ATTEN ST-862D Sıcak Hava İstasyonu İncelemesi

DrFreeman

Aktif Üye
Bu videoda sizlere özellikle SMD ve BGA komponentler ile çalışmanızı kolaylaştıracak
hobi veya profesyonel amaçlı kullanabileceğiniz fiyat performans ürünü olduğunu düşündüğüm
ATTEN ST-862D Sıcak Hava İstasyonunun incelemesini yapmaya çalıştım.Umarım beğenirsiniz.İyi seyirler.

SMD sökme performansını beğendim.
Kişisel olarak üfleme istasyonu kasanın içinde olan sıcak hava istasyonlarını beğenmiyorum. Sebebi ise hortumun çok kalın olması.
Çalışırken o kadar kalın bir hortumun elimin kolumun etrafında olması beni rahatsız eder.

İkinci olarak;
Saniye sayma olayı eğer yanlış görmediysem hatalı olmuş. 10 dan geriye doğru sayarken sıcaklık da 0 dan yükselmeye başlıyor. Aslında ayarlanan sıcaklığa ulaştığı anda geriye sayması daha mantıklı olur gibi.

İnceleme için teşekkürler . Güle güle kullanın. 1000 watt yeterli mi ? Yani daha güçlü bir şey almaya gerek var mı? Mesela cep telefonundaki bir bga chipi sökmek takmak için yeterli midir.?

SMD sökme performansını beğendim.
Kişisel olarak üfleme istasyonu kasanın içinde olan sıcak hava istasyonlarını beğenmiyorum. Sebebi ise hortumun çok kalın olması.
Çalışırken o kadar kalın bir hortumun elimin kolumun etrafında olması beni rahatsız eder.

İkinci olarak;
Saniye sayma olayı eğer yanlış görmediysem hatalı olmuş. 10 dan geriye doğru sayarken sıcaklık da 0 dan yükselmeye başlıyor. Aslında ayarlanan sıcaklığa ulaştığı anda geriye sayması daha mantıklı olur gibi.

Koldan üflemeli olan model elimde var.Kartlarımı katletti :D
O yüzden böyle bir cihaz alma gereği duydum.Bir çok marka var.Ama bunu seçmemde fiyatının yanında nozul adaptörü olması ve koldan start-stop özelliği olması etkili oldu.

Saniye konusunda da 10 ile 900 saniye arasında o süre ayarlanabiliyor.O yüzden çok önemli olduğunu düşünmüyorum.Cihaz açıldıktan sonra geri sayıyor.Hedef değere varınca değil.

İnceleme için teşekkürler . Güle güle kullanın. 1000 watt yeterli mi ? Yani daha güçlü bir şey almaya gerek var mı? Mesela cep telefonundaki bir bga chipi sökmek takmak için yeterli midir.?
Gayet yeterli.Bugün arkadaşımın Macbook'unu tamir ettim bu cihazla üzerindeki bga entegreyi kartı katletmeden gayet güzel bir şekilde ayırdım ve tekrar lehimledim.

Saniye konusunda da 10 ile 900 saniye arasında o süre ayarlanabiliyor.O yüzden çok önemli olduğunu düşünmüyorum.Cihaz açıldıktan sonra geri sayıyor.Hedef değere varınca değil.
Ben 900sn kısmını atlamışım. En fazla 10sn sandım :D

Bu arada söylemeyi unuttum, nozzul ucundaki yiv sistemi gerçekten çok akıllıca olmuş sanki. Yani bizzat denemedim ama düşününce mantıklı geliyor. Sırf bu yüzden bile tercih edilebilir. Gerçi zamanla kopyacılar bunu görünce bütün cihazlar için yivli nozzul üretmeye başlarlar :D

Ben 900sn kısmını atlamışım. En fazla 10sn sandım :D

Bu arada söylemeyi unuttum, nozzul ucundaki yiv sistemi gerçekten çok akıllıca olmuş sanki. Yani bizzat denemedim ama düşününce mantıklı geliyor. Sırf bu yüzden bile tercih edilebilir. Gerçi zamanla kopyacılar bunu görünce bütün cihazlar için yivli nozzul üretmeye başlarlar :D
Ben cihazı baya araştırdım bu kadar detaylı inceleme yapanı görmedim ama beklediğimden maharetli çıktı havya :D

Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın. Hatırlarsanız size geçenlerde jbc sıcak hava vermek üzereydim ;) Fakat bunun da performans açısından bir eksiği olduğunu pek sanmıyorum. Hatta her yaz yaşadığım mekan değişikliği sırasında ekipman hamallığı derdinden kurtulmak için bir tane de ben almayı düşünüyorum.
Size sormak istediğim, koldaki buton tamamen iptal edilip rezistans kol yerinden kaldırıldığında aktif olacak hale getirilebiliyor mu? Selamlar

Atölyemi kurarken bir daha cihaz almamak adına kaliteli ürünler almaya çalışıyorum :D
Biraz daha araştırma yaptıktan sonra bu cihazı almaya karar verdim.
Videoda 11. ve 14. dklarda dediğiniz fonksiyonu anlattım.

2 Mod var.

1.Stand-By Modu.
Cihazı 1 ile 10 dakika arasında programlayarak ilk çalışma komutunu koldaki düğmeden verdikten sonra standa koyunca cihazı ayarladığınız süre içinde tekrar kaldırırsanız otomatik çalışıyor.Ama ayarladığınız dakikadan daha fazla süre stand üzerinde beklerseniz otomatik çalışmıyor.

2.S-S Modu
nor ve For olarak iki ayar sunuyor.
nor:Koldan kumanda
For:Standa koyunca duruyor.Stand üzerinden kaldırınca çalışmaya başlıyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,787
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back