Aliexpress Alışveriş Deneyimi Hakkında

volta

Kıdemli Üye
Türkiyede az bulunan veya bulunmayan elektronik ürünlerde hep soluğu aliexpresste alıyoruz. Bu gümrük saçmalaıkları çıktığından beri aliexpressten hiç alışveriş yapmadım. Banggood Turkey Direct Mail olayı sorunsuz oluyor ama orası hem fiyat olarak daha pahalı hemde ürün çeşitliliği çok az. İlk zamanlar yoktu ama şimdilerde aliexpreste de gümrük vergisi dahil satışlar var. Son zamanlarda hep aliexpressten ürün bakar oldum. Almak istediğim şeyler var ama kafama takılan şeyler var. Ürünü gümrük vergisi dahil bir şekilde aldıktan sonra ürün buraya geldiği zaman herhangi bir süpriz ödemeyle karşılaşma ihtimalim var mı? Son zamanlarda aliexpressten gümrük vergisi dahil alışveriş yapan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Türkiyede az bulunan veya bulunmayan elektronik ürünlerde hep soluğu aliexpresste alıyoruz. Bu gümrük saçmalaıkları çıktığından beri aliexpressten hiç alışveriş yapmadım. Banggood Turkey Direct Mail olayı sorunsuz oluyor ama orası hem fiyat olarak daha pahalı hemde ürün çeşitliliği çok az. İlk zamanlar yoktu ama şimdilerde aliexpreste de gümrük vergisi dahil satışlar var. Son zamanlarda hep aliexpressten ürün bakar oldum. Almak istediğim şeyler var ama kafama takılan şeyler var. Ürünü gümrük vergisi dahil bir şekilde aldıktan sonra ürün buraya geldiği zaman herhangi bir süpriz ödemeyle karşılaşma ihtimalim var mı? Son zamanlarda aliexpressten gümrük vergisi dahil alışveriş yapan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.
Gümrük memuru eşiyle kavgalıysa veya mesaideki 30. saatiyse her türlü şey olabilir.
Ama genelde çıkmıyor vergiyi ürünle birlikte ödeyince tabi 10000 adet diyot direnç vs. almıyorsan.

O zaman rahatça alışveriş yapabiliriz aliexpressten.

Ben son dönemde çok sık yaptım diyebilirim. Ödeme ekranında gümrük vergisinin hesdaplandığından emin olun. Bazen free-shipping gönderilerde gümrük olmayabiliyor. O zaman PTT'de kalıyorsunuz. Onun dışında sorunsuz teslim alırsınız. Aras kargo teslim ediyor. Çok da hızlı geliyor. 7-10 gün içinde geldi çoğu.

NOT: Bu arada tek pakette 150 USD üzeri sipariş vermedim, hepsi daha azdı. O konuda birşey diyemiyorum.

Ozkarah 'a ek olarak ciddi bir sitede ay da 5 kezden fazlasının gümrüğe takıldığını okudum ben ayda 4 kez aldım sihinti çıkmadı.
Ek olarak jlcpcb de direct yollama seçeneği var orada. Da TC kimlik numarası giriyorsunuz gümrük dahil ucretleniyor .emin olmak isterseniz canlı yardım size bilgi veriyor

ay da 5 kezden fazlasının gümrüğe takıldığını okudum
Banggodda bununla ilgili uyarı var zaten. Ayda beşten fazlası gümrüğe takılıyor diye.

bang.png

Aliexpresste bazı ürünler almanyadan veya başka avrupa ülkesinden gönderiliyor. Bunların direk çinden gelenlere göre bir artısı veya eksisi falan var mı?

Aliexpresste bazı ürünler almanyadan veya başka avrupa ülkesinden gönderiliyor. Bunların direk çinden gelenlere göre bir artısı veya eksisi falan var mı?
fransadan gönderen bir mağazadan led far almıştık gümrük farın 4 katı fiyatı çıkarmıştı.
başka ülke görünce otomatik fatura 4x yapıyorlar diye düşünüyırum.

fransadan gönderen bir mağazadan led far almıştık gümrük farın 4 katı fiyatı çıkarmıştı.
başka ülke görünce otomatik fatura 4x yapıyorlar diye düşünüyırum.
Zaten yurtdışından gümrük hariç alışveriş her türlü riskli. Şimde bende birkaç avrupadan gönderilen ürüne baktım genelde gümrük fiyatı çıkmıyor. Eğer hepsi böyleyse zaten çin dışı gönderim yapan yerlerden almak mantıklı değil.

Ali'den bir defa sipariş verdim. O dönem Covid19 nedeniyle sokağa çıkma yasağı vardı. PTT cumartesi evde olduğum halde (*haklı olarak) beni evde bulamayıp(!) ürünü hemen geri göndermiş. Ne bir haber kağıdı, ne bir telefon. Pazartesi ürün çoktan İstanbul'a geri dönmüş. Geri gönderemezlermiş. Ptt'nin hızlı çalışacağı tutmuş herhalde. Paramın bir kısmını iade aldım. Zaman kaybı da cabası.

Şuan aynı ürün Hepsiburada'da var. Çinli satıcılar burada doğrudan satış yapıyor. Gümrük vs Hepsiburada hallediyor. Sipariş verdim mi hayır ama bir ara niyetlenmiştim.

