıkıntılı birşey. Arkadaşım taktırmıştı uzunca bir süre sürekli kusuyordu. Bir türlü geçmeyince sonunda çıkarttırdı. Herkeste aynı mı oluyor bilmiyorum. Böyle bir düşünceniz varsa iyice bir araştırın bence. Bulabilirseniz bu yöntemi kullanan kişilerle konuşun.

Son düzenleme:
@volta, tavsiyeniz için teşekkür ederim. Başlığı açtım fakat balon taktırma düşüncem yoktur. Gerek de yok.

Şurada bahsettiğim gibi doğal olarak karbonhidratı azaltarak 10 kilo verdim. 2 senedir stabil haldeyim. Hemen her gün aç karınla tartılıyorum. Düzenin devamını doğrulamak açısından gerekli. Bir düzen tutturdum. Elhamdülillah.

Son düzenleme:
Aklıma giren zalım çıksın ortaya :katil2:

20240309_154633.jpg

Salatalık masum değil. Biraz karbonhidrat vardır.
Günde yarım adet yiyiniz. Kaloriyi değil karbonhidratı düşünün.

Sloganımız: Karbonhidrat, günlük maksimum 100g

Zararsız içecek olarak şalgam suyunu tespit ettim.

Tarım koperatifindeki şalgam suyu bozuk. pis kokuyor.. uzak durunuz.

Doğanay marka iyi.

1709993946247.png

Son düzenleme:
Salatalık masum değil. Biraz karbonhidrat vardır.
Günde yarım adet yiyiniz. Kaloriyi değil karbonhidratı düşünün.

Sloganımız: Karbonhidrat, günlük maksimum 100g

Zararsız içecek olarak şalgam suyunu tespit ettim. Doğanay iyi.

Tarım koperatifindeki şalgam suyu bozuk. pis kokuyor.. uzak durunuz.
100 gramında 3.6gr var diye anlıyorum ben.
salatalık.png

Evet öyleymiş. rejim icabı 2-3 tane yememek lazım.
2-3 tane yeter bana. maksat açlığımı bastırsın. Biskrem den her türlü iyidir. Hatta 10 tane de yesem iyidir. :D

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,568
Üyeler
2,693
Son üye
korfez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back