Altium Designer öğrenciler için bedava lisans veriyor

Bizim kızın üniversite epostası ile başvurdum öğrenci lisansı için, cevap vermeye bile tenezzül etmediler. Herhalde çok suistimal edildi Türkiye'de o yüzden bizi kara listeye aldılar :) Benim üzerinde çalıştığım donanımların hepsi Altium ile tasarlanmış. Altium'un halen bedava olan "viewer" lisansını kullanarak şema ve PCB yi görebiliyor ve arama yapabiliyorum. Çok şükür işimi görüyor, yoksa full lisans fiyat 12000 Avro olmuş :cheeky5:

Bizim kızın üniversite epostası ile başvurdum öğrenci lisansı için, cevap vermeye bile tenezzül etmediler. Herhalde çok suistimal edildi Türkiye'de o yüzden bizi kara listeye aldılar :) Benim üzerinde çalıştığım donanımların hepsi Altium ile tasarlanmış. Altium'un halen bedava olan "viewer" lisansını kullanarak şema ve PCB yi görebiliyor ve arama yapabiliyorum. Çok şükür işimi görüyor, yoksa full lisans fiyat 12000 Avro olmuş :cheeky5:
ben de cevap dahi alamamıştım şimdilik kicad öğrenmeye çalışıyorum

Duydum, denedim, olmadı. Bir tanıdığım dedi ki öğrenci lisansı isterken bölge, ülke, okul kısmına amerikadan bir yerler salla yap dedi.
Maile de mecbur kendi mailini gir dedi. 2-3 kere deneyince oluyormuş.
Bana çok saçma geldi açıkçası. edu.tr ile mail atıp da amerikadan okul seçmek denedim olmadı bende. 2. ye üşendim doğrusu.
Sabrın olan varsa deneyebilir.

(şehir)legal yollardan kullanmaya devam ediyoruz. :katil2:

Birçok kişi, sonraki profesyonel meslek hayatında işime yarar diye Altium öğrenmeye çalışıyor. Bunun için de kazma/kürek ne bulursa indiriyor. Ama bence buna hiç gerek yok. KiCad ile PCB tasarımının mantığını, felsefesini öğren ve uygulamaya koy. Ondan sonra meslek hayatına atıldığında işverenin Altium kullanıyorsa, onu öğrenmen en fazla birkaç ayını alır. Ama Altium'un bütün menülerini, bütün kısayol tuşlarını, bütün kavramlarını bilen birisi, yıllarca Altium ile oynamış olan birisi, PCB tasarım mantığını bilmiyorsa ezberlediğinin hiçbir kıymeti olmayacaktır, çünkü menüler, kısayollar, ekranlar sürekli değişir.

Bir de şu var: Diyelim Altium öğrenmek için yıllarını verdin ve çok iyi öğrendin. Sonra da ABD Türkiye'ye açıktan ambargo uygulamaya karar verdi ve firmalar da bunu takip edip Altium'un Türkiye'de fişini çekti. Ne yapacaksın? Gene onca emek boşa gidecek. Olmaz bu demeyin. Daha önce oldu. ABD, Venezuela'nın petrollerini artık talan edemeyince, darbe ile hükümeti de değiştiremeyince full ambargo uygulamaya başladı. Adobe firması da, parasını verip bir yıllık lisans almış olan bütün Venezuela müşterilerinin lisansını iptal etti, ve Adobe ürünleri Venezuela'da artık çalışmaz oldu.

Yazdığınız mesajları 2 kez okuyun altium tr temsilcisi süreklii İnternet mesajlarını talan edip duruyormuş başınız ağrımasın.

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back