LG TV Katlanmış Görüntü Arızası - 42LM660S-ZA

face80

Aktif Üye
LG tv görüntüyü katlanmış olarak veriyor. Tamirci bu bilgiler ışığında çok para istemiş fakat henüz tamir amaçlı bakılmış değil. Diğer konulardaki görüntü çiftleme arızalarına baktım . sanki bu arıza daha farklı gibi.

Değerli görüşlerini ve tecrübelerinizi beklemekteyim.
Screenshot_20240522_213601.jpg

Screenshot_20240522_213621.jpg

Son düzenleme:
Bu televizyonun aynı modelinden bende de var. Sanıyorum bunlarda sürekli benzer sorun çıkıyor. Benim televizyonun üst tarafından 1-2 cm altta bir süre çalıştıktan sonra çizgi çıkıyor ve ekran titreme yapıyor. Neyseki biz en fazla bir film izleyip kapattığımız için sorun olmasına rağmen bizi etkilemiyor.

Konuyu takipteyim.

Şu videoda flex kabloyu silip takıyor. Oksitlenme gibi basit bir arıza olabilir.

Sizdeki tv üzerinde kısayoldan deneme imkanı olursa minnettar olurum.

Denemek için epey uğraşmam gerekir. TV salonda arkasına bilgisayar bağlı şekilde çalışıyor.

Flex kablo uçlarını itinayla sildik. Düzelmedi. Panel bozuk galiba. Değmez diyorlar. Tv çöpe mi atılacak?

Paneli toptancıdan alarak kendimiz taksak bence değebilir

Paneli ucuza bulamazsın. Zaten TV dediğin şeyin nakliye maliteyi için kutu boyutu vs her şeyi oluşturan neredeyse panelin kendisi.

Üzerine elektronik bileşenlerin yıpranmışlığını eklediğin zaman TV olayında elektronik hatalar dışında tamir edilecek bir durum kalmadı gibi.

Çok emek verilip flex kabloları filan da değiştiriyorlar ama 3 ay sonra tekrar arızalanırsa ne olacak?

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,141
Üyeler
2,553
Son üye
trojann

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back