Dolgu Malzemesi olarak ne önerirsiniz?

Omega

Kıdemli Üye
Resimdeki havya tutacağı havyayı alırken sağa sola devriliyordu.Altta görülen boş kısma ağır olsun düşmesin diye sadece, çimento tarzı bir malzeme doldurmuştum.Bir süre sonra alttan çatladı ve büyük kısmı blok olarak düştü.Bu çatlama olmasın diye içine ne ekleyebilirim
havya.png

Son düzenleme:
Resimdeki havya tutacağı havyayı alırken sağa sola devriliyordu.Altta görülen boş kısma ağır olsun düşmesin diye sadece, çimento tarzı bir malzeme doldurmuştum.Bir süre sonra alttan çatladı ve büyük kısmı blok olarak düştü.Bu çatlama olmasın diye içine ne ekleyebilirim
3597 eklentisine bak

Silah satan yerlerden av tüfeği saçması alıp bir de uygun bir kap ayarlarsan çok sağlam olur.

Kurşun eritip dökebilirsin abi. Hem çatlamaz, Hem Ağır olur hemde nazar değmez :katil1::katil1:
Balıkçılarda 30gr'lık kurşunlar var. 5-6 tanesi işini görür sanıyorum.
Çimento çatlamasın diye sanırım kuruyana kadar bir süre su yediriyorlar. Dedemden biliyorum. Ben küçükken köye ev yapıyordu. Verandasına çimento döktükten sonra 1-2 hafta boyunca her gün hortumla sulamıştı.

Beton da çatlama olduysa benim bildiğim kadarıyla iki sebep vardır.

1. Harç karışımına fazla çimento katılmıştır.
2. Beton kurumaya başlar iken su verilmez ise çatlama olur.

Sadece çimento ile harç yaptıysanız, betonun çatlaması ve yüzeye yapışmaması gayet normal bir durum. Çatlama olmasın derseniz çimento içine, çimento ile aynı miktarda inşaat kumu ve yüzeye yapışma sağlaması için bir miktarda da kireç katmanız gerekir.Beton kuruduk dan sonra azar azar yüzeye su verilmelidir.Ayrıca yüzeyde boya var ise boya çıkartılıp, yüzeye sert bir çizim ile çizikler atılması yapışmaya yardımcı olur.
Birde seramik yapıştırıcısı var piyasada kalekim diye geçer o daha iyi yapışma sağlar ve hazırlamak için sadece su kullanmak yeterlidir.

Ayrıca ürün görsel deki ürün ile aynı ise yanları açık olduğu için beton da olsa @Gokrtl önerisi olan kurşun da olsa zamanla düşme meydana gelebilir diye düşünüyorum.Metal yüzey ile dolgu malzemesine vida atmanızı öneririm.

Ayrıca ürün görsel deki ürün ile aynı ise yanları açık olduğu için beton da olsa @Gokrtl önerisi olan kurşun da olsa zamanla düşme meydana gelebilir diye düşünüyorum.Metal yüzey ile dolgu malzemesine vida atmanızı öneririm.
Çok Mantıklı. bir yandan iki vida, diğer yanın ortasından 1 vida atılıp üstüne dolgu yapılırsa düşme ihtimali sıfıra iner.

Şimdi aklıma geldi. Uygun ölçülerde ağır metal plaka kesilip altına vidalana bilir.

Beton yapacaksan tekrar icine tesisatcilarda satilan keten ipi atarsan insaat demiri yerine gecer. Veya eski vida yay gibi malzemeleri harcin icine atarsan baglayiciligi yuksek olur catlamaz.

@emrah74 un tavsiye ettigi en mantiklisi ancak gidip malzeme kestirirsen attigin tas urkuttugun kusa degmez. Hurdalardan vs parca bulman lazim. Belki eski bir trafo olabilir. Uzerine vidalarsin. Oda yuksek olur biraz. Ekmek tahtasi gibi genis bir yuzeye de vidalarsan devrilmez.

Aynisi bende de var ama hic bir dedigimi yapmadim

3597 eklentisine bak

Altına yanık hoparlör mıknatısını söküp yapıştırabilirsin.

Merhaba,

Havya tutacağı olmamasının acısını çektikten sonra Solomon ST-800 aldım. 5-6 yıldır kullanıyorum. Biraz pahalı sayılabilir ama devrilme riski yok. Döküm demirden yapılmış ve yeterince ağır. (750 grammış).

Birde tavsiyem polyester malzemeli kıyafetlerle (eşofman gibi) çalışmayın. En ufak lehim sıçraması, havya teması sonucu delik açılıyor.

base-para-cautin-solomon-st-800-h-me-7000-D_NQ_NP_974640-MLV25695272993_062017-F.jpg

Öneride bulunan herkeze teşekkürler.Ben sadece havya standının ağırlığını artırmak için değil ,bazı malzemelerin ne kadar uygun olduğunu anlayabilmek içinde test ediyorum.

Mermer yapıştırıcısı var bununla dolgu yapabilirsin. İstersen kum ya da metal gibi şeylerle harç haline getirirsin.

Bence en güzeli mermer yapıştırıcı hamuru ile saçma bilyelerinden karışım yapmak :D

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,916
Üyeler
2,502
Son üye
FURKAN1

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back