Yurtiçinde birçok satıcıda aynı ürünü bulmak mümkün olabiliyor. Tabi 1 Dolarlık ürünü 100TL yada 50TL'ye orantısız bir fiyatla bulabiliyorsunuz.

Onun dışında Türkiyede istediğim kalitede bulamadığım ürünler için Digikey, Farnell gibi sitelerin temsilciliklerinden alışverişim oldu. 1-2 hafta bekleyecek sabrım yoksa Özdisan'ı kullanıyorum.

Bazı firmalar örneğin Digikeyde bulabildiğiniz bir ürünü size daha makul bir fiyatla sunabiliyor. Global tedarik kaynaklarından getirtiyorlarmış. Büyük ihtimal Çinden getirtiyorlar. (Ben ürünün Digikeyden geleceğini sanarak teklif istemiştim.)

Ali'den bir defa sipariş verdim. O dönem Covid19 nedeniyle sokağa çıkma yasağı vardı. PTT cumartesi evde olduğum halde (*haklı olarak) beni evde bulamayıp(!) ürünü hemen geri göndermiş. Ne bir haber kağıdı, ne bir telefon. Pazartesi ürün çoktan İstanbul'a geri dönmüş. Geri gönderemezlermiş. Ptt'nin hızlı çalışacağı tutmuş herhalde. Paramın bir kısmını iade aldım. Zaman kaybı da cabası.

Şuan aynı ürün Hepsiburada'da var. Çinli satıcılar burada doğrudan satış yapıyor. Gümrük vs Hepsiburada hallediyor. Sipariş verdim mi hayır ama bir ara niyetlenmiştim.

Yurtiçinde birçok satıcıda aynı ürünü bulmak mümkün olabiliyor. Tabi 1 Dolarlık ürünü 100TL yada 50TL'ye orantısız bir fiyatla bulabiliyorsunuz.

Onun dışında Türkiyede istediğim kalitede bulamadığım ürünler için Digikey, Farnell gibi sitelerin temsilciliklerinden alışverişim oldu. 1-2 hafta bekleyecek sabrım yoksa Özdisan'ı kullanıyorum.

Bazı firmalar örneğin Digikeyde bulabildiğiniz bir ürünü size daha makul bir fiyatla sunabiliyor. Global tedarik kaynaklarından getirtiyorlarmış. Büyük ihtimal Çinden getirtiyorlar. (Ben ürünün Digikeyden geleceğini sanarak teklif istemiştim.)
Aliexpressten gümrük dahil ürünler Aras Kargo ile geliyor. 1 hafta-10 gün sürüyor. Gümrük işlemleri sizin adınıza yapılıyor. Zaten gümrük tutarı alışveriş sırasında ödeniyor. Normal yurtiçi sipariş gibi kapınıza kadar geliyor. Tabii gümrük dahil mi diye ödeme esnasında dikkat etmek lazım. Her üründe gümrük dahil olmayabiliyor.

Zaten kaliteli ürün kaygısı varsa en mantıklısı distribütöründen almak. Genelde diğer yoolardan ucuza geliyor. Tabii firmanın özel olarak kazık politikası yoksa.

Banggood'daki bazı ürünlerde "turkey direct mail" olmuyor ama gümrük sigortası altında gümrük ücretlerini peşinen ödüyorsun öyle alıyorsun. Bu yöntemin "turkey direct mail"den farkı ne?

3 ay oldu..hala siparişim gelmedi..Anlaşmazlık başlattım 774tl vergiler dahil olan alışverişim,583tl olarak ödenecek imiş..ona da razıyım..... binaenaleyh 2 günde sonuçlanır mesajı var "hesabım" sayfasında... fakat değişen hiçbirşey yok.TR telefon numarası var hat düşmüyor..
Çok elzem değilse fiyatlara ve albenili fotolara aldanıp alışveriş yapmayın derim nacizane..774 TL hiçbirşey için çok pahalı..
Amazon çinden gelen mallarda bile garantili hizmet veriyor..biraz daha pahalı olabilir ama satınalma sonrası olmuyor..tabii yerli siteler 1. tercih olmalı..herşey onlarda da var..

3 ay oldu..hala siparişim gelmedi..Anlaşmazlık başlattım 774tl vergiler dahil olan alışverişim,583tl olarak ödenecek imiş..ona da razıyım..... binaenaleyh 2 günde sonuçlanır mesajı var "hesabım" sayfasında... fakat değişen hiçbirşey yok.TR telefon numarası var hat düşmüyor..
Çok elzem değilse fiyatlara ve albenili fotolara aldanıp alışveriş yapmayın derim nacizane..774 TL hiçbirşey için çok pahalı..
Amazon çinden gelen mallarda bile garantili hizmet veriyor..biraz daha pahalı olabilir ama satınalma sonrası olmuyor..tabii yerli siteler 1. tercih olmalı..herşey onlarda da var..
birşey alırken çevreme soruyorum mutlaka daha önce alışveriş yapılmış bir mağazadan bakıyorum alacağımı.

e ticaret için 3 5 kuruştan fazla dolandırılmadım

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,854
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back