VS2022-REAL TIME&VIRTUAL ANDROID APP

Ahmet

S38>S85
Bu konuda Visual Studio 2022 ile c++ dilini kullanarak android üstüne nasıl çalışmalar yapacağız onu anlatacağım.

Kurulum kısmını hızlı geçeceğim sadece birkaç detay vericem.
VS2022 kurarken size neleri kurmak istediğinizi soruyor bu konudakileri yapabilmek için ilk atacağınız adım burada başlıyor kurmanız gereken ilk başta "C++ ile mobil uygulama geliştirme" VS2022 kurarken bunu seçip kurduğunuzu varsayarak diğer adıma geçelim.

Yeni proje oluşuturun ve burada "Temel Uygulama Android,ANT" seçin.
Bu program hali hazırda Ekranın sol üstüne Hello World! çıktısı basıyor.

Açtığınızda hiçbir yazının renk almadığını görürseniz 2. mesaja bakın.

Peki nasıl çalıştıracağız habire apk dosyası alıp kurup denemeler mi yapacağız? Hayır bu denemeler yaparken çok zahmetli.

2 Yolumuz var;
1-VS2022 içinde sanal telefon çalışıtırıp onun üzerinde denemeler yapmak.
2-Hiçbir apk kurmadan telefonumuzun usb hata ayıklama modunu aktif edip usb'den bağlamak.

1. yolu nasıl yapacağız?
-c++ android projemiz açıkken üst menüden Araçlar/Android/Android device menager.
- +YENİ
-Karşımıza simüle edeceğimiz telefonun özelliklerini gireceğimiz bir ekran geliyor.
-Ben Google Pixel 5 Seçip kurdum.

Sağ alttan oluştur dedikten sonra
Android cihaz yöneticine gelen bir telefon göreceksiniz "Başlat" dediğiniz an cebinizdeki telefondaki her işlevi yapan bir sanal telefonunuz hazır.

VS2022 bu telefonu otomatik olarak başlatmıyor siz programınızı sanal telefonda görmek istediğinizde manuel olarak başlatıp daha sonra üst menüden önde işlemci tipini seçtikten sonra(debugger sadece x64 ve x86 destekliyor) Yeşil start verme tuşuna bastığınızda sanal telefonunuzda oluşutrudğunuz uygulamanız geliyor.

2. yolu nasıl yapacağız bu kulağa daha hoş geliyor çünkü programımızı real olarak deniyoruz.
Öncelikle tabikii telefonumuzun işlemcisini bilmeliyiz benimi ARM.

Eğer cihazınız benimki gibi ARM ise eklenti yüklemeliyiz;
Sol üstten Dosya/Yeni/Proje/En alta inip aradığınızı bulamıyor musunuz/Bağımsız Bileşenler/Arama çubuğuna ARM yazıyoruz 2. mesajda verdiğim fotoğraftakileri seçip kuruyoruz.

Sonra driver kurmalıyız.Araçlar/Android/Android SDK Menager-Araçlar/Ekstralar/Google USB Driver.
Bunu seçip Değişiklikleri uygula diyoruz inmesini bekliyoruz.
İnerken cihazımız bağlı olmalı.
İndirme tamamlandıktan sonra çıkarıp takıyoruz telefonumuzu.
Taktığımız doğru işlemci tipini seçtiğimiz an telefonumuzun adının yeşil butonun yanına geldiğini göreceğiz.
Yeşil butona tıkladığımızda telefonumuzun kilidi açık ve ana ekranda bekliyor olması gerekiyor başka uygulama üstünde açmaya çalışınca time out oluyor.

ARM İŞLEMCİNİZ VARSA;
arm1.png
arm2.png

Yazılar renksiz geliyor ve java kurun diyorsa;
Bunu indirin ve sağ tıklayıp birlikte aç diyip başka bir uygulama ile aç diyoruz burada çıkan seçeneklerden "Microsoft Visual Studio Version Selector" diyoruz kurulumu yapıypr bu kurulumu yaparken VS2022 kapalı olmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
5,821
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back