Aktif subwoffer

Herkese merhabalar elimde Sony sa wp 780 aktif subwofferi bulunuyor bu cihazı sinema amfisine bağladım sinema amfisi kapalı iken subwoffer ses yapıyor buzz tarzında bir ses ama amfi açıkken bu ses kesiliyor. Sizce bu olay normal birşey mi yoksa sorun mu var

benim bu alandaki bilgim sınırlı, ancak problem çözmeyi seven biriyim.

Cihazın kapalıyken ses çıkarması gerçekten de sıradışı.

1. kabloları kontrol edin
2. farklı bir pirizde deneyin
3. etrafındaaki cihazları kapatın

umarım sorunun çözülür

Aşağıdaki linkte bu tür zırıltı seslerin kayıtları ve çözümleriın anlatımı var.
Genelde "Hum Elininator" denilen cihazla sorun çözülür. Eskiden satılıyordu.Şimdi varmı bilmiyorum araştırmak lazım.
Birkaç komponentli bir filtreydi diye hatırlıyorum
(Sesleri Play butonlarına basarak dinleyebilirsiniz)
https://blogs.qsc.com/live-sound/what-causes-loudspeaker-hum-and-hiss-and-how-to-eliminate-it/#:~:text=The simplest way to eliminate,hum from AC device interference
Teşekkür ederim hocam

En kesin yontem kapattiginiz cihazi fisten cekmek. Buna karsi koyabileni gormedim. Saka bir yana uyku modunda ses geliyorsa cihazin guc kaynagi kismindaki filtre kondansatorleri uf olmustur, degismesi gerekir. Sorunun subwooferdan degil bagli oldugu aletten kaynaklaniyor olacagini dusunmek gerek. Hum elinimator cozum ama bize gore pahali.

• Beğen
Reactions: nt
En kesin yontem kapattiginiz cihazi fisten cekmek. Buna karsi koyabileni gormedim. Saka bir yana uyku modunda ses geliyorsa cihazin guc kaynagi kismindaki filtre kondansatorleri uf olmustur, degismesi gerekir. Sorunun subwooferdan degil bagli oldugu aletten kaynaklaniyor olacagini dusunmek gerek. Hum elinimator cozum ama bize gore pahali.

Hocam sinema amfisine açınca ses kesiliyor amfiyi kapatınca subwoffer ses yapıyor subwoffer ayrı güç aldığı için bazı kişiler normaldir diyor

dostum sen bi yangın tüpü al bence odaya

Sinema amfisi ve subwoofer'in acma kapamasini ayni anahtara yonlendiremiyor musunuz? Sorunu cozmez ama etkisini ortadan kaldirir.

Bunu yapmayı bende düşündüm ama nasıl yapacağımı bilmiyorum yapabilsem çok güzel olur aslında
priz.png

Bunun gibi birşey işe yarayabilir
https://www.hepsiburada.com/aplus-toprakli-3-lu-anahtar-klemensli-grup-priz-pm-HB00000LK8JX

Bu üründen kullanıyorum hocam amfinin on off tuşundan subwoffer açıp kapatmayı yapsak die düşündüm de biraz zor galiba

Arkadaşım eğer anfin ve subwofferın mekanık power anahtarı varsa ikisini de ON (Açık ) konumuna alırsın power fişlerini bu prize takarsın
Bu prizli anahtardan ON/OFF yaparak iki cihazı da aynı anda açar ,aynı anda kapatırsın

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,843
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back