Recent content by serkan_48

 1. S

  Android 4xxx tablete ust versiyon android yukleme

  Arkadaşlar merhabalar. Elimde dokunmatik kirik bir goldmaster marka Tablet var. Bu tableti usb den mouse bağlayarak kullanabiliyorum. Cihazin hdmi çıkışı da mevcut ve buradan da lcd tv ye bağladım. Ancak 4 versiyon android çok eski ve internette browseri düzgün çalışmıyor. Amacım bu tablete...
 2. S

  Evde 0.2 mm yol kalınlığında PCB pozlama

  Bu yöntem daha önce konuşuldu ama çıktı aldıktan sonra Aydıner kağıdını aseton yada tiner baharında bekletiyorlar. Bu uygulama tonerin birbirine yapışması ve aralarda ki acikliklarin kapanmasına faydalı oluyor. Denemekte fayda olabilir.
 3. S

  5v bobini ısınıyor

  Bobinin değerini induktansmetre ile ölçüp varsa üzerindeki degerle yoksa semasina bakarak karşılaştırmak lazim. Bobinlerde omaj ölçmek yanıltabilir.
 4. S

  Best basic 250 watt amfinin hoparlor baglantisi

  Bir karışıklık olduğunu anlıyorum. Katlarda ki hoparlörler trafolu ise bu hoparlörler paralel bağlanmalı. Ve bu paralel grup 100 volt hattına baglanmali. Üzerinde trafo olmayan hoparlörler empedansjna göre anfi üzerindeki değere göre bağlanmalı. Bu konudaki son mesajımdir. Saygılar.
 5. S

  Best basic 250 watt amfinin hoparlor baglantisi

  Yazik olmuş. Sarılacak gibi durmuyor değil mi? Bunların içini çok iyi bilmiyorum. Yanmissa hurda olmuştur.
 6. S

  Best basic 250 watt amfinin hoparlor baglantisi

  Hocam, Arızalı olan hoparlor mu trafo mu yoksa bağlantı noktaları mi? İçini açıp baktınız mı?
 7. S

  Best basic 250 watt amfinin hoparlor baglantisi

  100 volt cikisina normal hoparlor bağlanmaz. Yanar. 4 ohm cikisina toplamda 250 watt 4 ohm hoparlor olmali. 25 watt hoparlörden 10 tane bağlayıp 250 watt alirim demek olmaz bu sefer paralel bağlanan hoparlörler omaji tutmayacak. Hoparlor grubunun seri paralel bağlanarak 4 ohm 250 watt i...
 8. S

  Best basic 250 watt amfinin hoparlor baglantisi

  Hocam bu anfi bir hat anfisi. Mesela buyuk mağazalarda anfi ile hoparlor arasi mesafe uzun olunca ses sinyali yolda zayıflamanın diye yüksek voltaj ile gönderilir. Hoparlor üzerindeki trafo ile uygun değere düşürülür. Aşağıdaki gibi bir trafolu 100 volt girişi olan hoparlor kullanmalısınız. 4...
 9. S

  ARIYORUM Ekran kartım için kondansatör arıyorum (bulundu)

  Benimde yüzey montaj olan bilgisayardan sökülmüş kapasitorlerim var ama şu an şehir dışındayım. Dönünce sizin için elimde neler var bakabilirim. Ama resimden tam ne tür olduğu anlaşılmıyor.
 10. S

  Hurdalıktan atölyeye, günün ganimetleri!

  Bu yukarıdaki mengenenin restore hali değil. O mengeneden bahsediyor iseniz.
 11. S

  Punta makinasi icin punta sure ayar devresi

  profesyonel cihazlarda hem süre hem akım ayarı mevcut. O yüzden akım ayarıda olsun istiyorum. Şu an çizim yaptım vakit bulursam birleştirmesi kaldı.
 12. S

  Punta makinasi icin punta sure ayar devresi

  Akim ayarına gerek yoksa ilk devreye bir ssr bağlayıp kullanabilir siniz. O devre daha stabil.
 13. S

  Punta makinasi icin punta sure ayar devresi

  Benimkinde süre ayari sorunsuz çalıştı. Ek olarak guc ayari ekliyorum. Bu videodaki uygulamada kullanılan roleler kısa sürede kontak yapisacagini düşünüyorum. Kolay gelsin.
 14. S

  Punta makinasi icin punta sure ayar devresi

  Burada triyak üzerinden 220 volt şebeke akımı akıyor. Sekonder değil. Akam akım trafonun çalışma akımı. standart trafolar 700 - 800 watt oluyor. Arkadaşımız nasıl bir trafo kullanıyor bilmiyoruz ama 1 kW bile olsa 5 amper civarında akım akacaktır. Sanırım asıl sorun Triyak bu konuda...
 15. S

  Geleneksel olmayan bulusma

  Geleneksellestirelim iyi olur katılımı artıralım. :tamam1
Top