Arduino SD card onerisi

Butcem cok kisitli, sadece Arduino ile kullanmak icin basit bir sey diyorsan baslangic icin sunu alabilirsin. Yaninda pasta ve biraz lehim var.

Biraz daha arttirabilirim butceyi dersen bir ustu su, daha guclu havya ve isi ayari geliyor ek olarak.

Butcem cok kisitli, sadece Arduino ile kullanmak icin basit bir sey diyorsan baslangic icin sunu alabilirsin. Yaninda pasta ve biraz lehim var.

Biraz daha arttirabilirim butceyi dersen bir ustu su, daha guclu havya ve isi ayari geliyor ek olarak.

Abi 2. Ye bütçen yeter bir de yukarıda attığım o hoparlörü kullanmak için dönüştürücü lazım mi

Yapmak istedigini tam olarak nedir? Bir tane SD kart ve kart okuyucusundan bahsedildi konuda ama burada sese cevirme ile ilgili baska bir aparat yok. SD kart icindeki mp3 ya da vaw dosyalarini mi okutmak istiyorsun? Ayrica kayit yaptirmak da mi istiyorsun? Basit bir ses kayit etme dinleme aleti mi yani? Oyle ise su konuya goz atabilirsin.

Yapmak istedigini tam olarak nedir? Bir tane SD kart ve kart okuyucusundan bahsedildi konuda ama burada sese cevirme ile ilgili baska bir aparat yok. SD kart icindeki mp3 ya da vaw dosyalarini mi okutmak istiyorsun? Ayrica kayit yaptirmak da mi istiyorsun? Basit bir ses kayit etme dinleme aleti mi yani? Oyle ise su konuya goz atabilirsin.

Yapmak istediğim belli bir saat aralığında daha önce SD carda kaydettigim sesi hoparlör ile dışa yansıtmak yani insanlar da duysun istiyorum

Yapmak istediğim belli bir saat aralığında daha önce SD carda kaydettigim sesi hoparlör ile dışa yansıtmak yani insanlar da duysun istiyorum
Verdigim linkteki konu SD karttaki sesi okutuyor zaten. Sen koda timer ekleyeceksin sadece. Bu odev sanirim. Bir ay kadar once bir baska arkadas tamamen ayni konuyu baslatmisti. Ya da sen baska konu acmistin, hatirlamiyorum.

Verdigim linkteki konu SD karttaki sesi okutuyor zaten. Sen koda timer ekleyeceksin sadece. Bu odev sanirim. Bir ay kadar once bir baska arkadas tamamen ayni konuyu baslatmisti. Ya da sen baska konu acmistin, hatirlamiyorum.
Bendim evet malzemeleri falan anca topladık , paraları falan şu an yapıyoruz teşekkür ederim abi.

Abiler tekrardan merhabalar benim bir sorum vardı da ben bu projeyi okula götüreceğim için yuvarlak uçlu bir adaptöre ihtiyacım var 9-10v olsa yeter mi?
Ayrıca evdeki laptopun girişi arduinonun adaptör girişine sığmadı , büyük geldi.Bana adaötör önerir misiniz bir de pille çalıştırmak için yine yuvarlak uçlu bir kablo mu almam gerekir?

Eğer arduino'nun devre şemasına bakarsan, güç girişindeki jak'tan sonra NCP1117 lineer regülatör kullanıldığını görürsün.

1698581531046.png

Bu regülatörün datasheet'ine bakarsan da, girişe en fazla 20 V uygulayabileceğini görürsün

1698581605952.png

Bu durumda sen eğer buna laptop güç kaynağını bağlayabilmiş olsaydın, sınır voltajına çok yakın bir voltaj vermiş olacaktın. İyi ki bağlayamamışsın. Arduino için tavsiye edilen besleme voltajı 9 - 12 V

Farklı çıkış soketleri takılabilen ve bir kademe anahtarı ile voltajı ayarlanabilen adaptörler var. Bir tane onlardan alabilirsin.

Eğer arduino'nun devre şemasına bakarsan, güç girişindeki jak'tan sonra NCP1117 lineer regülatör kullanıldığını görürsün.

26145 eklentisine bak

Bu regülatörün datasheet'ine bakarsan da, girişe en fazla 20 V uygulayabileceğini görürsün

26146 eklentisine bak

Bu durumda sen eğer buna laptop güç kaynağını bağlayabilmiş olsaydın, sınır voltajına çok yakın bir voltaj vermiş olacaktın. İyi ki bağlayamamışsın. Arduino için tavsiye edilen besleme voltajı 9 - 12 V

Farklı çıkış soketleri takılabilen ve bir kademe anahtarı ile voltajı ayarlanabilen adaptörler var. Bir tane onlardan alabilirsin.
Aslında 12v bir wifi adaptör almayı düşünüyorum.
Link bir de bunun ucu Arduino daki adaptör girişine uyar mı mesela evdeki laptopun ucu da böyle yuvarlak ama girişe büyük geliyor.

Abi bunu pahalı olmasinin nedeni çok üçlü olması mi?Bu pahalı geldi muhtemelen pil alacağım ve yukarıdaki abi in attığı dönüştürücü ile bagliyacagim.

9 V adaptörü de olur ama oradajı jakın arduino'ya gireceğinden emin olmak lazım.

12V - 3A, bir suru uclu olani 156 TL'ye buldum. Bak istersen.

Bunu kesinlike alma!

Bu soket türünde kutupları rahatlıkla ters bağlayabilirsin. Soket, uç değişirken iç içe geçmiyor ama temas ediyor. Dalgın bir anında Arduino gider...

Forumda bahsetmiştim diye hatırlıyorum ama konuyu bulamadım.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,994
Üyeler
2,519
Son üye
Coby5

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back