Arduino Kontrollü Sütunlu Matkap Lazım

Pistonla zımbayı indirip kaldırmak kolay iş.İşin zor tarafı çakılacak malzemeyi otomatik zımbanın alına konumlandırmak.
Onu elle insan koyacak. O kadar ileri gitmeyi düşünmüyorum.

@Gokrtl bence bu projeden sıyrılmalısın...

Fikir basit olsada Böyle bir sistemi ev imkanlarında üretmek zor. Belki Bir çözüm olarak mekanik bileşenleri tespit edersin mekaniği bir atölyede imal ettirirsin. Sen sadece kablolama, montaj ve kodlama yaparsın. Buna rağmen denenmemiş mekanik yapı yoğun kullanıma bağlı olarak 3-5 gün sonra dağılabilir. Tekrar tekrar uğraşmak gerekebilir. Bu durumda seni strese sokar.

Y
@Gokrtl bence bu projeden sıyrılmalısın...

Fikir basit olsada Böyle bir sistemi ev imkanlarında üretmek zor. Belki Bir çözüm olarak mekanik bileşenleri tespit edersin mekaniği bir atölyede imal ettirirsin. Sen sadece kablolama, montaj ve kodlama yaparsın. Buna rağmen denenmemiş mekanik yapı yoğun kullanıma bağlı olarak 3-5 gün sonra dağılabilir. Tekrar tekrar uğraşmak gerekebilir. Bu durumda seni strese sokar.
Yurt dışına mı kaçsam ne yapsam :D

Y

Yurt dışına mı kaçsam ne yapsam :D
Bu bildiğin endüstriyel bir makine. Preste tonluk kuvvet var, rayların ve bağlantıların bu kuvvetleri kaldıracak gibi olması lazım. Bu tür bir alette herhangi bir parçada ucuz veya muadile kaçtığın zaman, o parçalar adamı pişman edebilir. Malzeme maliyetini de hesapladığının iki katı ile çarpman lazım. Ben de amatör olarak böyle tek bir makineye giriştiğim zaman çok daha basit projelerde bile genelde aldığım ilk malzemelerin çoğu yanlış oluyor ve prototip güzel çalışmıyor. Ancak 2. makine umduğum gibi oluyor.

Ben olsam maliyetin beklenenden çok daha yüksek olabileceğini adamlara izah ederdim. Hala istekli olurlarsa üzerindeki baskının birazını azaltmış olursun. Hem seri üretime geçme ihtimali varsa, ilk prototip makineneden mali bir beklenti olmaması lazım.

kuş gözünü rijitliğin az oldugu bir frame içerisine sabitle , kuş gözünün kolunu del , ve alt kısmı da del , ister dişli , bende ilk etapta makara ile palanga sistemi ile yükü azalt , en alt kısma da yüksek torklu , belki araç silecek motoru koyabilirsin .

Hesaplamaları yapıp kol üzerinden çözülür ya da kolu iptal edip dişli vs koyabilirsin , bu tarz işlerde otomobil sektöründe kullanılan çok fazla parça var hali hazırda direkt kullanılabilir diye düşünüyorum.
Arduino ya da esp ile yapmak isterseniz , kodlar mevcut , bir bakın yapamazsanız ben , o konuda yardımcı olurum. Kodlamasında ,

tet.png

kuş gözünü rijitliğin az oldugu bir frame içerisine sabitle , kuş gözünün kolunu del , ve alt kısmı da del , ister dişli , bende ilk etapta makara ile palanga sistemi ile yükü azalt , en alt kısma da yüksek torklu , belki araç silecek motoru koyabilirsin .

Hesaplamaları yapıp kol üzerinden çözülür ya da kolu iptal edip dişli vs koyabilirsin , bu tarz işlerde otomobil sektöründe kullanılan çok fazla parça var hali hazırda direkt kullanılabilir diye düşünüyorum.
Arduino ya da esp ile yapmak isterseniz , kodlar mevcut , bir bakın yapamazsanız ben , o konuda yardımcı olurum. Kodlamasında ,

30399 eklentisine bak
Desteğin için teşekkürler. Bu proje şimdilik iptal oldu. İlerleyen zamanda ihtiyacım olursa tekrar yazarım.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,851
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back