Aliexpress sipariş limiti

Atak

Aktif Üye
Merhaba çok uzun zamandır kendime ısı ayarlı bir havya almak istiyorum.
Elimde 40 watt ayarsız bir solomon var ne uç çeşitliliği var ne de ısı kontrolü.
Lehimi tutamayacak kadar kendini ısıtıyor ve oksitlemeye başlıyor anca soğuyunca lehimi tekrar tutmaya başlıyor.
Zamanında nispeten uygun bir fiyata almıştım ama tavsiye ettiğimi söyleyemem.

Aklımda Aixun T3A T245 veya T3B T210 modeli var. Öncesinde T12 hakko klonlarını düşünüyordum. Ksger ve Quicko gibi.
Türkiye'de hakkonun orjinal ucunu satan firmalar olsa da bunların uçlarına rastlayamadım. JBC uçlarını gelecekte de kolayca bulmak daha mümkün.
Set içinde gelen uçlar da beni bayağı kurtarır gibi geldi zaten.

Asıl soruya gelirsem de 150 euro gümrük sınırı vergi dahil mi hariç mi acaba. Türk gümrüğüne bu konuda hiç güvenemiyorum.
Hesaplarıma göre 150 eurodan biraz daha az bir fiyata vergi dahil geliyor havya.
Yakın zamanda limit fiyata yakın bir siparişi olan oldu mu bu konudaki düşüncelerinizi duymak isterim.

Merhaba çok uzun zamandır kendime ısı ayarlı bir havya almak istiyorum.
Elimde 40 watt ayarsız bir solomon var ne uç çeşitliliği var ne de ısı kontrolü.
Lehimi tutamayacak kadar kendini ısıtıyor ve oksitlemeye başlıyor anca soğuyunca lehimi tekrar tutmaya başlıyor.
Zamanında nispeten uygun bir fiyata almıştım ama tavsiye ettiğimi söyleyemem.

Aklımda Aixun T3A T245 veya T3B T210 modeli var. Öncesinde T12 hakko klonlarını düşünüyordum. Ksger ve Quicko gibi.
Türkiye'de hakkonun orjinal ucunu satan firmalar olsa da bunların uçlarına rastlayamadım. JBC uçlarını gelecekte de kolayca bulmak daha mümkün.
Set içinde gelen uçlar da beni bayağı kurtarır gibi geldi zaten.

Asıl soruya gelirsem de 150 euro gümrük sınırı vergi dahil mi hariç mi acaba. Türk gümrüğüne bu konuda hiç güvenemiyorum.
Hesaplarıma göre 150 eurodan biraz daha az bir fiyata vergi dahil geliyor havya.
Yakın zamanda limit fiyata yakın bir siparişi olan oldu mu bu konudaki düşüncelerinizi duymak isterim.
Bu limitler kağıt üzerindeki sınırlar gibi, uygulamada gümrük memurlarının keyfine göre gibi. Herşey kanuna göre uygulansa herkes ona göre siparişini verir ve bir süprizle karşılaşmazdı diye düşünüyorum. Bu yüzden üst sınıra yakın ürünleri ya türkiyeden temin etme yollarını arıyorum yada sipariş vermiyorum. Ağır yada büyük boyutlu ürünleri ürünün fiyatı yüksek değilse bile sipariş vermeye çekiniyorum. Ayrıca bahsettiğiniz ürünler türkiyede de bulunabiliyor.

Herşey kanuna göre uygulansa herkes ona göre siparişini verir ve bir süprizle karşılaşmazdı diye düşünüyorum.

Herşey kanuna göre uygulanıyor zaten. Sorun kanunun berbat olması. Dünyadaki en saçma, en gülünç ve en inanılması zor gümrük kanunları bizde var. Adeta Türkiye'nin gelişmesini engellemek isteyen gizli bir el mantıklı kanunların çıkarılmasına engel oluyor.

@volta çok teşekkür ederim. Attığınız ilk iki site çinden 1000 TL daha fazlaya (5400TL) satıyordu o sebeple almak istemedim onlardan.
Bugün baktım ki sepete ekleyince 150 euroyu da ucundan kaçırıyorum. Kanunen de hakkım kalmıyor sıkıntı olursa. Gerçi bu vergi dahil olarak.

Son attığınız site 3400 ile Çinden bile 1000 TL ucuza geliyor. Bu siteyi görmemiştim.
Sanırım daha çok telefon tamircilerine yönelik satışlar yapıyor. Forumda bu site ile alışverişi olan oldu mu hiç?

Son olarak da T245 ile T210 arasında kalmıştım. Ama T245 satmıyor bu satıcı. Açıkçası 402-603 kılıfla da işim oluyor daha kaba işlerle de.
T210 kaba işlerde çok mu küçük kalır canlı görmeden gözümde canlandıramadım ucun boyutunu? Tecrübe eden varsa fikirlerini sorabilir miyim?

Forumda bu site ile alışverişi olan oldu mu hiç?
Ben yaptım. Bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Hem online hem de gidip mağazalarından (tahtakalede) alışveriş yaptım. Yani adamları da gördüm. Edindiğim izlenim bir sıkıntı çıkarsa yardımcı olacak tiplere benzemiyorlar. Sadece bunlar değil tüm tahtakale esnafı için söylüyorum bunu. Hatta adamlar inanılmaz derecede suratsızdı diyebilirim. Tabii bu sadece benim yorumum. Birde şu var, sıkıntılı üründe türkiyedeki çoğu firmanın yardımcı olacağını düşünmüyorum. Bu riske değer mi değmez mi orası sizin bileceğiniz birşey.

