STM32F103C USB BOOTLOADER

Arduino IDE ve bluepill de bir kere çalışan kod elde ettikten sonra, kart ile iletişim kurma konusundaki bütün sorularının cevabını alacaksın zaten. Sonra üzerin μP çalışan bir karta terfi edersin ve bildiğin programlama dilinde rahatlıkla devam edersin.

@nt kardeşim; ilk önce #1 veya #27 mesajlardaki
işlemleri yapmalısınız. Bundan sonra Arduino IDE
ile kodunuzu yazabilir ve Blue Pill içine atabilirsiniz.

Bunu halledin gerisine bakalım.
Ek:
Burasıda bulunmakta:

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: nt
Gömülü ile işin yoksa stm32 barındıran bir kart senin çok bir işine yaramayacak.

F401 elinizdeyse; µP kurabilirsiniz.

Sizin işinize en çok;
RPi Pico,
Esp32,
NodeMCU, gibi kartlar yarayacak.

Karta siz zaten ulaşıyorsunuz. Mcu kendi
kimliği hakkında bilgiler veriyor.
Eğer siz kendinize ait bir şeyler yaptıracaksanız
bu karta; içine kod yazmanız gerekli.
PC ile haberleşecek kısımları yapacaksınız.

Önce Arduino IDE ile bir şeyler yapmak ile
başlayın. Elinizdeki karta USB seriport
dönüştürücüsü ile kod yükleyin.
LED takıp söndürün. Basit şeyler yapın önce.
USB ve diğer haberleşme işleri sonra...

• Üzgün
Sana bir iyilik yapayım ve seri port haberleşmesi yapman için arduino ide üzerinde çalışacak program oluşturayım.

• Üzgün
Karta ulaşmak ne demek, amacın ne bunları açıklayarak yazmalısın. Bir konuda sorunları çözemeyince bazen çözüm olarak şöyle bir yol izliyorum, geriye doğru dönüyorum temel bilgilere zaman zaman gidebildiğim en temele, sakince oradan tekrar bakmaya başlıyorum. Bu sayede hem kafamı topluyorum hem de biliyorum bunları diyip unuttuklarımı hatırlıyorum, bazen çözüm temelde yatıyor bunu kabul etmek lazım. Sana da tavsiyem "karta ulaşamıyorum" sorunu her neyse onu terk et, daha başa dön. O noktadan bakmaya, eğer bilmediklerin varsa sormaya başla. Belki de derdini orada çözersin

C++:
/*author: kahmet
 *date  : 07.11.2023
 *sw?   : serial comn. by stm32F1ser.
 *hw?   : STM32F103Cx
 *::winpc/ahmet/electrical/stm/32/sw
 */

#define baud 9600
char list[7] = {
  'M',
  'E',
  'R',
  'H',
  'A',
  'B',
  'A'
};

void setup(void){
  Serial.begin(baud);
  Serial.print('0');
}

void loop(void){
  for(int i = 0; i < 8 ; i++){
    Serial.print(list[i]);
  } 
delay(1000);
}
Bu kod parçası ile sen karta birşey diyemezssin ama kart sana merhaba diyecektir.

• Beğen
Reset pininide bağla kart üzerinde (şaka yapmiyorum) r3 100k var onu da 10k ile değiştir.

• Haha
Reset pininide bağla kart üzerinde (şaka yapmiyorum) r3 100k var onu da 10k ile değiştir.
Ben ilk çıktığı zamanlarda almıştım bende de üretim hatası yanlış dizilmiş bir direnç vardı ama sanki o usb portu ilgili bir direnç idi epey uğraştıgım bir sorunu çözmüşdü ama ne olduğunu tam hatırlayamadım (usb üzerinden arduino ide bağlantısı olabilir) kart artık bende olmadıgı için kontrol edemiyorum bu çin klonu stlinkler çok dengesiz muhtemelen stlinkte kullandıkları stm32f103c8 klon

• Beğen

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,839
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back