Radyo CANCHECK hatası

132kHz

Aktif Üye
Grundig üretimi ghs5100 radyoda (fiat linea) cancheck hatası var yabancı forumlarda gorduğum bu modelde seri numaradan şifre bulunamıyor eepromu okunarak veya modifiye edilerek çözülüyor yabancı forumlarda eepromun hexi atılıyor ya şifre ya başka hex veriyorlar ama bu forumlar da hep 10 senelik bu işlem için ne yapıyorlar bilen var mı ?

Son düzenleme:
merhaba biraz geç oldu ama bu radio sizin org radio degil galiba bunlarda masa üstünde çalıştırmak isterseniz canheck hatası verir araça takılınca araçdan kendi immo bilgilerini alınca kod hanesine kodu yazarsınız araç takınca aynı hata varsa bu sizin aracın org radyosu degil o zaman bunun içinde epromu okumalısın canheck off yapılması gerek etiket bilgilerini eklersen yardımcı olmaya çalışırım.epromu okuyun ve etiketi yayınlayın
kolay gelsin

merhaba biraz geç oldu ama bu radio sizin org radio degil galiba bunlarda masa üstünde çalıştırmak isterseniz canheck hatası verir araça takılınca araçdan kendi immo bilgilerini alınca kod hanesine kodu yazarsınız araç takınca aynı hata varsa bu sizin aracın org radyosu degil o zaman bunun içinde epromu okumalısın canheck off yapılması gerek etiket bilgilerini eklersen yardımcı olmaya çalışırım.epromu okuyun ve etiketi yayınlayın
kolay gelsin
teşekkürler, aslında tam zamanında yazdınız bu radyo bir akrabamın aldığı arabadan cıktı bayadır masada bekliyordu benim de anca şimdi bu işle uğraşacak boş vaktim oldu daha önce eepromunu okumayı denedim ama düzgün okuyamayınca bu iş de yarım kaldı
aslında şu konuyu da bu iş için açmıştım https://mekatronik.org/forum/threads/ch341a-calismiyor.6667/ siz eepromları ne ile okuyorsunuz ?
bu ch341 in jumperlarıyla ilgili bir hata yaptığımı düşünüyorum yarın tekrardan deneyeceğim

Egeaların teyipleri canbus hattından araç ile haberleşirip şase numarası üzerinden doğru arabada olup olmadığını kontrol ediyor. Eğer yanlış arabada ise kod istiyor. Linea teyiplerini kurcalamdım. Masa üstünde ya da farklı bir marka araçta caliştıracaksaniz Can bus üzerinden emulasyon yapmanız gerekiyor. "CANCHECH" tabiriyle ben teyibin CAN hattı ile haberleşemediğini anlıyorum. Eepromdaki şifre daha sonra lazım olacak.

Egeaların teyipleri canbus hattından araç ile haberleşirip şase numarası üzerinden doğru arabada olup olmadığını kontrol ediyor. Eğer yanlış arabada ise kod istiyor. Linea teyiplerini kurcalamdım. Masa üstünde ya da farklı bir marka araçta caliştıracaksaniz Can bus üzerinden emulasyon yapmanız gerekiyor. "CANCHECH" tabiriyle ben teyibin CAN hattı ile haberleşemediğini anlıyorum. Eepromdaki şifre daha sonra lazım olacak.
anladığım kadarıyla bu modellerde şifre yok can hattı uzerinden orjınal araçta olup olmadıgını sorguluyor eepromdaki data modifiye edilerek bu sorgu iptal edilebiliyor

org aracda olsa şifre var kendi aracında takılınca direk ekranda kod girme açılıyor ama başka araçlarda canheck araba ile haberleşme olmayınca bu şekilde eprom içerisinden iptal ediliyor ve direk kod istiyor bazılarında kodda iptal olabiliyor.ben çok fazla programcı mevcut. superpro 3000u bir tanesi 341jamper hiç yer degiştirme senin eprom 95320 25xx ve 24xx sıralamasına dikkat etmen gerek smd epromlar için aparat olmadıgı için bacaklara tel baglayarak yapman gerek yada bundan olması gerek daha kolay

ADAPTER TSSOP-8 / DIL-8 ZIF (EEPROM 95160, 95320
bu bilgide yararlı olacaktır

kolay gelsin

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
6,582
Üyeler
2,697
Son üye
emirhan123

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back