Ben yaptım. Bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Hem online hem de gidip mağazalarından (tahtakalede) alışveriş yaptım. Yani adamları da gördüm. Edindiğim izlenim bir sıkıntı çıkarsa yardımcı olacak tiplere benzemiyorlar. Sadece bunlar değil tüm tahtakale esnafı için söylüyorum bunu. Hatta adamlar inanılmaz derecede suratsızdı diyebilirim. Tabii bu sadece benim yorumum. Birde şu var, sıkıntılı üründe türkiyedeki çoğu firmanın yardımcı olacağını düşünmüyorum. Bu riske değer mi değmez mi orası sizin bileceğiniz birşey.
Yardımlarınız için teşekkürler Çinliler de yardım etmeyecekti sıkıntılı bir durumda, o halde pek de bir şey kaybetmiş sayılmam. :)

Selamlar. 150 Euro limit vergi öncesi bedel için geçerli. Aynı ürünü ben Mayıs ayında sipariş vermiştim Aliexpress'ten

1696172102855.png

O tarihte USD kuru 20 TL civarındaydı. Sorunsuz 7 günde gelmişti.

Ancak aynı isme aylık 5 adet sipariş limitine dikkat edin, onu sıkı takip ediyorlar. Ve maalesef bence gümrük idaresi değil Aliexpress için gümrüğe aracılık eden firma (Sinotrack Makzume Lojistik) bu adetleri takip edip gümrüğe girmesini sağlıyor ve sizden konşimento, müşavirlik bedeli vs talep ediyor. Bu bedeller astronomik oluyor ve ödemezseniz mal gümrükte kalıyor. Genellikle mecburen ödemeyip üründen vazgeçiyorsunuz. Satıcıdan ücreti geri almanız da mümkün değil tabi. 5 adeti geçecekseniz siparişteki ismi değiştirmenizde fayda var.

Bir başka önemli konu da asla ve asla siparişinizin alıcısı firma olmasın. O zaman gönderi kişisel değil, ticari olarka değerlendiriliyor. Müşavir, konşimento vs hepsi gerekiyor.

Bir de bir pakette aynı üründen 2-3 adetten fazla olmamasına dikkat edin (zaten adetli satılan çok ucuz malzemeler hariç).

Bir başka önemli konu da asla ve asla siparişinizin alıcısı firma olmasın. O zaman gönderi kişisel değil, ticari olarka değerlendiriliyor.
Çok önemli bir detay vermişsiniz eğer çinden alsaydım ben çalıştığım firmaya kargo isteyecektim. Ne hallere düşecekmişiz.
Dolandırıcı olmadığımız taktirde uğraştığımız şeyler çok üzücü.
Çok sağolun.

Ben de alsaydım bu mağazaya karar kılmıştım. Ama tam anlamda içime sinen bir satıcı bulamadım.
Sonra mail attım firmaya yetkili kim var aliexpreste diye:

"Hi,

Here is our autnorized agent's store link: https://phonefix.aliexpress.com/store/3243056?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.pcShopHead_11149822.0

Kind regards,
Lydia Li"

Bu şekilde döndüler, ama linteki mağazanın neredeyse ürün satışı yok gibi buna da güvenemeyip sizin aldığınız mağazadan alacaktım.

Üründen memnun musunuz, düşünceleriniz neler? İnternetteki incelemeler JBC ile başa baştı en azından bana yeterli gelecek kadar.
T245, T210 uç ile bir deneyiminiz olur mu bir de 210 çok mu küçük kalır?

Bu arada anladığım kadarıyla 150 Euro sınırını aşan ürünleri aliexpress zaten türkiyeye göndermediği için alma şansımız olmuyor. Yani benim edindiğim izlenim öyle. Bazen set olan ürünlerde set büyüdükçe fiyat artıyor ve bir yerden sonra türkiyeye gönderilmiyor diyor. Eğer bu gümrük bireysel gönderilerde "ya bunlar dalvere yapmış olabililrler" diye düşünmüyor ve 150 Euro limitine harfiyen sadık kalıyorsa alınabilir bu tip ürünler.

Son düzenleme:
210 çok mu küçük kalır?
Hiç kullanmamış olmakla beraber bildiğim kadarıyla C245 ile C210 uçlar arasındaki esas fark boyuttan ziyade güç farkı. C245 daha yüksek güce çıkabiliyor diye biliyorum. C210da aşağıdaki gibi büyük uçlarda var küçüklerin yanısıra.

Çok önemli bir detay vermişsiniz eğer çinden alsaydım ben çalıştığım firmaya kargo isteyecektim. Ne hallere düşecekmişiz.
Dolandırıcı olmadığımız taktirde uğraştığımız şeyler çok üzücü.
Çok sağolun.

Ben de alsaydım bu mağazaya karar kılmıştım. Ama tam anlamda içime sinen bir satıcı bulamadım.
Sonra mail attım firmaya yetkili kim var aliexpreste diye:

"Hi,

Here is our autnorized agent's store link: https://phonefix.aliexpress.com/store/3243056?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.pcShopHead_11149822.0

Kind regards,
Lydia Li"

Bu şekilde döndüler, ama linteki mağazanın neredeyse ürün satışı yok gibi buna da güvenemeyip sizin aldığınız mağazadan alacaktım.

Üründen memnun musunuz, düşünceleriniz neler? İnternetteki incelemeler JBC ile başa baştı en azından bana yeterli gelecek kadar.
T245, T210 uç ile bir deneyiminiz olur mu bir de 210 çok mu küçük kalır?

Ben memnunum, çok yoğun kullanılmasa da bir problem de yaşamadık 4 aydır. Yanında gelen uçlarla kullanıyoruz şimdilik. Orjinal uç almadım.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back