Bütçeye göre multimetre tavsiyesi

Hobiye yeni başlayıp ilk multimetresini alan, veya elinde DT830D olup da ( :cheeky5: ) terfi etmek isteyenler için bütçeye göre bir multimetre tavsiyesi listesi hazırlayalım. Herkesin katkısına göre de şekillendirelim. Bütçe imkanlarını da 1 - 10 arasında belirleyelim 1 (çok vahim) 10 (para mevzu değil) olarak belilrleyelim.

1. Değişik markalar altında satılan MY-64. UNI-T UT33+ serisi
2. Aneng AN8009
3. UNI-T UT89X veya UT89XD
4. UNI-T UT139C, Owon B35T
5. UNI-T UT61E+, UNI-T UT89XE
6. UNI-T UT71E, Brymen BM867s
7. Brymen BM869s
8. 6.5 haneli giriş seviyesi masa tipi multimetreler. Rigol DM3068, Siglent SDM3065X
9. 7.5 haneli üst seviye masa tipi multimetreler. Keithley DMM7500, Keysight 34470A
10. 8.5 haneli referans multimetre. Keysight 3458A

Son düzenleme:
UT33+ serisinde baya iyileştirmeler yapmışlar. Toleranslar daha düşük ve aşırı voltaj koruması çok daha iyi.
33 serisine baktim da cok farkli modeller var. Kiminde sicaklik olcumu varken kapasite yok ve yalnizca 250V olcebiliyor. Kapasite olcende sicaklik olcumu yok gibi. Elinde 830 olan insanin almasina pek gerek yok gibi 33'u. Hatta bazi modelleri daha dusuk sanki.

39C+ modeli biraz daha pahali ama cok daha iyi gorunuyor. 250 TL verip 33 almaktansa 350 TL verip 39C+ almak cok cok daha iyi bir secenek gibi.

UT33+ ile DT830D kıyas götürmez. UT33+ çok daha iyi. Yan yana hem toleransları karşılaştır hem de neyi ölçebiliyor onlara bak.

39C+ siparis verdim. Gelecekte yetmezse UNI-T UT89XE alirim sanirim. Daha ustu benim icin gereksiz kacar zaten. Hobi amacli daha iyi bir alet pek gerekmez gibi.

https://www.tekniktest.com/urun/uni-t-ut89xe-dijital-multimetre

Sizi üzmek istemem ama 50 TL farkla 89x modeli var eğer iptal edebiliyorsanız bir düşünün bence.
1671662099642.png

Sizi üzmek istemem ama 50 TL farkla 89x modeli var eğer iptal edebiliyorsanız bir düşünün bence. 21258 eklentisine bak
Uzulmek diye bir sey soz konusu olmaz. Uyari icin tesekkurler. Uni-t.com.tr de aralarinda 130 Tl civarinda fark var gorunuyor. Bir inceleyeyim. Farka degerse iptal ederim, digerini gelecek ay alirim ancak. Bu ay butcem elvermez.

Uzulmek diye bir sey soz konusu olmaz. Uyari icin tesekkurler. Uni-t.com.tr de aralarinda 130 Tl civarinda fark var gorunuyor. Bir inceleyeyim. Farka degerse iptal ederim, digerini gelecek ay alirim ancak. Bu ay butcem elvermez.

Fiyat farklıymış görünen o ki ben akakçenin tuzağına yakalanmışım.

Fiyat farklıymış görünen o ki ben akakçenin tuzağına yakalanmışım.
Diger sitelerde farkli fiyatlar olabiliyor. Bazen guncellememis oluyorlar. O durumda satici genelde gondermiyor zaten. Amerika gibi koydugun fiyata satmak zorundasin diye bir kural olmadigi icin Turkiye'de adam gondermiyor. GOnderirse de o zaman daha kotu. Acaba bu taklit, Cin mali mi diye supheye dusuyor insan. :katil1: :katil2::bilmem1: En iyisi varsa kendi sitesinden almak.

UT39 en fazla 20 μF a kadar ölçüyorken UT33+ 2 mF a kadar ölçüm yapabiliyor. UT33+ bu açıdan daha iyi.

Niye Fluke yok listede acaba? Diger kademelerdeyken 220v a degince en azindan aletler ayakta durabiliyor.
Fluke un eskileri bile guvenlikten odun vermiyor. illa sifir mi olacak, Fluke 77-79 , fluke 10,11,12 de olabilir di listede.
Buna bir goz atin

Son düzenleme:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,657
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back