Su Fiyatlarındaki Artışlar

nt

Emekli
Selam!

Öncelikle belirtmeliyim ki, siyaset konuşmak istemiyorum. Sadece bir konuda düşüncelerimi paylaşmak ve sizin fikirlerinizi duymak istiyorum.

Bir hamam sahibi değilim, ancak aynı barajdan alınan suya gelen sürekli zamları gözlemlemek beni düşündürüyor.

Biz nesillerdir suya düzenli olarak fatura ödüyoruz, ama su fiyatları hiç durmadan artıyor.

İzmir'de 1895 yılında kurulmuş bir şirket var bunlardan itibaren sanırım fatura kesiliyor

Aynı kaynaktan gelen suya neden bu kadar sık zam yapılıyor?

gerçekten anlamak istiyorum.

2024:
%15 yapılacak
2023:
1 Ağustos 2023'ten itibaren suya %43,47 oranında zam yapıldı.
2022:
1 Temmuz 2022'den itibaren suyun metreküp fiyatına %15 zam yapıldı.
2020:
1 Eylül 2020'den itibaren suyun metreküp fiyatına %11,76 oranında zam yapıldı.

fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?

Teşekkür ederim!

Son düzenleme:
Suyun taşınması için yapılan hat/kurulan pompa/bunlarda çalışan işciler/bunları yaparken yakılan yakıt/su sayacını okumaya gelen adamın maaşı daha bissürü etken var su kendi açtığı yolundan akıp gelmiyor evlere

• Beğen
Reactions: nt
Suyun taşınması için yapılan hat/kurulan pompa/bunlarda çalışan işciler/bunları yaparken yakılan yakıt/su sayacını okumaya gelen adamın maaşı daha bissürü etken var su kendi açtığı yolundan akıp gelmiyor evlere
anlıyorum ama 8500 yıllık tarihi olan bir kent burası daha dün kurulmadı ayrıca en son barajı 97 de yapmışlar su fiyatlarının düşmesi gerekmezmi ödiyemedikmi yani bunun masraflarını hala

Maaslara gelince yuzde 50 zam, faturalara gelince yuzde 10 zam, oh ne guzel hayat, kim odicek bu iscilerin parasini, tabi sen ben o.

Bizim orada guzel bir soz var hocam: lahanaya gelince kitir kitir sapina gelince meee.

YouTube'u acin, klora bile ne kadar zam gelmis görün. Kaldi ki adam 100 senedir ayni su pompasini kullanmiyor herhalde, sehir buyuyor falan. Roma doneminden kalma su yollarindan gelen suyu icip zehirlenince de devlet bize bakmiy diceksiniz

Fiyat artisinin nedeni enflasyon. Bu 1500 sene once romada da boyleydi, sasaniler doneminde de, selcuklularda da, muhtesem suleyman devrinde de. Fiyat artisi yuzyillardir var.

Ha izmire gideli 1 2 sene oldu, dedikleri kadar guzel bulmadim, tam bir buyuk bir köy havasinda. Idaricilerini halk sorgulamiyorsa o ayri olay fiyat zammanina da herseye de katlanacaklar ve maalesef kurunun yaninda siz de yanacaksiniz...

Maaslara gelince yuzde 50 zam, faturalara gelince yuzde 10 zam, oh ne guzel hayat, kim odicek bu iscilerin parasini, tabi sen ben o.

Bizim orada guzel bir soz var hocam: lahanaya gelince kitir kitir sapina gelince meee.

YouTube'u acin, klora bile ne kadar zam gelmis görün. Kaldi ki adam 100 senedir ayni su pompasini kullanmiyor herhalde, sehir buyuyor falan. Roma doneminden kalma su yollarindan gelen suyu icip zehirlenince de devlet bize bakmiy diceksiniz

Fiyat artisinin nedeni enflasyon. Bu 1500 sene once romada da boyleydi, sasaniler doneminde de, selcuklularda da, muhtesem suleyman devrinde de. Fiyat artisi yuzyillardir var.

Ha izmire gideli 1 2 sene oldu, dedikleri kadar guzel bulmadim, tam bir buyuk bir köy havasinda. Idaricilerini halk sorgulamiyorsa o ayri olay fiyat zammanina da herseye de katlanacaklar ve maalesef kurunun yaninda siz de yanacaksiniz...
siyasi yorumunuzu görmezden gelip belirtmeliiyim ki 1895 yılında kurulmuş 7 kuyudan kısmen aktif olarak çalışanlar var.

aynı sorunlar farklı illerdede mevcut bana mantıklı gelmiyor tüm illerin su çalışan ücretlerini öder bence izmirdeki ödenen faturalar

kaba bir hesap yapalım 2.5 milyon hane var desek ve ortama 100 lira fatura ödeseler yaklaşık 1.5 küçük ölçekli baraj yapım maliyetini ödüyorlar bu sadece bir ayda sizce mantıklımı

Sorgulanacak o kadar sey var ki, sorma ver parasi olarak görüyorum artik. Maalesef ulkede durum bu. Yoksa akil sagligi kalmayacak.

Siz bir de arac vizesi icin TÜV Türke gidin. Kafayı yersiniz verdiğiniz paraya.

• Beğen
Reactions: nt
Su ucuz. Fiyatı ileride kıtlıktan dolayı artacak. Hali hazırda su krizi kapımızda. Hatta devletin su tüketimini azaltma konusunda hiçbir şey yapmıyor oluşunun sonuçları kötü olacak. Burada kaybın en büyük olduğu taraf tarımsal ve sanayide su israfı. Sanayi en azından verimli olmaya eğilimli ama tarım öyle değil, köylü artezyenden veya kuyudan çektiği suyun sonsuz bir kaynaktan ve kendisine hak olduğunu düşünür. Kendi gözlerimle nasıl israf edildiğini gördükçe üzülüp, kızıyordum ama ne yapsam ne desem boşa olduğunu gördüm.
Suyun pahalı olacak olması da tek başına bir şeyi çözmeyecek. Su ucuz. Vatandaş fakir orası ayrı.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back