Web arayüzü geliştirme yardım(taktik ihtiyacı)

nt

Emekli
Benim web dünyası ile ilgili çok faza bir bilgim yok.Sadece Web Builder 11 ile yaptığım 2-3 tane web sitesi var.
Bu konularda öğrenmek istediğim bazı konular var.

1.Web Builder 11 den daha iyi web sayfası hazırlama programı hangisidir? (Web Builder 12 ve ...:))
2.Web Magaza açmak için shophy ,macenta gibi programlar vardı bunlar içinde tüm dosyalarım hazırken en kolay kurulan free magaza uygulaması halen varmı?
3.Hosting için Güzel.net i kullandım gayet iyi gibi üsteik fiyatlarıda uygundu sizce de iyimidir?
4-Similarweb diye bir web sitesinde benzeri web sitelerini buluyorum.Benzer daha iyi bir web sitesi varmı?
Amacım sorduğum web sitesinin ratinglerini göstersin benzer daha iyi ratingli siteleri göstersin.
5.Whois diye birşeyle site bilgierini görebileceğim en iyi web sitesi hangisidir?
Mesela sitenin açılmamasına neden olan sorunu gösterebilenleri varmı?
omega bey bizim OSM ye el atarmısınız web bilginiz var ise

teşekkürler

Program hangi uzantıları kullanabiliyor?
html yada ccs ise Web Builder ile bir arayüz yapmak en çok 15 dakika sürer

Tamamda hakkında hiçbirşey bilmediğim bir konu-proje için ben birşey yapamam malesef
Worpress le bile bedava yada çok ucuza yapabilirsiniz
Web site builderlarla da yapabilirsiniz.
jimdo var Wix var bir sürü 5-10 dolar ödeyince birkaç tıklmayla adapte edersinizBir sürü bedava profesyonel template de var

• Üzgün
Reactions: nt
@nt bu program ne iş yapıyor ? örnek ekran görüntüsü video falan varmı?

abi kullanıcı arayüzü yok, nasıl videosu olsun :)
sayfaları birbrine bağlamak gerekli atıyorum home da profile'a tıklayınca oraya gitsin
login'den register'a login'den password_resete falan gibi

28409 eklentisine bak
Bu html dosyaları hangi programda oluşturduysanız web de böyle görünecek diye gösteren editörüdemi yok? :)
HTML sayfalarını Microsoft Word de bile çalıştırabilirsiniz.
Birkaç html sayfayı denedim düzgün çalışmadı .

Benim bildiğim login sayfası aşağıdakine benzer
Benim ekranımda'da böyle görünüyordu sizin için normalse sorun yok demektir

LOGIN.png

Bunun yerine üçün beşin hesabını yapmadan hazır yazılım lisans alıp işinize odaklanmanız isabet olur.

Bu bir opsiyon değil. Bedava komponent takip programlarının hepsi çok eski, yazanlar terketmiş. Paralı olanların da en ucuzları ayda 25 dolardan başlıyor. Piyasada hobiciye hitap eden ve işe yarayan komponent takip programı yok, yazarsak ilkini biz yazmış olacağız.

@Omega abi ben şimdi atıyorum register kısmını kodluyorum arka planda bu arayüz değil yani görsel şeyler yapamıyorum sizin gönderiniz gibi
ama register da mesela city zorunlumu olsun yoksa keyfe göremi yazılsın bu yazılınca bizim db ye kaydetsinmi yoksa çokda gerek yokmu?
email onay formu email girdiniz diyelim size 6 haneli kod gelicek gibi benim yaptıklarım bunlar yani ben arkada mutfakda çalışıyorum :D
Bu söylediklerinizin hepsi Web Builder programında her bir field için zorunlu olsunmu? ,password girilirken karakterler * şeklinde görülsünmü diye her biri tanımlanıyor.
Bunlar veritabanı açısından basit konular değil .Her bir user neler yapabilsin ,güncelleme yapabilsinmi?,silebilsinmi falan diye tanımlanıyor .
Ya benzeri bir program kullanacaksınız yada html ,PHP falan bileceksiniz
Benim kullandığım programın linki:
Web Builder

En son şu anki halini çalıştırmak için django kuracaktım, daha kurmadım. Dikkat etmem gereken bir tuzak var mı?

• Beğen
Neler olacak hiçdeğilse paintte,yada word de ,yada excelde ekranı gösterirseniz.
Hangi fieldlar falan olacak birşeyler yapmaya çalışayım

O görülen programın ne kadar karmaşık bir yapısı olacağı hakkında bir önseziniz varmı sayın @nt?:katil1:
Temel bazı şeyler tasarlanabilir de
Simple question?
Bu program o komponenet için digikeyin ,farnellin stoklarına bağlanabiliyormu yada güncel stok adet fieldinı alıp oraya koyabiliyormu?

@Omega Üç tane ekran olacak. Birincisinde komponent giriş formu olacak. İkincisinde ise bir SQL sorgu yazacağız ve komponentler bir liste olarak listelenecek. Üçüncü ekranda ise ayarlar olacak. Mesela burada yeni kategori ekleyeceğiz, yeni malzeme firması ekleyeceğiz vs.

Ben bu sayfanın html css kısmı ile uğraşayım .Veritabanı yapısı zaten hazırsa SQL de sorun değil diyorsanız .ben web kısmı ile uğraşabilirim
Ama bana en azından hangi alanlar olacak yaklaşık kaç karakter olacak ,açılır listeler hangisinde olacak falan vermeniz lazım doğal olarak

• Beğen
abi sayfaları iç içe alamıyormusunuz sen nasıl hackersın @Omega abi
zaten benim stocktable hazır gördüğünüz üzere sadece biraz süsleme gerek
Yalnız ben cok alınganımdır böyle ergen muhabetlerini sevmem.
Varsa ekran görüntünüz ekleyin yapayım diyorum daha ne diyeyim
Yok o kadar kolaysa neden siz yapmıyorsunuz

• Beğen
Bu benim yaklaşık 25 yıl önce Access ile yazdığım yaklaşık 680 bin recordlu filtre arama programı
Ben aşağıdakine benzer bir arayüz bilgisi bekliyorum
Böyle benzer bir program internette çalışmayacakmı? İstenen bu değilmi?
Beklediğim Login olma user tanımlama ekranı yapmak değil

ekran.png

• Beğen
Database lerin detayı lazım.
Add component kısmında component name, component type, adet, part number gibi database verileri olacak. Bu verilwrin isimleri kullanılarak html tarafında form oluşturulacak. En son gönder butonuna basıldığında inputlardan girilen değerler database'e sorgu şeklinde gönderilecek. @Omega nın bu verileri bilmesi lazım.

• Beğen
şimdi nasıl yürüyüor bilmiyorum da ben web ile ilgilenirken once web sitesi photoshopda psd formatında çizilirdi sonra onun üzerine html css i kodlanırdı bu şekilde taslakları @Omega ya çizebilrseniz ne kodlayacağını bilebilir
Html css ayrı iş user interfece tasarlamak ayrı iş

Bir de dreamworks diye bir program vardı adobe nin çok kullanılırdı he bir de ms ofiste publisher diye bir program vardı çok basit web sayfaları yapılabilirdi tabi bu dediklerimin belki 10 yılı vardır işler değişmiştir şuan ekranın ortasına hello world yaz deseniz yazamam :katil2:

• Beğen

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,851
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back