@Sercan 'ın bahsettiği kum yöntemiyle aynı mantık sanırım.
Mantık benzer ama bunda titreşim olduğu için pasın uzaklaştırılması daha doğru olur gibi görünüyor. Bu da yapmak istediklerim arasında fakat denediğim tek yöntem beyaz sirkede bekletmek oldu. Çok da güzel sonuç aldım.

Aşağıdakileri denemek istedim ama henüz deneyemedim.
  • Tambur
  • Titreşim (@ozgurece nin yaptığı gibi aşağıdaki var benim listemde)
  • Elektroliz

Yaklaşık Bir dakika Tuz ruhu banyosu
Sonra bol su ile durulama
Sonra nispeten hızlı kurutma
Sonra yağlama

Video yu sanki bu konu icin cekmisim :)

Uçların kalitelisi 10 TL. Allah aşkına ne gerek var bunlara.

Galvo lazer diye en az 10-15 binlik olmaya gerek yok. Tabi erişim imkanı varsa tadından yenmez. :D

Sanıyorum bunlardan. @Endorfin35+ iş yerinde kullandığı için daha iyi biliyordur, benim bildiklerim okuduklarımla sınırlı.

Mazot, limon tuzu, beyaz sirke. En güveniliri mazot gibi duruyor. Bunlardan birini seçip deneyecem.

bu video fikir vere bilir ben geniş yüzeyler için elektroliz yöntemini kulanıyorum ama küçük metal parçaları için sitrik asit yöntemi daha iyi bu iki yöntem ulaşılabilirlik açısından öne çıkıyorlar ve başarılı yöntemler tambur yapmakta iyi bir çözüm ola bilir tabi ama fazla maliyetli

Merhaba bununla ilgili olarak
linkteki videoyu denedim kovan parlatmak için kullandım sonrasında yurt dışından hazır üretilmiş olanı da aldım. Akvaryum kumu lav kırığı kedi kumu bir çok kum denedim likit olarak sıvıları vs de var tükenince bulması zor ! ama değerli bir ürün temizledikten sonra parlatmak isteniyorsa bulaşık makinası parlatıcısı da kullanılabilir. İşin birde şu tarafı var testlerim arasında çamaşır makinasından da faydalandım :D 5kg lık bir bidon u içini doldurup kapağını sıkıp havluya sarıp düşük devirde çevirdiğimde oldu oda sonuç verdi seçenek çok ama hem daha önce paylaşılmış hem de benim linkini paylaştığım ürün sonuç veriyor. Ama en önemli taraf uğraşıp zahmet çektikten sonra temizlenen parlatılan ürünlerin korunması için yapılacak olan çalışma!

Bu yöntemi denedim ve sonuç çok başarılı. Sonuçlardan bir kuple aşağıda.Tişikkirler sipirmin :D

photo_2021-05-07_14-16-27.jpg

Şimdide yine böyle uğraştırmayacak bir koruma yöntemi tavsiyesi alabilirm.

Forum istatistikleri

Konular
5,883
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back