Wireless sorunum

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Notebook bilgisayarım evde iken sürekli wifi dan kopuyor. Bazen full çekiyor bazen minumum çekiyor. Bazen kopuyor ve bu ağa bağlanılamıyor hatası veriyor. Modem ile olan mesafe 4 metre kadar. İşyerinde veya telefon üzerinden bağlanırsam sorun yok ...

Şimdi evdeki diğer notebookta hiç cep telefonlarında ve diğer alıcılar da sorun yok. Bir tek benim bilgisayarda sorun var. Bu sorunda win10 a geçtikten sonra oldu. Win7 ile bu sorun yoktu. Değişik driverlar denedim sorun çözülmedi. Modem e fw update yaptım sorun çözülmedi. Wifi kanallarını değiştirdim. Sorun çözülmedi. Sonunda çözümü usb wifi takmakta buldum....

Modem ile benim notebook un kendi wifi modulunun yıldızı barışmadı birtürlü... Uzunca bir süredir böyle idare ediyorum.

Bugun bir arkaşım kendi notebook u ile geldi ve onun bilgisayarda da benim modeme bağlanınca tam olarak aynı sorun oldu... Durum böyle olunca diğer bilgisayarlarda sorun çıkarmamasına rağmen modeme suç bulmaya başladım...

Elimde bir acces point olması lazım. H.sonu onu modeme takıp modemin wifi yayınını kesip deneyeceğim. Varmı sizin aklınıza gelen bir çözüm...

Notebook bilgisayarım evde iken sürekli wifi dan kopuyor. Bazen full çekiyor bazen minumum çekiyor. Bazen kopuyor ve bu ağa bağlanılamıyor hatası veriyor. Modem ile olan mesafe 4 metre kadar. İşyerinde veya telefon üzerinden bağlanırsam sorun yok ...

Şimdi evdeki diğer notebookta hiç cep telefonlarında ve diğer alıcılar da sorun yok. Bir tek benim bilgisayarda sorun var. Bu sorunda win10 a geçtikten sonra oldu. Win7 ile bu sorun yoktu. Değişik driverlar denedim sorun çözülmedi. Modem e fw update yaptım sorun çözülmedi. Wifi kanallarını değiştirdim. Sorun çözülmedi. Sonunda çözümü usb wifi takmakta buldum....

Modem ile benim notebook un kendi wifi modulunun yıldızı barışmadı birtürlü... Uzunca bir süredir böyle idare ediyorum.

Bugun bir arkaşım kendi notebook u ile geldi ve onun bilgisayarda da benim modeme bağlanınca tam olarak aynı sorun oldu... Durum böyle olunca diğer bilgisayarlarda sorun çıkarmamasına rağmen modeme suç bulmaya başladım...

Elimde bir acces point olması lazım. H.sonu onu modeme takıp modemin wifi yayınını kesip deneyeceğim. Varmı sizin aklınıza gelen bir çözüm...
abi benim bilgisayar da böyle.
Esp8266 ile router yapınca aşırı stabil çalışan internet bağlantım direkt modeme bağlıyken aşırı hız değişimi sık sık kopmalar yaşıyor.

Arakadaşın wifi kart ile seninki aynı mı bir baksaydın.

Model farklı ama marka ve driver aynı

qualcom atheros ar956x

modem de asus n14u
O zaman driver sorunu olma ihtimali var.
Driver değiştirme seçeneğin yok mu? Mesela bir versiyon eskisini yüklemeyi denesen

denedim son drv 2016, 2015 yükledim yine aynı... tuhaf tarafı sadece benim modem de sorun çıkartıyor...

denedim son drv 2016, 2015 yükledim yine aynı... tuhaf tarafı sadece benim modem de sorun çıkartıyor...
Şu sığar mı senin laptopun yuvasına?
20220329_235708.jpg

Sığmaz bunlardan bende de var. Bana bunun yarım boyu lazım. Falçata ile kessek olur mu ? :D

Büyük ihtimal sürücü problemi. Yeni bilgisayarların win7 sürücüleri veya eski donanımların w10 sürücüsü olmayabiliyor.

Aynı bilgisayarı Linux ortamında ya da win7 ortamında ağa bağlamayı deneyebilirsin. Bağlanabiliyorsan zaten kartta ya da modemde problem yok.

Aygıt yöneticinden kartı b/g/n moduna alabilir ve/veya diğer özellikleri sırayla açıp kapatabilirsin.

1648670857738.png

Sarı sitede yarim boy wi-fi adaptorlerden onlarca var. 20 TL'ye satiyorlar. Bir kac tane farkli chipsetli olandan bulup al. Bir tanesi mutlaka calisir. Bu kadar cile cekmeye degmez.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back