Chip Quik eşdeğeri düşük sıcaklıkta eriyen lehim

taydin

Timur Aydın
Staff member
Aşağıdaki ürün, hassas komponentlerin kartlardan zarar görmeden sökülmesinde kullanılıyor.

1662374968880.png

Bunun eşdeğerini Türkiye'de bulabileceğim bir yer bilen var mı? Düşük sıcaklıkta eriyen lehim diye aratınca üretimde kullanılan krem lehimlerden başka birşey çıkmıyor.

Nerede satılıyor bilmiyorum ben de bir ara bakmıştım ama aliexpress dışında bulamadım. Normal lehime biraz bizmut ekleyince oluyor. Ama o bizmutlu lehimin söküm sonrası iyi temizlenmesi lazımmış, yoksa sonraki lehim uzun ömürlü olmuyormuş.

Aşağıdaki ürün, hassas komponentlerin kartlardan zarar görmeden sökülmesinde kullanılıyor.

18814 eklentisine bak

Bunun eşdeğerini Türkiye'de bulabileceğim bir yer bilen var mı? Düşük sıcaklıkta eriyen lehim diye aratınca üretimde kullanılan krem lehimlerden başka birşey çıkmıyor.

Bu bayağı düşükmüş 100 derce falan diyor. Bildiğim kadarıyla bizmutlu olanlar ve diğer düşük sıcaklıkta eriyen türevleri bu kadar düşük sıcaklıkta erimiyor. Alaşımını bilsek ona göre bakardık ama gördüğüm kadarıyla onu da belirtmemişler.

Sadece düşük sıcaklıkta erime değil bunun numarası. Bir kere eriyince uzun süre eriyik kalıyor. Böylece çipin etrafını dönüyorsun ve tüm bacakları erimiş olarak kaplıyor.

Sadece düşük sıcaklıkta erime değil bunun numarası. Bir kere eriyince uzun süre eriyik kalıyor. Böylece çipin etrafını dönüyorsun ve tüm bacakları erimiş olarak kaplıyor.
Abi o ne ya manda tereyağı gibi :) Hem eriyor hem de hemen donmuyor. Kursun free lehimleri duydum ama hiç kullanmak nasip olmadı. Sağlık açısından da kullanım açısından da büyük ihtimal daha cazip olması muhtemel .

Dave abimiz denemiş

Bu arkadaş ta lehimle kafayı bozmuş. Bir ara keyifle bütün videolarını izledim.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,892
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back