Otomatik saat ayarı ve Watch-O-Scope uygulaması

Beni de gudurttunuz. Alın benim Citizen Eco Drive saati. Güneş enerjisi ile çalışıyor. Pil gerektirmemesi çok hoşuma gitmişti o zaman almıştım. Bunu belki 8 sene önce kullanmayı bırakıp çekmeceye attıydım. Dün çıkardım, kollarda bir hareket yok. Bugün camın önüne koydum ve yarım saat sonra bir baktım canlanmış :D

Ayarlarını yaptım ve kullanacağım herhalde. Yazın terletiyor ve koldaki kılları da yoluyor, o yüzden muhtemelen gene yakında girer bu tekrar çekmeceye, ama şimdilik heves ettim kullanıyorum :)

IMG_20191117_135115.jpg

Beni de gudurttunuz. Alın benim Citizen Eco Drive saati. Güneş enerjisi ile çalışıyor. Pil gerektirmemesi çok hoşuma gitmişti o zaman almıştım. Bunu belki 8 sene önce kullanmayı bırakıp çekmeceye attıydım. Dün çıkardım, kollarda bir hareket yok. Bugün camın önüne koydum ve yarım saat sonra bir baktım canlanmış :D

Ayarlarını yaptım ve kullanacağım herhalde. Yazın terletiyor ve koldaki kılları da yoluyor, o yüzden muhtemelen gene yakında girer bu tekrar çekmeceye, ama şimdilik heves ettim kullanıyorum :)

Saat iyidir yahu niye takmıyorsunuz? Çekmecede filan ne işi var :D Çok hassas, çok pahalı, çok bilmem bir şey özelliklerinin dışında önemli olan kattığı fayda. Bir afet ya da sıkıntılı durumlarda zaman algınız kaybolmaz...

Bugün gittim Saatçiye sordum bu saat orjinal mi diye. :D saate baktı sonra dediki "bunu anlamanın tek bir yolu var". nedir dedim. "30 Bin doların var mı ? " dedi. :D yani dediki sen kimsin bunun orjinalini alabileceksin :D

Dedim otomatik mekazimalara pil takılmıyor. sen buna pil taktın "evet" dedi. dedi bu orjinal değil. orjinalin en iyi çakmaası. buda iyi para eder dedi.
Bende sağol hayırlı işler dedim. :D ulan gitti dijital osilaskop parası :D

Bugün gittim Saatçiye sordum bu saat orjinal mi diye. :D saate baktı sonra dediki "bunu anlamanın tek bir yolu var". nedir dedim. "30 Bin doların var mı ? " dedi. :D yani dediki sen kimsin bunun orjinalini alabileceksin :D

Dedim otomatik mekazimalara pil takılmıyor. sen buna pil taktın "evet" dedi. dedi bu orjinal değil. orjinalin en iyi çakmaası. buda iyi para eder dedi.
Bende sağol hayırlı işler dedim. :D ulan gitti dijital osilaskop parası :D
Sıra bende o zaman. Bide ben deneyim şansımı. 30 bin dolar ederse söz sanada alıcam bir osiloskop :D :D :D

Öyle saatlerin satıldığı yerlere kürksüz giderseniz böyle olur işte. Boyuna ye kürküm ye yaparsınız :D

Dünyanın en zengin kadını Oprah Winfrey de isviçrede 50 bin dolarlık çantaların satıldığı dükkana girmiş. Bir çantayı göstermesini istemiş satış görevlisinden. Kadın da herhalde Oprah'yı tanıyamadı, üstelik tipini de beğenmedi herhalde, "bunlar çok pahalı boşver" demiş ve çantayı vermemiş. Olay tabi sonra basına yansıyıp da gelenin milyar dolarlara hükmeden bir kadın olduğunu anladıklarında yüzlerindeki ifadeyi çok merak ettim doğrusu :D

Sıra bende o zaman. Bide ben deneyim şansımı. 30 bin dolar ederse söz sanada alıcam bir osiloskop :D :D :D

Haydi Gazamız mübarek ola :D Bir şey diycem patronun o saati sana hediye ettiyse oda çakmadır :D

Bir ara Kadıköyde calışırken bir bankacı herif vardı. haftada 2 gün falan dükkana uğrardı. bit pazarından cihazlar alırdı. bize tamir ettirdi :D sonra gider satardı. aslında böyle bir şey yapmak lazım :D Yoksa 3 bin liralık osilaskopu nasıl alacağız @Gokrtl :D

Haydi Gazamız mübarek ola :D Bir şey diycem patronun o saati sana hediye ettiyse oda çakmadır :D

Bir ara Kadıköyde calışırken bir bankacı herif vardı. haftada 2 gün falan dükkana uğrardı. bit pazarından cihazlar alırdı. bize tamir ettirdi :D sonra gider satardı. aslında böyle bir şey yapmak lazım :D Yoksa 3 bin liralık osilaskopu nasıl alacağız @Gokrtl :D
Ben ikinci eline de razıyım ama daha kendi mallarımı tamir edemiyorum. Sen benden avantajlısın :D

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back