ARES Maskesiz Yol

mehmetaliözdemir

Aktif Üye
Areste resimdeki gibi bazı yolların üzerini lehimle doldurmak için maskesiz bölgeler yapabiliyor muyuz?

maskesiz.PNG

Areste resimdeki gibi bazı yolların üzerini lehimle doldurmak için maskesiz bölgeler yapabiliyor muyuz?

28306 eklentisine bak
Top resist ve bottom resist layerlara yapılan çizimler bu kısımları boş bırakıyor. PDF outputta sadece resist layerlerin çıktısını alırken padlerle birlikte bu layera yapılan çizimler de görülüyor.
Çıplak bırakılacak yol üzerine çizgi çizilip çizginin kalınlığı değiştirilebilir. 3D göeselleştirme ekranında pek belli olmamasının sebebi renk seçiminde pcb rengiyle soldermask renginin aynı olması. PCB rengini üstteki template menüsünden değiştirerek kontrol edebilirsin.

Proteusta padlerin üstü soldermask ile kapatılmaz. Yolu çizdikten sonra çizim aracı ile yolun üzerinden gidip kapalı bir şekil oluşturun. Sonra bu şekli seçip yeni pad oluşturun.

@semih_s'in Bottom resist yöntemi ile yaptım. böyle çok kolaymış önceden SMT padleri yan yana koyarak yapıyordum :D

111.png

Son düzenleme:
Proteusu bildiğimi düşünüyordum. İşi amele yöntemi ile çözüyormuşum. Gerçi şimdiye kadar çok lazım olmadı ama yine de dursun bir köşede.

Forum istatistikleri

Konular
5,843
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back