ARIYORUM DIY Uygun Özellikte Lehim Emme Teli

Omega

Kıdemli Üye
Blendajlı kablo yada TV anten kablolarından kaliteli lehim emme teli yapmak istiyorum.
Birkaç farklı TV anten kablosu ve blendajlı kabo ile deneme yaptım ,teli önceden flux a batırmama rağmen, kaliteli lehim emme telleri gibi kaliteli olmadı.
Sizin tavsiye edeceğiniz bir kablo markası yada ek yöntemler varmıdır?

Son düzenleme:
Blendajlı kablo yada TV anten kablolarından kaliteli lehim emme teli yapmak istiyorum.
Birkaç farklı TV anten kablosu ve blendajlı kabo ile deneme yaptım ,teli önceden flux a batırmama rağemen, kaliteli lehim emme telleri gibi kaliteli olmadı.
Sizin tavsiye edeceğiniz bir kablo markası yada ek yöntemler varmıdır?
Çok ince damarlı bir kablo lazım. Lehim emme telleri yassı şekilde örülüp çok sayıda incecik tellerle yüzey alanını arttırarak lehimi daha fazla emiyor.

Vay canına sadece şu basit konu için bilmediğim 3 tane fizik kanunu çıktı. Bakalım çözeceğim İnşallah

Anten kabloları/blendajı lehim çekmiyor.
Hurda/ATIL Çok damarlı 2.5 luk kablolardan sıyırıp pasta ile lehim çekilebilir.
yine de amartörce kullanım olur.
En iyisi lehim çekme teli kullanmak.
HTB1nc2TX6DuK1Rjy1zj762raFXao.png

1666960004401.jpeg

anten kablolarinin blendaj kismi cok kaliteli degil, daha kaliteli bir bakir yada gumus yada kalay kapli orgulu kablo isinizi rahatlikla gorur, anten kablosundan neredeyse kursun akiyor. gecenlerde biraz 0.75 kordon alayim adam bir fiyat araligi cikardi metresi 3tl den 15tl ye kadar, niye bukadar farkli dedim, abi bakirmi istiyorsun diye sordu, baska ne varki dedim, aliminyum uzerine bakir kaplama oranina gore fiyat oynuyor dedi orjinal bakir da vardi ama onuda almaya ben korktum, neyse aldim 10metre, lehim yapmak ne mumkun, ilk denemede tutturdun tutturdun yoksa bidaha lehim tutmuyor kararip gidiyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back