Sapsız havya

taydin

Timur Aydın
Staff member
Yav arkadaş bu Çinliler ne gıcık adamlar ... Çin'den TS80P havya aldım, önce ucunu göndermişler, sapı yok :mad:

Lokanta'da da bazan karnım aç, çorba söylüyorum, çorba, ekmek, herşey geliyor, kaşık yok! Kaşık, garsonu uyardıktan sonra geliyor. Şu anda aynı hislere sahibim.

Ekler

• IMG_20220421_161410.jpg
    IMG_20220421_161410.jpg
    295.2 KB · Görüntüleme: 125
Bazen denk geliyor abi. Uğraşmaktan başka çare yok.

Yav arkadaş bu Çinliler ne gıcık adamlar ... Çin'den TS80P havya aldım, önce ucunu göndermişler, sapı yok :mad:

Lokanta'da da bazan karnım aç, çorba söylüyorum, çorba, ekmek, herşey geliyor, kaşık yok! Kaşık, garsonu uyardıktan sonra geliyor. Şu anda aynı hislere sahibim.
Resmini çekip satıcıya bildirin.
Muhakkak Anlaşmazlık açın
Eksik parçayı gönderirler.

Bakalım biraz bekleyeyim. Belki sap da gelir sonra.

Üstad anlaşmazlığı açın. Gerekirse süre uzatılır. Satıcı ne gönderdiğini bilmiyor mu?

Satıcıya eksik parça gönderildiğine dair mesajını gönderin, sonra yine bekleyin.
Eğer zaman aşımı olursa ali hiçbişey yapmıyor ne kadar erken o kadar iyi.

Abi satın aldığın linki atar mısın?
Dolandırıcılık çok oluyor sadece uç
Sadece sap
Sadece kılıf gibi sayfanın en altına yazıyorlar dikkat edemiyorsun.
Doğru, Bazen parça satışı da yapılıyor.
Dikkatli sipariş vermek lazım

Doğru, Bazen parça satışı da yapılıyor.
Dikkatli sipariş vermek lazım
Yok direkt dolandırcılık.
Geçen yıl ali'de nano piyasası 10-12 lira arasındayken ben 6 liraya bulduğuma atladım siparişimin içine 3 tane nano eklediğimi sandım
baktığında açıklamaya 328 özelliklerini yazmış nano resmi var ürün görselinde.
Gelenler arduino nano etiketiydi
Bildiğin arduino nano resminin bulunduğu bir sticker geldi.
Açıklmayı okuyunca onlarca satır çince yazı arasına sticker olduğunu yazmışlar.

Benim en gıcık olduğum durum cihazın resmini koyup fiyat olarak en küçük parçasının fiyatını koymaları ve o parçanın da stokta olmaması.
Yani havya istasyonu alacaksın bakıyorsun istasyonun komple resmi var. 50 dolar. Giriyorsun içine seçeneklere bölünmüş. Ucu alırsan 50 dolar, sapı alırsan 100 dolar, gövdeyi alırsan 200 dolar, hepsini alırsan 350 dolar. 50 dolar diye girdiğin şey 350 dolar olup çıkıyor. Üstelik ucu da ayrıca satmıyorsa stokta yok yazıyor genelde.

Benim en gıcık olduğum durum cihazın resmini koyup fiyat olarak en küçük parçasının fiyatını koymaları ve o parçanın da stokta olmaması.
Yani havya istasyonu alacaksın bakıyorsun istasyonun komple resmi var. 50 dolar. Giriyorsun içine seçeneklere bölünmüş. Ucu alırsan 50 dolar, sapı alırsan 100 dolar, gövdeyi alırsan 200 dolar, hepsini alırsan 350 dolar. 50 dolar diye girdiğin şey 350 dolar olup çıkıyor. Üstelik ucu da ayrıca satmıyorsa stokta yok yazıyor genelde.
İleride hayalim perakande satanlardan kesinlikle almayacağım.
Gerekirse hiçbir ticaret yapmadığım bir şahıs firmam ile alibabadan en az 10 adet almak.
O kadar çok ali ile haşır neşir oldum alışveriş yaptım kupon kullandım etkinliklere katıldım ki artık anlıyorum kim dolandırıcı kim abartı fiyat yazmış kim mağazasını yeni açmış hangi mağaza güvenilir.

O kadar çok varki drop yapan.
Dolandıran
0 Sermaye ile satış yapan.
Hepsinden biraz biraz kazık yedim bu güne kadar.

İleride hayalim perakande satanlardan kesinlikle almayacağım.
Gerekirse hiçbir ticaret yapmadığım bir şahıs firmam ile alibabadan en az 10 adet almak.
O kadar çok ali ile haşır neşir oldum alışveriş yaptım kupon kullandım etkinliklere katıldım ki artık anlıyorum kim dolandırıcı kim abartı fiyat yazmış kim mağazasını yeni açmış hangi mağaza güvenilir.
Alibabadan ancak numune alırsın 10 tane. Onlar yüksek adetler ile uğraşıyor diye biliyorum.

Yıllar önce pickit3 programlayıcı siparişi vermiştim
Satıcı pickit2 gönderdi Bende var. Bana lazım değil Programlayıcıların arasında fiyat farkı da vardı.
Müşteri hizmetlerini aradım. Şikayet ettim sonuç alamadım.
Satıcının sitedeki sayfasına negatif yorumlar yazdım
Sitede sayfasını kapattı. farklı isimle satış yapmaya başladı.
Aylar sonra mesaj gönderdi
"Yine çalışalım sipariş yazın, Hediye de göndereceğim" diye ..
Kesinlikle çalışmam o iş bitti.
Dürüst olmak farklı bir haslet.
Dürüst olan her zaman kazanır
Yanlış yapan bir kez ..
Sonra kaybeden hep kendisi olur.

Alibabadan ancak numune alırsın 10 tane. Onlar yüksek adetler ile uğraşıyor diye biliyorum.
Çok yüksek adetlerle uğraşıyorlar.
Şuan 100.000 adet nano almak istersen tanesini 9-10 liradan alabilirsin.

Fakat orda da 100adet altında satım yapanlar var orayı da aktif takip ediyorum.
Orada satıcı belli adetin altını kendine müşteri bağlama olarak gördüğü için 100bin adet alandan çok ilgileniyor seninle.

Farklı pazarlama taktiği

ali.png

Bu takip ettiğim bir perakendeci alibaba'daki
Satıcının satmak istediği minimum sınırlar dahilinde alırsak 3.50 dolara geliyor teki.
Türkiyede 6.50 dolar altında nano görmek çok zor.
Kaldı ki Türkiyedeki satıcıların bu fiyattan çok daha ucuza aldığına eminim

16848 eklentisine bak
Bu takip ettiğim bir perakendeci alibaba'daki
Satıcının satmak istediği minimum sınırlar dahilinde alırsak 3.50 dolara geliyor teki.
Türkiyede 6.50 dolar altında nano görmek çok zor.
Kaldı ki Türkiyedeki satıcıların bu fiyattan çok daha ucuza aldığına eminim
Buna bizim gümrük bir "ticari" ünvanı verir şaşar kalırsın. :katil2:

Buna bizim gümrük bir "ticari" ünvanı verir şaşar kalırsın. :katil2:
1 tane de alsak "ticari" olarak geliyor ali babadan her haliküarda ticari olarak değerlendiriliyor ali'babadan gelen ürünler.
pfff.png

Şunu bırakayımda ekrana bir anlığına baka kalın

Forum istatistikleri

Konular
5,909
Üyeler
2,500
Son üye
Muhammet Salih Albayrak

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back