Dikiz aynası nasıl yapıştırılır?

elektroboard

Aktif Üye
Arkadaşlar arbamin öne camına yapışık olan dikiz aynası yerinden kurtulup düşmüş. Daha önce ön cam değişimi olduğunda yeni cama yapıştırılmisti? Demekki iyi yapıstırilmamiş.
Aynanın cama gelen kısmında küçük bir metal parçası var. Bu parça üzerinde yeşil renkli bir tutkal görünüyor. Ama ne olduğunu anlayamadım.
Aynayı tekrar sağlam bir şekilde ne ile yapistirabilirim.

Cama zararı olmaz ama sonra temizlemek istersen kazıman gerekir. Şimdi düşününce başka bir sıkıntı var epoksi hemen donmaz bu süre zarfında aynayı oraya sabit tuturmak zor olacaktır. Uv ile kürlenenen epoksi yapıştırıcı var ama nerde satılır bilmem. Uv epoksinin avantajı uv ışık ile kısa bir sürede donuyor. Cam bir vitrin vardı. İçimde cam raf vardı ve rafların pimleride camdan yapılmıştı. Bu pimleri cama yapıştırırken bu uv epoksi kullanıldığını gördüm. Ayrıca diş dolgularıda uv ile kürlenen epoksi...

Cama zararı olmaz ama sonra temizlemek istersen kazıman gerekir. Şimdi düşününce başka bir sıkıntı var epoksi hemen donmaz bu süre zarfında aynayı oraya sabit tuturmak zor olacaktır. Uv ile kürlenenen epoksi yapıştırıcı var ama nerde satılır bilmem. Uv epoksinin avantajı uv ışık ile kısa bir sürede donuyor. Cam bir vitrin vardı. İçimde cam raf vardı ve rafların pimleride camdan yapılmıştı. Bu pimleri cama yapıştırırken bu uv epoksi kullanıldığını gördüm. Ayrıca diş dolgularıda uv ile kürlenen epoksi...
Peki UV ışık kaynağını kolay yoldan nasıl çözebiliriz

Böyle bir lamba kullandıklarını gördüm. Lambayı dıştan cama yaslayıp bir süre beklemek yeterli oluyordu. Süreyi tam hatırlamıyorum ama 1 dk gibi bir süre idi...
1680366897986.png

Forum istatistikleri

Konular
5,895
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back