PIC18F2550

Peak2Peak

Aktif Üye
Merhaba PIC18F2550 ile bir baskı devre yapıyorum.Gerliştirme kartı şeklinde olacak.İlk olarak bunu üstünde deneyeceğim.
Aklıma takılan bir kaç soru var.PIC18F2550 elimde SMD olarak var.Devreden söküp çıkartamayacağım.Hem bootlader üzerinden hem de ISP pinleri(pickit3) üzerinden kodlanabilsin istiyorum.
MCRL/VPP pinini bir buton ile Pull up yapsam.Butona basarak istediğimde resetleyebiliyorum.Pİckit 3 kodlarken bu pine 14V'a kadar gerilim basabiliyor sanırım.S
İnternette baktığma göre insanlar kodlarken bu pini float konumda tutuyor.Direkt pickit3'ü bağlıyor.
Sistemin gücü Pickit 3 tarafından değilde harici olarak kartın üstünde bulunan USB portundan sağlanıldığını düşünüldüdüğünde bu pini Pull up yaparsam pickit ile kodlayamacak mıyım? araya slide swich gibi bir şey koyarak MCRL/VPP pull up'dan ayırmam mı gerekir veya USB'den beslediğim için kodlarken anlık olarak USB'ye akım mı akacak?

Son düzenleme:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,766
Üyeler
2,459
Son üye
confessinq

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back