ADC degerleri neden geziniyor ve nicin herhangi bir analog giris, komsu Analog girislerin voltajindan etkileniyor?

27527 eklentisine bak
Besleme hattina baglanan ferrite bead de tasarimci ne dusundu acaba?

Eger besleme hattindan gelecek yuksek dv/dt yi engellemek ise dogru yapilmis. Boylece cok cok ince voltaj ignecikleri zayiflayacaktir.

Fakat bocugun saginda kalan devre aniden yuksek akim darbeleri ceken bir devre ise ve semadaki 10uF yeterince saf kapasitif davranamiyor yani yeterince dusuk empedans saglayamiyorsa bu kez besleme boncuktan dolayi cokecektir.

Bu şekilde bead konulmasını önerdikleri FPGA 0.9Volt'ta 20A çekiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Gerçekten büyük sıkıntı

O zaman oncelikle aliasing isin isine girecek.

Ne uygulamasi yaptigin cok onemli.

Eger sadece 1Khz okunacaksa en az 3khz ile ornekleme yapmakta fayda var. Tercihen 2. dereceden 1.5Khz low pass konur. Filitreyi ADC girisinde RC olarak degil opamp ile yapariz.

Motor kontrol uygulamalarimda 1. derece low pass filitre ve en az 20Khz ornekleme yaparim.
Kesim frekansini bahsettigim sekilde daha saga otelerim.

ADC nin giris empedansini belirlemek adina ornekleme frekansi yaninda ornekleme suresine de kafa yorarim.

Bu konulara merakliysaniz switching capacitor circuits konularina bakiniz.

Forum istatistikleri

Konular
5,790
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back