mesafe sensörü

hachurra

Yeni Üye
Arkadaşlar,
Maalesef elektronikten pek anlayan birisi değilim. O yüzden işi bilenlerin olduğu bir foruma gelip sizlere sormak istedim :)
220 volt şehir elektriğine bağladığımda hareket eden bir oyuncak var ve bu oyuncak bir kaide üzerinde sergileniyor. Benim istediğim bu oyuncak devamlı fişe takılı bir biçimde hareket ederek zorlanmasın fakat 1mt yakınına biri gelince hareket etmeye başlasın. Bunu en kolay ve efektif nasıl çözebilirim?

@hachurra foruma hoşgeldin.

Bunun için PIR sensörü diye de bilinen hareket sensörleri var. Harekete duyarlı lambalarda da bu kullanılır. Aynı sensöre lamba yerine senin oyuncağı bağlayabilirsin. Devre filan kurmadan en basit böyle yapılır diye tahmin ediyorum. Zaman mesafe gibi ayarları da oluyor. İyi bir elektrikçi de aktüel ürünler konusunda yardımcı olabilir.

Aşağıdaki ürünleri örnek olması adına paylaşıyorum.

@hachurra foruma hoşgeldin.

Bunun için PIR sensörü diye de bilinen hareket sensörleri var. Harekete duyarlı lambalarda da bu kullanılır. Aynı sensöre lamba yerine senin oyuncağı bağlayabilirsin. Devre filan kurmadan en basit böyle yapılır diye tahmin ediyorum. Zaman mesafe gibi ayarları da oluyor. İyi bir elektrikçi de aktüel ürünler konusunda yardımcı olabilir.

Aşağıdaki ürünleri örnek olması adına paylaşıyorum.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bu linkini gönderdiklerinizde mesafe ayarı yok gibi sanki? zamanlama ayarı var sadece sanırım?

Fotoğraflar doğru ise sens yazan mesafe ayarı olmalı. Dediğim gibi elektrikçi modeller hakkında daha iyi bilgi verecektir.

Forum istatistikleri

Konular
5,896
Üyeler
2,495
Son üye
Lyewor_

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back