Mıknatıs/metal yapıştırıcı

slewrate

Aktif Üye
Titreşime/hafif darbeye maruz kalan metalleri birbirine yapıştırmak için hangi yapıştırıcı uygun olur?

Deneyip memnun kaldığınız ürün var mı?

*Japon hızlı yapıştırıcılar zamanla kırılıyor ve yapışan metaller ayrılıyor.

Bali tarzı silikonumsu bir şey lazım size. yapışınca iyi tutan ama taş gibi sertleşmeyen bir ürün. Bali aslında sürüldüğü yere göre iyi performans gösterir. Bir denemek lazım.

.. metal yüzeyi pürüzlü olursa yapışma kuvveti artar diye biliyorum.

Sun-Fix iyi tutuyor metalleri, titresim ve darbelere karsi da oldukca dayanikli. Biraz pahali, 40 Gr'i 100 TL.

Hagen montaj yapıştırıcı buldum baya olumlu yorum almış.

Su deposu, araç tamiratında vs dayson silikon kullanıldığını gördüm daha önce kullanıp memnun kalan var mı?

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    658.2 KB · Görüntüleme: 64
  • Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    232.4 KB · Görüntüleme: 48
Eğer geniş yüzey alanı varsa yapıştırıcının fazla bir önemli kalmıyor, her türlü yapıştırıcı ile iyi sonuç alırsın.

dyson hem hafiften esnek hemde toza suya baya dayanikli, standart silikonlar hikaye, metal yuzeye bile sıkı yapisiyor.

Dyson çoğu kişinin 1 numaralı silikonu. Sıkça kulağıma geliyor "dyson ile yapıştırsaydın böyle olmazdı" gibi yorumlar.

Olsun. O da çok kaliteli bir abimiz :katil1:

Onda da çok büyük faturalar ve taksitler yapışıyor :katil2:

Ben dayson ile 100 mm lik plastik boru yapıştırdım. SLA yazıcı havalandırma borusunun da gene bununla yapıştırdım. Sıkıntı yok, sağlam :tamam2:

Yalnız UV dayanıklılığı konusunda benim kullandığım mavi tüpteki Dayson Extra iyi olmayabilir. Şimdi baktım da, SLA havalandırmanın dış tarafı hafiften dökülmeye başlıyor. UV dayanımı için de çeşitleri olabilir Dayson'un, bakmak lazım.

Yalnız UV dayanıklılığı konusunda benim kullandığım mavi tüpteki Dayson Extra iyi olmayabilir. Şimdi baktım da, SLA havalandırmanın dış tarafı hafiften dökülmeye başlıyor. UV dayanımı için de çeşitleri olabilir Dayson'un, bakmak lazım.
Dayson'un cok cesidi varmis. Siz hangisini kullandiniz?

Benim kullandığım şu. Kategori olarak bunları poliüretan mastik diye geçiyor. Birçok marka var.

1686040104892.png

Çevrimiçi personel

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,892
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back