Red Pitaya ürünleri Özdisan'a gelmiş

Anasayfada "online pcb teklifi" diye bir şey var. Uçak 3-4 hafta, gemi 8-10 hafta diyor.

starter kit 700 usd bana değmezmiş gibi geliyor. red pitaya epey eski bir proje ve yazılımını neredeyse hiç geliştirmediler. tabi bilimsel bir araştırma yapılıyorsa ve 12bit 125msamp adc driverları ile beraber tak çalıştır lazımsa olabilir.

yanlış hatırlamıyorsam bu red pitayalar çok uzun zamandır özdisan stoklarda vardı.

Bu fiyata rigol veya siglent ve logic kiti çok daha mantıklı ekranı var satılabilirliği devam ediyor. Bana pek satacak bir ürün gibi gelmedi.
Çok ayrıntılı incelemedim ama fiyatı belli.

AD3 e göre fiyat biraz pahalı, ama devre şemasının da olması ve hakkında çok ayrıntılı teknik dokümanların olması eğiticilik açısından çok büyük bir artı. AD3 ün gördüğüm kadarıyla devre şeması açık değil.

AD3 yaklaşık 300 usd arada ciddi fark var. AD2'nin şemalar açık AD3 kapalı. ama arıza vs olursa giriş bufferları vs. texas hatırladığım kadarıyla ve hepsi digikeyden bulunabilen malzemeler. geçenlerde bir tane AD3 aldım fırsat bulursam artıları-eksilerini yazacağım.

Çevrimiçi üyeler

Çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
6,533
Üyeler
2,684
Son üye
kofteci

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back