-22° soğukta kamp

Sercan

--
Bu ara rahatlamak için sürekli kamp ya da yolculuk videoları izliyorum.

Aslında sürekli minik bir karavan yapmaya ya da motorla gezinmeye hevesleniyorum. Nedendir bilemem içimde mobil olma isteği var. Motor seçeneği biraz uzak, tecrübem ve doğru ortamım yok.

Özellikle Japonların karavanl gezileri daha iyi oluyor. Japonlar böyle yemek yemez, sanıyorum aşağıdaki videodaki Çinli. Tabi yine de rahatlatıcı bir ortam. Gerçi adam kamp değil bildiğin ev yapmış. :D

Bu da benim sevdiğim diğer bir kanaldan. Bu adam Japon.

Bizde de meraklısı var.

Arazide Soğuk , yagiş ,gece baslayan yaban hayati disaridan göründüğü gibi romantik ve heves edilecek bir şey değil .

Romantizm kısaca, doğayı hissetme ve duygulara önem veren entelektüel bir akımdır. Aristokratik ve siyasi düzene tezat bir görüş olarak ortaya çıkmıştır. Yani doğada yaban hayatı, başlı başına romantik bir hadisedir.

Az çok çobanlık deneyimim olduğundan farklı gerekçelerle arazide uyudum. Zor ve tehlikeleri olsa da yapılmayacak iş değil. En azından araba sürerken karşılaştığımız yaban hayatından daha tehlikeli değil. :D Binlerce yıldır ve halen yapılıyor.

Bu hayatı bir defa yaşıyoruz. İnsan ömrünü heveslerine vakfetmese bile, heveslerinin peşinden koşmayı da bilmeli, tabi öncesinde bir şeylere heveslenmeli.

--

İleride bu yazıyı okacak dostlara; Bende konformist hayatı seviyorum ama yerine göre romantik ve hevesli olup doğada vakit geçirmenizi tavsiye ederim. Zorluklara aldanıp o duyguları kaçırmayın. :popcorn1:

Bu ara rahatlamak için sürekli kamp ya da yolculuk videoları izliyorum.

Aslında sürekli minik bir karavan yapmaya ya da motorla gezinmeye hevesleniyorum. Nedendir bilemem içimde mobil olma isteği var. Motor seçeneği biraz uzak, tecrübem ve doğru ortamım yok.

Özellikle Japonların karavanl gezileri daha iyi oluyor. Japonlar böyle yemek yemez, sanıyorum aşağıdaki videodaki Çinli. Tabi yine de rahatlatıcı bir ortam. Gerçi adam kamp değil bildiğin ev yapmış. :D

Yok, Cinli degil. Yazi Hangul, Korece.

İnsan temizse her yerde temizdir.

Senin bu mantığa göre Osmanlıdaki bütün fetihler, dilimin varmadığı bütün kutsal yolculuklar vb. evindeki klozete edemedikleri için pis pis yapıldı.

Şehirde sular kesik olunca donumuzu kaldırıp yolumuza devam mı edeceğiz? Aynı şekilde Japon’u da kendine göre bir çözüm üretiyordur.

--

Dahası konuyu nereye vardırmaya çalıştığını anlamadım? Soğuksa, hijyenik değilse, kısaca sana uymuyorsa kamp yapmazsın, konuyla da ilgilenmezsin. İnsanları itham etmek doğru değil.

İçten içe kamp-karavan yapmak isteyip, yapamıyor musun? :D

Zorlu şartların garip bir cazibesi var. Konforsuz, soğuk, ıslak ve riskli. Üstesinden gelmek iyi hissettiriyor. Bir meydan okumanın üstesinden gelmek gibi. Ben de bu tür bir geziye özeniyorum uzun zamandır. Aklımda 2-3 gün konaklanabileceğim bir doğa ortamında avlanmayı ve avladığımla beslenmeyi tecrübe edebileceğim bir bir hayal var. Kuru kuruya gezinti kesmez :) .
Kütahya,Afyon ve Konya'nın kışında kar kıyamette gece gündüz köy-köy süt toplamışlığım var. Doğanın tehdidine karşı koyunca marifet yapmış gibi hissediyordum.
Neyse kader ağlarını ördü, yarın karavana dönüştürmek üzere eski bir minibüsü almaya gidiyorum. Babamın karavanı olacak ama belli mi olur :) kader ağlarını yine örür.

Forum istatistikleri

Konular
6,003
Üyeler
2,524
Son üye
Emretrk

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back