Rüzgar türbini

ona dişli sistemi kursam hızını artırsam sizce sizin belirttiğinz kadar üretirimi

vay be ben o motoru elimle çevirince çook az voltaj sağlamşıtı birde dişli ile deneyim

Matkap ile son hız çevirdim 2 voltu geçmiyor o yaktığım ledi hiç yakmadı

Bunların asıl ilgimi çeken kısmı. Jeneratörleri.
750V DC üreten bir jeneratörü var.
Bu 750V Dc gerilim yaptıkları bir inverter ile
34.5kV Seviyesine çıkarıp OG şebekeye paralelleniyorlar.
Ve model model değişşese de yüklenildiğinde 1MW gücü çökmeden sağlayabiliyorlar.

Son düzenleme:
Sizin bana söylediğiniz motor ledi yakmadı bile en yüksek voltajdan kastınız çalışma vvoltajı en yüksekmi 775 motoru söyledğiniz verimi vermedi ama

Sizin bana söylediğiniz motor ledi yakmadı bile en yüksek voltajdan kastınız çalışma vvoltajı en yüksekmi 775 motoru söyledğiniz verimi vermedi ama
Bildiğim 24V'da çalışan motor 775 var.
Neden devir yükselttiğinizde bu voltajı alamadınız anlamadım.

Matkaptan söktüğüm 9volt etiketi olan bir motoru elimle bile dönrürüken 6-7 volt civarında gerilim alıyordum tabii bu yüksüzken.

Ama sizin sadece ölçü aleti bağlayıp 2 volttan fazla alamamanız garip geldi farklı bir yapısı olduğunu'da sanmıyorum 775 motorun.

Bildiğim 24V'da çalışan motor 775 var.
Neden devir yükselttiğinizde bu voltajı alamadınız anlamadım.

Matkaptan söktüğüm 9volt etiketi olan bir motoru elimle bile dönrürüken 6-7 volt civarında gerilim alıyordum tabii bu yüksüzken.

Ama sizin sadece ölçü aleti bağlayıp 2 volttan fazla alamamanız garip geldi farklı bir yapısı olduğunu'da sanmıyorum 775 motorun.
bende anlamadım devremde kondansatör vardı acaba ondan mı dedim onu da söktüm yok birşey değişmedi matkap motoru evi gürletti fakat sonuç değişmedi

Ekteki gibi bir ürün arayabilrisiniz.
Bunu ben hurdadan buldum çok çok az akım sağlayabiliyor üretim amacını bilmiyorum.

Ekler

• WhatsApp Image 2022-06-14 at 14.59.06.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-14 at 14.59.06.jpeg
    444 KB · Görüntüleme: 90
  • WhatsApp Image 2022-06-14 at 14.59.05.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-14 at 14.59.05.jpeg
    195.7 KB · Görüntüleme: 90
Benim multimetrem bozulmuş olabilirmi şuan ac ölçmüyor motordan ama dc ölçüyor

Evet sorunu buldum bağlantıda sorun varmış fakat yinede matkabı en son devir çalıştırdıığımda ledler çok az yanıyor ama benim ilk denedğim step motorda tek bobin çıkışnda matkabı neredeyse hiç döndürmeden ledler çok iyi bir şekilde yandı isterseniz video atabilirim betimleyememiş olabilirim

bence daha fazla akım için nema 23 kullanmalıyım sizin düşünceniz nedir

Ekteki gibi bir ürün arayabilrisiniz.
Bunu ben hurdadan buldum çok çok az akım sağlayabiliyor üretim amacını bilmiyorum.

Bu bir DC motor ve DC çıkış üretir. Komütatör/fırça var bunlarda o yüzden çabuk aşınır. Gece gündüz rüzgarda dönerse kısa zamanda ne kömütatör kalır ne kömür.

Bu bir DC motor ve DC çıkış üretir. Komütatör/fırça var bunlarda o yüzden çabuk aşınır. Gece gündüz rüzgarda dönerse kısa zamanda ne kömütatör kalır ne kömür.
Abi bende motor sandım ilk başta ama 24V verince dönmüyor.
Ama mili çevirince 24V'a yakın gerilim üretiyor.

https://spwindustrial.com/no-name-at202-encoder-at-202-24v-1000-min-50ma/ böyle birşeyde buldum encoder yazmışlar ama sadece 2 bağlantı noktası var ve gerilim üretiyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,820
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back