LLM'ler ve programlama dillerinin sonu

Google automl diye bişey yaptı haberiniz vardır make a machine learning with no experience

Yapay zeka yapan. Bir yapayzeka o_O

sonumuzumu hazırlıyoruz yoksa çağmı atlayacağız göreceğiz :)

@132kHz autoGPT yapar sana gömülü yazılımı + devre şeması+ malzeme listesi falan ne gerekiyorsa ama kullanmak için gpt4 gerekli 3de karakter yetmiyor

Devre şemasıyla bom liste çok karişmasın ya komple işsiz kalmayalım
Pcb de çizer bu şimdi hatta high speed pcb de çizer

Eee ben ne yapacagım little little into the Middle felsefesiyle hiçbir alanda uzmanlaşmadan ilerliyorum şimdilik sepet yapıyorum riski dağıtıyorum önce hangi mesleğin işsiz kalacağı belli olmaz :katil1:

Son düzenleme:
Valla bizim milli eğitim bakanlığının bu yapay zeka işini çok ciddiye alıp politikalar geliştirmesi lazım. Batıda kimse böyle şeylere önem vermiyor, adamlar küresel finansa teslim olmuş ve hangi talimat verildiyse yapıyorlar, toplum ve aile sağlığını nasıl etkilediğine bakmadan.

Mesela ev ödevi kavramının artık komple değişmesi lazım. ChatGPT varken artık çocuğun kendi çabasıyla soru çözdüğünü düşünmek, bir kitabı kendi okuyarak özetlediğini düşünmek mümkün değil.

Devre şemasıyla bom liste çok karişmasın ya komple işsiz kalmayalım
Pcb de çizer bu şimdi hatta high speed pcb de çizer

Eee ben ne yapacagım little little into the Middle felsefesiyle hiçbir alanda uzmanlaşmadan ilerliyorum şimdilik sepet yapıyorum riski dağıtıyorum önce hangi mesleğin işsiz kalacağı belli olmaz :katil1:
bu gidişle seneye sanırım yemek siparişi veriri gibi yazılım yapıcagız gibi bende bir çorbacı açıyım diyorum :katil1:

Valla bizim milli eğitim bakanlığının bu yapay zeka işini çok ciddiye alıp politikalar geliştirmesi lazım. Batıda kimse böyle şeylere önem vermiyor, adamlar küresel finansa teslim olmuş ve hangi talimat verildiyse yapıyorlar, toplum ve aile sağlığını nasıl etkilediğine bakmadan.

Mesela ev ödevi kavramının artık komple değişmesi lazım. ChatGPT varken artık çocuğun kendi çabasıyla soru çözdüğünü düşünmek, bir kitabı kendi okuyarak özetlediğini düşünmek mümkün değil.

Benim çocuk bugün kitap yurdundan sipariş ettiğimiz kitaplar geldi diye yanıma gelip teşekkür etti. 200 sayfa bir kitabın 80 sayfasından fazlasını aynı gün okudu.

Bence teknolojiyi illa ki öğrenecek ama örneğin derin konular içeren bir felsefe kitabının da özetini değil aslını okuyabilmesi lazım. Bu sebeple okuma alışkanlığı kazanması çok önemli.

Ayrıca ona ilk aldığım 100 sayfalık kitap olan, Tolstoy'un İnsan Neyle Yaşar? kitabına atfen, "İnsan neyle yaşar oğlum?" diye soruyorum, "insanla baba" diyor. 8 yaşındaki çocuk ChatGPT'den daha iyi özet çıkartınca, bu da ayrı bir keyif veriryor... :D

Isleyen demir isildar. Gpt iyice akillanacak, insanlarsa aptallasacak.

Isleyen demir isildar. Gpt iyice akillanacak, insanlarsa aptallasacak.
Bu iş için çok beklemeye gerek var mı? 1 günde akıllansın?

100 bilgisayar yerine 5000 bilgisayar birlikte çalışsın hemen akıllansın. Neyi bekliyoruz? Bu insan değil ki fırınla ekmek yiyecek tahsil yapacak?

İnsanın 10 senede öğreneceği şeyi 1 günde öğrenip ışıldasın

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,878
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back