Ses Amplifikatörü üretim süreci

Omega

Kayıtlı Üye
Mesajlar
1,263
Konum
Ankara
Bu firma zamanında küçük bir atölye idi. Türkiyede de "kendi klasmanı içinde" ürünleri çok beğenilen bir firmadır.
 

by lent

Kayıtlı Üye
Mesajlar
66
:eek::katil2:Esd bileklik kablosuz mu? Başka forumda tartışılmıştı, içinde 1M direnç vardı diye hatırlıyorum.
 

Omega

Kayıtlı Üye
Mesajlar
1,263
Konum
Ankara
https://www.itctech.com.cn/about/index/art/2906.html
Linkte adamların 27 yılda geldiği seviyeyi gösteren rakamlar ,fabrika ve R&D merkezlerinin fotoğrafları var.

Memlekette daha doğru dürüst Public Adress Anfi bile yapan türk firması yokken, bence bu detaylara çok takılmamak gerekir ESD için bileklik güvenlik sistemlerinden sadece biri. İmalat bandında gerekli önlem ve korumaları alır,personele de bu tür ayakkabı vs giydirsirseniz bir sorunlar zaten olmaz . Mesela imalat bandında antistatic mattlar olması gereken her yerde görülüyor.Ayrıca ürünler çok iyi testlerden de geçiyorlar.
 

Omega

Kayıtlı Üye
Mesajlar
1,263
Konum
Ankara
Ablalara arkası yaslanmalı sandalyeyi bile çok görüp tabure vermişler.
Hocam olay 20-30 kişiye yaslanmalı sandalye "hediye etmek" olayı değil .Adamların 7-8 fabrikasında binlerce montaj işçisi var.Siz bunlara binlerce yaslanmalı sandalye koyduğunuzda .Bir üst bölüm de çalışanlarda ,yaslanmalı sandalyelerimizi döner koltuğa çevrilsin ,mühendislerde "Bu döner koltukda rahat tasarım yapamıyoruz, bize oyuncu koltuğu lazım "diye itiraz ederler.

Sonuçta sömürülme türlü türlüdür.Kimi yaslanmalı sandalye vermez ,kimi zengin Çin firmaları da fabrika sahasında "evler" yapıp Austchwitz kampı gibi ,Avrupa daki dev firmaların siparişini karşılamak için bir insanın günde en çok 100 tane yapabileceği iş için 220 tane yapacaksın diye 20 saat çalıştırırlar.
 
Top